خودرو برقی موک کالیفرنین

معرفی موک کالیفرنین

نزدیک به 40 سال پس از فروش آخرین نمونه از محصولات شرکت موک اینترنشنال (Moke International) در ایالات متحده، این شرکت با یک محصول جدید و البته برقی به این کشور بازگشته است.

شعاع حرکتی این خودروی برقی هم 120 کیلومتر اعلام شده که برای حرکت در معابر شهری کافی به نظر می­‌رسد. مینی موک ابتدا در بریتانیا به عنوان خودروی باری مناسب کارگران و کشاورزان عرضه شد، اما محبوبیت آن از مرزهای وطنش عبور کرد و باعث شد مشتریان زیادی در فرانسه، استرالیا و حتی آمریکا برای این خودرو پیدا شود.

موک کالیفرنین (Moke Californian) با الهام از مینی موک 1964 شکل گرفته، در بریتانیا به صورت دست­‌ساز تولید شده است و با نسخه حاضر در اروپا تفاوتی ندارد. طراحی ظاهری ساده ولی دوست‌­داشتنی موک کالیفرنین به مدل اولیه شباهت دارد، خودرویی که در فاصله سال‌های 1977 تا 1982 در ایالات متحده به فروش می‌­رسید.

موک کالیفرنین به یک موتور برقی به قدرت 44 اسب‌­بخار مجهز شده است، که در محور عقب قرار گرفته و می­‌تواند این خودروی 800 کیلوگرمی را ظرف 4.3 ثانیه به سرعت 55 کیلومتر برساعت برساند.

خودرو برقی موک کالیفرنین

موک کالیفرنین مجوز حرکت در بزرگراه را دریافت کرده و می‌­تواند به حداکثر سرعت 80 کیلومتر برساعت دست یابد. شعاع حرکتی این خودروی برقی هم 120 کیلومتر اعلام شده که برای حرکت در معابر شهری کافی به نظر می­‌رسد. باتری لیتیوم-یون نیز در مدت 4 ساعت شارژ می­‌شود.

براساس اعلام موک اینترنشنال، هویت موک کالیفرنین در القای حس آزادی و لذت از هوای تازه به مدل پیشین شباهت دارد. این کمپانی اهل بریتانیا با کمال افتخار خود را نخستین خودروساز مربوط به دهه 60 می‌­داند که پیشرانه درون‌­سوز را کنار گذاشته است. قیمت و زمان عرضه موک کالیفرنین ظرف چند هفته آینده به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com