شرایط تحویل حضوری ایران خودرو

شرایط تحویل حضوری ایران خودرو

شرکت ایران خودرو با انتشار اطلاعیه‌ای در تاریخ 4 تیرماه 1401، توضیحاتی درباره شرایط تحویل حضوری خودرو به مشتریانش داده است. براساس این اطلاعیه، امکان انتخاب سایت تولیدی یا انتخاب محل نمایندگی برای تحویل خودرو، کاملا اختیاری است.

تحویل حضوری ایران خودرو
تحویل حضوری ایران خودرو

بنابراین ارسال پیامک به مشتریان برای تحویل حضوری خودرو درب کارخانه، صرفا جنبه پیشنهادی دارد. ضمن اینکه مشتریان در صورت انتخاب تحویل حضوری، هزینه حمل را از شرکت ایران خودرو پس می‌گیرند.

پیامک تحویل حضوری ایران خودرو، به همه مشتریان این شرکت ارسال می‌شود و هیچگونه ارتباطی به محل سکونت مشتریان ندارد. همچنین در صورتیکه مشتریان، تمایلی به تحویل حضوری خودرو نداشته باشند، خودروی آنها به محل نمایندگی موردنظر منتقل شده و در آنجا تحویل می‌گردد. شرکت ایران خودرو همچنین تاکید کرده «جریمه دیرکرد» در تحویل یک مرحله تا زمان صدور سند خودرو محاسبه می‌شود و در مرحله تحویل نیز قابلیت محاسبه دارد.

ارسال پیامک تحویل حضوری ایران خودرو

شرکت ایران خودرو از تاریخ 28 تیرماه 1400، امکان «تحویل حضوری» محصولاتش را در سایت‌های تولیدی (به غیر از سایت خراسان) فراهم کرده است. در دستورالعمل زیر، نحوه درخواست تحویل حضوری خودروها نشان داده شده است:

»» نحوه درخواست تحویل حضوری ایران خودرو (PDF) ««

مجددا تاکید می‌کنیم که بدلیل مکانیزه بودن سیستم تحویل حضوری، اگر پیامک ایران خودرو را دریافت نکرده باشید و سپس اقدام به درخواست تحویل حضوری دهید، شرکت ایران خودرو به درخواست شما، هیچ ترتیب اثری نمی‌دهد.

سایت تحویل ایران خودرو چیست؟

مشتریانی که قصد تحویل گرفتن خودرو درب کارخانه را دارند، بعد از دریافت پیامک ایران خودرو، باید به سامانه میز مشتری ایران خودرو به نشانی اینترنتی customer.ikco.ir مراجعه کنند. سپس وارد حساب کاربری‌شان شوند و نهایتا از قسمت «خدمات پرکاربرد»، گزینه «تحویل حضوری خودرو» را انتخاب نمایند.

سامانه تحویل حضوری ایران خودرو
سامانه میز خدمت مشتری ایران خودرو

توجه داشته باشید که نام کاربری شما، همان کد ملی‌تان است. همچنین رمز عبورتان برای ورود به سامانه میز مشتری، همان رمز عبوری است که قبلا در سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir ثبت کرده‌اید. بنابراین در صورتیکه حساب کاربری در سامانه فروش اینترنتی ایران خودرو نداشته باشید، امکان ورود به سامانه میز خدمت مشتری ایران خودرو را هم ندارید.

استرداد هزینه تحویل حضوری خودرو چیست؟

عبارت «هزینه حمل مسترد خواهد شد» به این معنی است که در زمان ثبت نام خودرو، هزینه‌ای را بابت تحویل خودرو به ایران خودرو پرداخت کرده‌اید. این هزینه به منظور انتقال خودرو از پارکینگ کارخانه تا محل نمایندگی موردنظر است.

اما اگر تحویل حضوری ایران خودرو را انتخاب کنید، از آنجایی که خودتان خودرو را درب کارخانه تحویل می‌گیرید، دیگری نیازی به پرداخت هزینه حمل و انتقال خودرو نیز ندارید. به همین دلیل، هزینه‌ای که قبلا بابت حمل خودرو پرداخته‌اید را به شما برمی‌گردانند. عبارت «هزینه حمل استرداد خواهد شد» نیز به معنی استرداد وجه پرداختی شما، بابت حمل خودروست.

همچنین در صورت انتخاب تحویل حضوری خودرو، هزینه حمل خودرو برای «مشتریان 1099» و همچنین برای «نمایندگی‌های شهرستان پلاک تهران»، برگردانده نمی‌شود.

شماره تماس تحویل حضوری خودرو

در صورت داشتن هرگونه سوال درباره تحویل حضوری ایران خودرو، هزینه تحویل حضوری خودرو و شرایط و مدارک لازم برای تحویل حضوری خودرو، با شماره تلفن 096440 مرکز امور مشتریان شرکت ایران خودرو تماس بگیرید.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما