کامیون برقی بدون کابین جیلی فاریزون اتو
 کامیون برقی بدون کابین جیلی فاریزون اتو
فاریزون HomTruck
فاریزون HomTruck
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN
فاریزون SuperVAN

معرفی کامیون برقی بدون کابین توسط فاریزون اتو

شرکت فاریزون اتو (Farizon Auto) در جریان گردهمایی سالیانه این برند، از کامیون بدون کابین Homtruck و خودروی ون SuperVan رونمایی کرده است.

فاریزون اتو در اواخر سال 2016 توسط جیلی و با هدف ساخت خودروهای تجاری تاسیس شده است. این برند فعالیت خود را با یک کامیون کوچک برقی و یک اتوبوس داخل شهری آغاز نمود و پس از معرفی HomTruck در سال 2021، اکنون نسخه بدون کابین از این محصول را رونمایی کرده است.

فاریزون HomTruck

HomTruck بدون کابین برای استفاده در محیط مشخص همچون معادن و بنادر طراحی شده و به لطف چندین حسگر و رادار و فناوری سطح 4 خودران، بدون نیاز به راننده حرکت می­‌کند.

فاریزون HomTruck

براساس اعلام فاریزون، این کامیون برقی در سال 2023 و ابتدا در باراندازهای منتخب و سپس در معادن و پارک‌­های لجستیک مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

فاریزون SuperVAN

اما فاریزون SuperVAN یک خودروی ون با قابلیت شخصی­‌سازی است، که براساس سازه چندمنظوره GMA متعلق به گروه جیلی شکل گرفته و امکان طراحی چندین بدنه مختلف روی این ساختار را فراهم کرده است. بدین ترتیب می‌­توان خودروی مینی­‌ون با چندین فاصله محوری مختلف و حتی کامیون سبک را نیز براساس این سازه طراحی کرد.

فاریزون SuperVAN

آن‌طور که فاریزون اعلام کرده، از مواد تجدیدپذیر و زیست تجزیه‌­پذیر در ساخت این محصول استفاده می­‌شود تا این برند به هدف‌گذاری کربن­ خنثی برای سال 2023، دست پیدا کند.

فاریزون قصد دارد پس از آغاز تولید انبوه SuperVAN در سال 2024، این خودرو را در اروپا، استرالیا، جنوب شرقی آسیا، آمریکای جنوبی و خاورمیانه به فروش برساند.

برنامه‌های فاریزون برای آینده

علاوه بر این دو وسیله نقلیه در کلاس تجاری، فاریزون اتو به ساخت مراکز تحقیق و توسعه، صادرات قطعات به کشورهای دیگر و گسترش شعب عملیاتی هم توجه دارد. همکاری با Geespace برای تجهیز محصولات آینده به ارتباط ماهواره‌­ای و تجهیزات موقعیت‌یابی، از دیگر برنامه‌­های فاریزون اتو به شمار می­‌آید.

فاریزون اتو به کسب و کار خودروهای اجاره‌­ای و تجهیزات شارژ و تعویض باتری خودروهای برقی هم وارد شده است. فاریزون اتو در حدود دو هفته پیش اعلام نمود، که موفق به جلب بیش از 300 میلیون دلار سرمایه­‌گذاری خارجی شده است.

شرکت جیلی به عنوان مالک فاریزون اتو، در حال حاضر مالکیت برندهای ولوو، پول‌استار، زیکر، جیامتری، لینک اند کو، پروتون و لوتوس را نیز در اختیار دارد و در برندهای جیدو، رادار، ماپل و استون مارتین هم شریک است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com