فولکس واگن گلف GTI نسخه 40 سالگی

معرفی گلف GTI نسخه 40 سالگی

شعبه فولکس­ واگن در آمریکا، خود را برای یک نقطه عطف مهم در دوران فعالیتش آماده می‌­کند. این شرکت قصد دارد به مناسبت چهل سالگی عرضه گلف GTI در آمریکا که با ورود Rabbit GTI مدل 1983 آغاز شد، چهار دهه حضور موفق این هاچ‌بک داغ را گرامی بدارد.

فولکس ­واگن قصد دارد تنها 1500 دستگاه از گلف GTI نسخه 40 سالگی تولید کند.فولکس ­واگن گلف GTI نسخه 40 سالگی براساس تریم GTI S شکل گرفته و تنها با دو رنگ قرمز تورنادو یا خاکستری Urano به صورت استاندارد یا زرد Pomelo متالیک و سفید صدفی Opal با مبلغ اضافه، تزئین خواهد شد.

رینگ‌های 19 اینچی چند پره مشکی براق با لبه­ قرمز، با تایرهای تابستانی 235/35 پوشیده شده است. سال گذشته و به مناسبت 45 سال حضور گلف GTI در اروپا، نسخه ویژه‌­ای به نام GTI Clubsport 45 معرفی شد، که همین رینگ‌ها را به همراه داشت.

اما چهره گلف GTI 40th Anniversary به واسطه موارد دیگری شامل نقوش گرافیکی روی بخش جانبی و سقف و آینه­‌های جانبی به رنگ مشکی، از سایر مدل‌ها متمایز شده است.

فولکس واگن گلف GTI نسخه 40 سالگی

روکش پارچه‌­ای صندلی‌ها با طرح شطرنجی، اهرم تعویض دنده به شکل توپ گلف و نشان 40 روی فرمان، حال و هوای کابین گلف GTI 40th Anniversary را تغییر داده است.

مشخصات فنی گلف GTI نسخه 40 سالگی تفاوتی با نسخه استاندارد ندارد، بنابراین پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ بنزین­‌سوز با 241 اسب­‌بخار قدرت و 370 نیوتن‌متر گشتاور در زیر کاپوت قرار دارد.

کمک­‌فنرهای تطبیق‌­پذیر و قفل دیفرانسیل الکترونیکی به صورت استاندارد در این مدل نصب شده است.

فولکس ­واگن قصد دارد تنها 1500 دستگاه گلف GTI 40th Anniversary تولید کند، که نیمی از آن‌ها به گیربکس شش سرعته دستی و بقیه به جعبه‌دنده 7 سرعته دوکلاچه اتوماتیک مجهز خواهد بود.

فولکس واگن گلف GTI نسخه 40 سالگی

براساس اعلام شعبه فولکس ­واگن در آمریکا، گلف GTI 40th Anniversary با قیمت 33,055 و 33,855 دلار برای دو نسخه دنده دستی و اتوماتیک به فروش می‌­رسد.

نسخه ویژه 20 سالگی از فولکس واگن گلف R هم به زودی و در تیراژ محدود 1800 دستگاه وارد بازار خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com