معرفی کانسپت بیوک Wildcat EV

شرکت بیوک همزمان با اعلام برنامه خود برای ساخت خودروهای برقی، از کانسپت Wildcat EV هم رونمایی کرد، تا زبان طراحی محصولات آینده خود را به معرض نمایش بگذارد.

به نظر می­‌رسد بیوک هم مثل چندین خودروساز دیگر، در عین توجه به پیشرانه­‌های برقی، به اهمیت طراحی کابین در کاهش استرس سرنشینان نیز توجه دارد.کانسپت Wildcat EV یک خودروی 2+2 نفره است که تحت تاثیر خطوط زاویه‌دار در دو سوی بدنه شکل گرفته و نسبت به محصولات فعلی بیوک، چهره‌­ای بسیار متفاوت دارد. چراغ‌های باریک به فناوری نوردهی میکرو-LED مجهز شده‌اند و در هنگام باز شدن درها، بخشی از پنل سقف نیز رو به بالا می‌­رود. نشان بیوک هم روی جلوپنجره ذوزنقه­‌ای Wildcat EV نصب شده است.

یک پورت شارژ اضافه در پایین شیشه عقب قرار گرفته درحالی‌که چراغ‌های تیغه شکل عقب به سقف متصل شده است. رینگ‌های 18 اینچی با طرح مشابه توربین جت، از دیگر نکات قابل توجه در طراحی ظاهری Wildcat EV بشمار می­‌آید.

استفاده از عناصر شاخص در طراحی فضای کابین هم ادامه یافته و مواردی همچون دو نمایشگر دیجیتال، داشبورد باریک، کنسول میانی که سرتاسر کابین را طی کرده، فرم خاص پشت ­سری صندلی­‌های خلبانی و استفاده از رنگ‌های نارنجی و سبز Legato، در این بخش قابل مشاهده است.

کانسپت بیوک Wildcat EV

به منظور کسب رضایت حداکثری سرنشینان، فناوری­‌هایی همچون هوش مصنوعی، رایحه درمانی و بیومتریک در کابین این خودرو بکار گرفته شده است. مثلا بیوک Wildcat می­‌تواند حالت روحی راننده را درک نموده و به کمک نورپردازی، ماساژور صندلی و پخش رایحه، تنش‌های عصبی را کاهش دهد. به نظر می­‌رسد بیوک هم مثل چندین خودروساز دیگر، در عین توجه به پیشرانه­‌های برقی، به اهمیت طراحی کابین در کاهش استرس سرنشینان نیز توجه دارد.

بیوک فعلا از اعلام مشخصات پیشرانه این گربه وحشی برقی خودداری نموده و آن را صرفا یک طرح نمایشی توصیف کرده است.

کانسپت بیوک Wildcat EV

همانطور که قبلا اشاره شد، بیوک اعلام نموده که تا پایان دهه جاری، به سازنده خودروهای برقی بدل خواهد شد و تولید خودروهای مجهز پیشرانه‌ درون­‌سوز را کنار می­‌گذارد. این شرکت قصد دارد سال آینده از نخستین محصول کاملا برقی خود به نام بیوک الکترا رونمایی کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com