بازگشت موک به افتخار جیمزباند

شخصیت سینمایی جیمزباند اغلب به خاطر رانندگی با خودروهای استون‌مارتین و دیگر خودروهای گران‌قیمت مشهور است. اما گاهی هم این شخصیت پشت فرمان خودروهایی عجیب قرار گرفته است. مدل Moke یکی از آن‌هاست که در چهار فیلم ظاهر شده است. این شرکت اکنون مدل ویژه‌ای را به مناسبت 60 سالگی جیمزباند معرفی کرده است.

میزان پیمایش این نسخه خاص از موک با یک بار شارژ 64 کیلومتر و سرعت نهایی‌اش 40 کیلومتر برساعت ثبت شده است. خودروی 60 سالگی جیمزباند که موک آن را ساخته، دومین پروژه همکاری با مجموعه EON است که چندین ویژگی منحصربه‌فرد دارد. اولین موک در ابتدای سال 2021 با نام تجاری باند با الهام از آنچه در فیلم Live and Let Die دیده بودیم، ساخته شد. موک اکنون دومین خودروی خود را با رنگ آبی نیمه‌شب و آرم‌های قدیمی و البته نشان 60 سالگی باند معرفی کرده است.

در این نسخه ویژه فرمان و اهرم تعویض دنده به فرم سنتی، چوبی در نظر گرفته شده است. صندلی‌های یک‌دست تخت و سقف سایبانی موسوم به Bimini نیز از جمله دیگر الما‌ن‌های کلاسیک موک جدید هستند. البته در این خودرو آپشن‌های مدرنی مانند دوربین عقب و سیستم صوتی بلوتوثی نیز دیده می‌شود.

موک خودروی ساحلی برقی با نشان 007

برای این خودرو از یک پیشرانه برقی استفاده شده است. البته عملکرد آن ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌شود. میزان پیمایش آن با یک بار شارژ 64 کیلومتر و سرعت نهایی‌اش 40 کیلومتر برساعت ثبت شده است.

این اولین خودرویی نیست که با ماهیت جیمزباند طراحی شده. پیش‌تر لندرور نسخه خاصی از دیفندر را نیز به مناسبت 60 سالگی این شخصیت معرفی کرد. قبل از آن نیز استون‌مارتین مدل سفارشی 007 Edition را رونمایی کرده بود.

60 Years of Bond Moke

برند Moke پس از شکست در بازار خودروهای نظامی، در اوایل دهه 60 میلادی راه خود را به سمت سینما باز کرد. بعد از آن تبدیل به یک خودروی ساحلی محبوب شد. تولید موک سال 1992 به پایان رسید ولی شرکت در سال 2017 با برند جدید Moke America بازگشت.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید