کوپرا فورمنتور VZ5، خودروی ایمنی DTM شد

برند کوپرا که به عنوان زیرشاخه سازنده محصولات اسپرت سئات فعالیت می­‌کند، اکنون به عنوان یکی از همکاران برگزاری مسابقات DTM در سال 2022 نیز شناخته می­‌شود.

نقوش گرافیکی به رنگ سفید و چراغ ایمنی روی سقف، از هویت آن به عنوان خودروی ایمنی خبر می­‌دهد.به همین دلیل، تامین خودروی ایمنی مسابقات نیز برعهده این برند اسپانیایی گذاشته شده و کوپرا نیز مدل فورمنتور VZ5 که توسط ABT تقویت شده را برای حضور در این رقابت مناسب تشخیص داده است.

کوپرا فورمنتور VZ5 سال گذشته و در تیراژ 7 هزار دستگاه به عنوان قدرتمندترین محصول این برند معرفی شد. با این حال، نسخه تقویت شده فورمنتور VZ5 توسط ABT برای حضور در مسابقات DTM، آماده‌­تر از مدل استاندارد به نظر می­‌رسد.

به لطف تغییرات نرم­‌افزاری که توسط متخصصان ABT انجام شده، پیشرانه 2.5 لیتری 5 سیلندر این خودرو، اکنون 444 اسب­‌بخار قدرت و 530 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌­کند.

Cupra Formentor VZ5 DTM Safety Car

براساس اعلام کوپرا و ABT، این نسخه از فورمنتور VZ5 می­‌تواند ظرف 3.9 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست یافته و نهایتا تا 270 کیلومتر برساعت، سرعت بگیرد.

همچون سایر نمونه‌­های فورمنتور VZ5، خروجی چهارگانه اگزوز، رینگ‌های 20 اینچی دو رنگ و جزئیات مسی در بدنه این کراس­‌اور دیده می‌­شود، درحالی‌که نقوش گرافیکی به رنگ سفید و چراغ ایمنی روی سقف، از هویت آن به عنوان خودروی ایمنی خبر می­‌دهد.

Cupra Formentor VZ5 DTM Safety Car

همکاری کوپرا با DTM به تامین دو خودروی ایمنی، دو خودروی کنترل مسابقه، خودروی تجهیزات پزشکی و البته خودروی هدایتگر مسابقه محدود شده است، بنابراین شش دستگاه خودرو از سوی برند اسپانیایی به این مسابقات وارد خواهد شد. این خودروها در تمام 16 مسابقه ریس و 14 مسابقه DTM Trophy حاضر خواهند بود.

فصل جدید مسابقات DTM در تعطیلات همین هفته و از پورتیمائو در کشور پرتغال شروع بکار می‌­کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید