خودروی هیدروژنی هوپیوم ماشینا ویژن

معرفی هوپیوم ماشینا ویژن

دو سال پس از نمایش نسخه کانسپت، اکنون نسخه نهایی از هوپیوم ماشینا ویژن (Hopium Machina Vision) در نمایشگاه خودرو پاریس به معرض نمایش درآمده و شرکت سازنده از آمادگی خود برای دریافت سفارش مشتریان با پرداخت 656 یورو (649 دلار) خبر داده است.

در کف این خودرو مخازن استوانه‌­ای هیدروژن نصب شده است، درحالی‌که سیستم انتقال قدرت به پیشرانه درون­‌سوز وصل می­‌شود.اولیور لومبارد، یکی از رانندگان مشهور اتومبیلرانی، این شرکت فرانسوی را پایه‌گذاری کرده است و قصد دارد محصول خود را در شهر ورنون به تولید برساند. هرچند سازنده از ظرفیت سالانه 20 هزار دستگاهی این تاسیسات خبر داده است، ولی به نظر نمی‌­رسد که قبل از شروع سال 2025 شاهد آغاز فعالیت آن باشیم. شرکت سازنده اعلام نموده که به منظور اطلاع‌­رسانی از زمان تحویل و همچنین سفارشی­‌سازی هر یک از خودروها، ارتباط خود با مشتریان را حفظ خواهد کرد.

اطلاعات چندانی درباره هوپیوم ماشینا ویژن منتشر نشده است، ولی خبر داریم که در کف این خودرو مخازن استوانه‌­ای هیدروژن نصب شده است، درحالی‌که سیستم انتقال قدرت به پیشرانه درون­‌سوز وصل می­‌شود. درواقع از نیروی این پیشرانه برای تجدید شارژ سلول‌های مجموعه باتری و موتورهای برقی استفاده خواهد شد.

خروجی پیشرانه و شتاب صفر تا صد هوپیوم ماشینا ویژن نیز به ترتیب 493 اسب‌بخار و 5 ثانیه اعلام شده است. برای سوخت‌گیری مخزن هیدروژن این خودرو به تنها 3 دقیقه زمان نیاز خواهد بود.

خودروی هیدروژنی هوپیوم ماشینا ویژن

کابین هوپیوم ماشینا ویژن به سبک مینیمال و توسط Felix Godard طراحی شده است، که طراحی برخی محصولات پورشه، لوسید و تسلا را در کارنامه دارد. یک نمایشگر سرتاسری داشبورد را پیموده و تقریبا از دکمه‌­های فیزیکی هیچ خبری نیست.

شرکت سازنده قیمت هوپیوم ماشینا ویژن را در حدود 120 هزار یورو (118.134 دلار) تخمین زده، ولی حق اعمال تغییر در این رقم را نیز برای خود محفوظ دانسته است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com