معرفی کاترهام سون 420 کاپ

با تصمیم لوتوس برای ساخت یک شاسی‌بلند بزرگ و سنگین، اکنون برند کاترهام به‌عنوان یکی از آخرین سنگرهای خودروهای اسپرت سبک‌وزن شناخته می‌شود.

کاترهام سون 420 کاپ قرار است مدلی باشد بین 420R و نسخه مسابقه‌ای سون.کاترهام به تازگی با معرفی مدل Seven 420 Cup یکی از آخرین گونه‌های در معرض خطر را برای رانندگی در جاده‌های عمومی را عرضه کرده است.

برای اولین‌بار محصولی از کاترهام با محل قرارگیری پلاک جدید و سیستم تعلیق قابل تنظیم از برند Bulstein ارائه می‌شود، که 10 درجه سختی را قابل انتخاب کرده است.

کاترهام سون 420 کاپ قرار است مدلی باشد بین 420R و نسخه مسابقه‌ای سون. پیشرانه 2 لیتری Duratec آن قدرتی 210 اسب‌بخاری و گشتاوری 203 نیوتن‌متری فراهم می‌کند. نسبت قدرت به وزن این خودرو 375 اسب‌بخار بر تن است.

Caterham Seven 420 Cup

خروجی فوق توسط جعبه‌دنده‌ای 6 سرعته ترتیبی Sadev باعث می‌شود تا سرعت نهایی آن به 219 کیلومتر برساعت برسد، که البته چندان چشم‌گیر نیست. اما شتاب خیره‌کننده رسیدن به این سرعت چیزی است که علاقه‌مندان به کاترهام به دنبال آن هستند.

این خودروی اسپرت سبک‌وزن روی تایرهای برند Avon مدل ZZR و یا ZZS بر حسب انتخاب مشتری قرار می‌گیرند. کاترهام Seven 420 Cup هم‌چنان با وزنی نصف مزدا MX-5 که حالا 560 کیلوگرم اعلام شده، نسبت به سنت‌های خود وفادار باقی مانده است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید