حضور آئودی و پورشه در مسابقات فرمول یک

آقای هربرت دیز مدیرعامل گروه فولکس‌­واگن در جریان برنامه اینترنتی با نام «گفتگو با دیز» که در آلمان برگزار شد، به برنامه­‌ریزی برای حضور آئودی و پورشه در مسابقات فرمول یک اشاره کرد.

علت انتخاب این مسابقات برای حضور دو برند آلمانی، تاثیر وسیع تبلیغاتی و محبوبیت بالای این رویداد در تمام مناطق جهان اعلام شده است.وی در صحبت‌هایش خاطرنشان ساخت که فولکس‌واگن برنامه­‌ای برای حضور در مسابقات فرمول یک ندارد ولی دو برند لوکس زیرمجموعه این گروه، به صورت جداگانه در این رقابت حاضر می­‌شوند.

طبق گزارش motorsport.com، آقای دیز این امر را اتفاقی بسیار مهم توصیف کرده است، چراکه از سال 2026، استفاده از موتورهای درون­‌سوز با سوخت مصنوعی در این مسابقات آغاز خواهد شد. براساس اظهارات آقای دیز، طراحی و تولید پیشرانه فرمول یک در حدود 3 الی 4 سال طول می­‌کشد به همین دلیل این آخرین فرصت دو برند آلمانی برای حضور در این مسابقات است.

اما علت انتخاب این مسابقات برای حضور دو برند آلمانی، تاثیر وسیع تبلیغاتی و محبوبیت بالای این رویداد در تمام مناطق جهان اعلام شده است.

حضور آئودی و پورشه در مسابقات فرمول یک

به منظور سازگاری با قوانین جدید مسابقات از سال 2026، هردو برند آلمانی فرآیند طراحی پیشرانه‌­های جدید را آغاز کرده­‌اند، اما نحوه شرکت آن‌ها هنوز به طور رسمی مشخص نشده است. براساس شایعاتی که اخیراً منتشر شده، پورشه به عنوان شریک ردبول در مسابقات حاضر خواهد شد. برخی گمانه‌­زنی‌ها نیز از برنامه آئودی برای خرید تیم مک‌­لارن خبر می­‌داد که البته این مورد توسط لائورا کنراد یکی از مدیران برند بریتانیایی، تکذیب شده است.

آقای دیز تایید نموده که تمامی مدیران گروه فولکس­‌واگن با ورود آئودی و پورشه به مسابقات فرمول یک موافق نبوده‌­اند، اما الزام به حرکت در جهت نوآوری‌­های صنعت خودروسازی در زمینه‌­های نرم­افزاری، فناوری خودران و باتری‌­ها، مدیران را برای حضور این دو برند در مسابقات مجاب نموده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید