معرفی بنتلی بنتایگا EWB

بنتایگا، شاسی‌بلند لوکس بنتلی است که از زمان عرضه آن، میزان فروش بنتلی تغییر کرد و افزایش یافت. برای مثال، بنتلی در سال 2021 تعداد 14 هزار و 659 دستگاه خودرو را تحویل داد. این تعداد، در مقایسه با سال 2020، به میزان 31 درصد رشد داشته است. یک سوم حجم فروش بنتلی در سال 2021 مربوط به بنتایگا بود.

فاصله محوری 180 میلی‌متر افزایش یافته است و طول محورها به 3175 میلی‌متر‌ می‌رسد، حالا می‌توان گفت بنتایگا EWB یک لیموزین است‌. اکنون بنتلی بنتایگا لوکس‌تر از همیشه ظاهر شده است؛ فاصله محوری 180 میلی‌متر افزایش یافته و طول محورها به 3175 میلی‌متر‌ می‌رسد. طول کلی بنتایگا نیز برابر 5322 میلی‌متر است. این نسخه با نام بنتایگا EWB شناخته می‌شود و در واقع یک لیموزین است‌.

این خودرو دارای صندلی‌هایی با ویژگی‌های هواپیماست، که پیشرفته‌ترین صندلی‌‌ای محسوب می‌شود که تا به حال روی یک خودرو نصب شده است. این صندلی در حداقل 22 حالت مختلف تنظیم می‌شود. صندلی عقب در حالت Relax می‌تواند تا زاویه 40 درجه خم شود. در چنین حالتی، یک زیرپایی با روکش چرمی از پشت صندلی‌ سرنشین جلو مستقر می‌شود. با فعال‌سازی حالت Business، صندلی به حالت عمودی در می‌آید تا بتوانید کارهای خود را انجام دهید.

بنتلی بنتایگا EWB

یک سیستم پیشرفته کنترل آب و هوا وجود دارد که می‌تواند به صورت خودکار، تنظیمات را بر اساس دمای بدن سرنشینان تغییر دهد! همچنین سطح رطوبت پشتی را نیز تغییر می‌دهد. علاوه بر این ویژگی، فشار در سراسر سطح صندلی تحلیل می‌شود تا تنظیمات اتوماتیک میسر شوند‌. 177 تغییر فشار مختلف وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در شش ناحیه فشار مستقل، در یک بازه زمانی سه ساعته، اعمال کرد.

شما می‌توانید بنتلی بنتایگا EWB خود را از بین 24 میلیارد تریم ترکیبی که تریلیون‌ها مشخصات را ایجاد می‌کنند، انتخاب کنید. این اولین بار است که درها و کنسول مرکزی گرم‌شونده و ویژگی بسته شدن درها با نیروی الکتریکی، برای یک بنتلی معرفی می‌شود.

بنتلی بنتایگا EWB

نکته جدید و جالب دیگر، نورپردازی پیچیده روی درهاست؛ 12 دیود ساطع‌کننده نور در هر کدام از درهای جلو و 22 دیود روی درهای عقب تعبیه شده است. این LEDها نور را از طریق نقطه‌های یک میلی‌متری روی چرم، ساطع می‌کنند.

بنتلی بنتایگا EWD جلوپنجره‌ای متفاوت به همراه رینگ‌های 22 اینچی 10 پره دارد.

با وجود تمامی تغییرات و اصلاحات، بنتلی می‌گوید که باید بیش از 2500 قطعه جدید را مهندسی کند. برخی از این قطعات برای فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب ضروری بودند که با وجود طول اضافه خودرو، شعاع چرخش را تا 7 درصد (برابر 11.8 متر)، در مقایسه با بنتایگا معمولی، کاهش داده است.

بنتلی بنتایگا EWB

بنتلی بنتایگا EWB در نسخه‌های چهار و پنج نفره و همچنین ترکیب جدید  4+1 موجود است. این خودرو به یک پیشرانه V8 توئین‌توربو با حجم 4 لیتر مجهز شده است که 542 اسب‌بخار قدرت و 770 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. تنها 4.6 ثانیه زمان لازم است تا بنتلی بنتایگا EWB به سرعت صد کیلومترب رساعت دست یابد. نهایت سرعت آن نیز 290 کیلومتر برساعت است.

بنتلی اطلاعاتی را درباره ارائه این نسخه از بنتایگا با پیشرانه عظیم W12 منتشر نکرده است.

بنتلی بنتایگا EWB در سه‌ماهه چهارم سال جاری به دست مشتریانش می‌رسد و تنها در بازارهای خاصی عرضه خواهد شد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید