نگاهی به مرسدس-می‌باخ Haute Voiture

به اعتقاد برخی، شرکت مرسدس‌بنز فعلاً هیچ رقیب مستقیمی برای بنتلی فلایینگ اسپور و رولزرویس فانتوم عرضه نکرده است، اما واقعیت این است که زیرمجموعه سازنده خودروهای اشرافی این برند آلمانی یعنی می‌باخ، همچنان به رقابت با برندهای لوکس بریتانیا مشغول است.

با نگاهی به ویژگی­‌های فضای کابین این خودرو، می‌­توان دریافت که لقب لوکس‌ترین نمونه تولید شده از مرسدس S، به راستی برای هُت وُچر برازنده است.البته از آنجا که این مبارزه چندان ساده و بدون مشکل نیست، می‌باخ به فکر عرضه یک نسخه جدید از سدان لوکس ساخت خود افتاده است، که آن را با نام هُت وُچر - Haute Voiture - رونمایی کرده است. این خودرو که به عنوان یک کانسپت معرفی شده، در سال 2023 و در تیراژ محدود تولید خواهد شد.

بخش بالایی بدنه و البته رینگ‌های این S کلاس اشرافی با رنگ آبی تیره روکش شده، درحالی‌که سایر قسمت‌های بدنه با طیف خاصی از رنگ صورتی به نام Rose تزئین شده است. تا اینجای کار با امر تازه‌­ای مواجه نیستیم چراکه این سبک رنگ‌­آمیزی، همواره در محصولات می‌باخ استفاده شده، اما در فضای کابین اوضاع متفاوت است.

مجموعه­‌ای از روکش‌های باکیفیت و البته گران در رنگ‌های آبی، بژ و رز گلد، برای پوشش صندلی­‌ها و روکش داخلی درها بکار گرفته شده است. جزئیات رز گلد، روکش چرم ناپا به رنگ سفید و کوسن‌­های نرم، حس حضور در فضایی اشرافی را تقویت می‌­کند.

مرسدس می‌باخ Haute Voiture نمایشی از لوکس‌ترین S کلاس

به منظور ایجاد حداکثر هماهنگی بصری، در رابط کاربری MBUX این خودرو هم رنگ رز گلد بکار رفته، درحالی‌که دکمه منوی اصلی هم با لوگوی مرسدس-می‌باخ و رنگ طلایی تزئین شده است.

با نگاهی به ویژگی­‌های فضای کابین این خودرو، می‌­توان دریافت که لقب لوکس‌ترین نمونه تولید شده از مرسدس S، به راستی برای هُت وُچر برازنده است.

مرسدس می‌باخ Haute Voiture نمایشی از لوکس‌ترین S کلاس

درباره مشخصات فنی این خودروی شاهانه هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست، اما به احتمال فراوان، پیشرانه 12 سیلندر مشترک با مرسدس‌-می‌باخ S680 در زیر کاپوت آن قرار دارد.

با توجه به قیمت 184,900 دلار که برای می‌باخ S580 تعیین شده، باید انتظار مواجه با رقمی بسیار فراتر از 200 هزار دلار برای هُت وُچر را داشته باشیم. فعلا باید منتظر ماند و دید که شعبه مرسدس‌بنز در ایالات متحده، چه قیمتی برای این خودرو اعلام خواهد کرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید