معرفی پاگانی هوایرا کودالونیا

شرکت پاگانی برای پاسخ به درخواست دو مشتری، نسخه ویژه­‌ای از مدل هوایرا را به نام کودالونیا - Codalunga - طراحی و تولید کرده است.

پاگانی هوایرا Codalunga در تیراژ 5 دستگاه تولید خواهد شد که البته همگی آن‌ها با قیمتی بیش از 7 میلیون یورو (تقریبا 7.4 میلیون دلار) به فروش رسیده است.براساس اعلام پاگانی، این دو مشتری در روند طراحی خودرو به مدت بیش از دو سال با زیرمجموعه سازنده محصولات سفارشی این کمپانی یعنی Grandi Complicazioni همکاری کرده‌­اند.

پاگانی هوایرا کودالونیا با الهام از فرم کشیده بدنه خودروهای حاضر در مسابقات لمان در دهه 60 میلادی طراحی شده است. بد نیست بدانید که قبل از شروع تولید نسخه نهایی، ابتدا ماکت پاگانی هوایرا Codalunga در مقیاس یک-چهارم و اندازه واقعی در معرض دید مشتریان قرار گرفته است.

براساس اعلام پاگانی، طراحی هوایرا کودالونیا با توجه به قوانین و استانداردهای نقاط مختلف جهان انجام شده تا محدودیتی برای تردد آن وجود نداشته باشد.

پاگانی هوایرا کودالونیا

در بخش عقبی بدنه پاگانی هوایرا Codalunga، پیشرانه 12 سیلندر با 840 اسب‌بخار قدرت و 1100 نیوتن‌متر گشتاور نصب شده است. سیستم اگزوز این خودرو از جنس تیتانیوم با روکش سرامیک ساخته شده که تنها 4.4 کیلوگرم وزن داشته و به چهار خروجی در میانه بدنه ختم می­‌شود. استفاده از قطعات سبک وزن، باعث شده وزن کلی پاگانی هوایرا کودالونیا به تنها 1290 کیلوگرم محدود شود.

در کابین این نسخه خاص از پاگانی هوایرا نیز با روکش چرم و جیر به همراه قطعات آلومینیومی روبرو هستیم.

پاگانی هوایرا کودالونیا

پاگانی هوایرا Codalunga در تیراژ 5 دستگاه تولید خواهد شد که البته همگی آن‌ها با قیمتی بیش از 7 میلیون یورو (تقریبا 7.4 میلیون دلار) به فروش رسیده است. پاگانی از اعلام زمان تحویل این خودروها به مشتریان خودداری نموده ولی با توجه به آنکه پروژه ساخت پاگانی هوایرا کودالونیا از سال 2018 کلید خورده، باید صبوری خریداران این محصول را ستایش کرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید