هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو
هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو
هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو
هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو
هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو

معرفی وولینگ بینگو

به تازگی شرکت وولینگ مدل بینگو - Bingo - را در قالب یک هاچ‌بک برقی چهارنفره معرفی کرده است. انتظار می‌رود این خودرو در سه ماهه ابتدایی سال 2023 در بازار خودرو چین عرضه شود.

وولینگ بینگو در نیمه اول سال 2023 وارد بازار چین خواهد شد. قیمت آن بین 11,240 تا 16,850 دلار خواهد بود.گفته می‌شود قیمت این خودرو بین 11 هزار و 240 تا 16 هزار و 850 دلار متغیر است. بینگو حاصل یک سرمایه‌گذاری مشترک بین سایک، وولینگ و جنرال موتورز است.

بینگو از نظر ابعاد با طول، عرض و ارتفاعی 3950، 1708 و 1580 میلی‌متر و فاصله محوری 2560 میلی‌متر در کلاسی بالاتر از وولینگ مینی EV قرار می‌گیرد. باید در نظر بگیرید که وزن این خودرو فقط 1120 کیلوگرم است.

وولینگ با دو انتخاب پیشرانه عرضه می‌شود. یکی با 50 و دیگری با 70 اسب‌بخار قدرت. حداکثر سرعت برای هر دو مدل نیز 100 کیلومتر برساعت اعلام شده است.

باتری بینگو از نوع فسفات آهن لیتیوم با ظرفیت 17.3 و یا 31.9 کیلووات ساعت خواهد بود. بیشترین میزان پیمایش با یک بار شارژ 333 کیلومتر اعلام شده است.

هاچبک برقی چینی وولینگ بینگو

از نظر طراحی خودروی فوق سبک محدبی را انتخاب کرده است. با جلوپنجره‌ای بسته و چراغ‌های بزرگ بیضی، فریم مشکی پنجره‌ها و تزئینات کرومی خاص و ویژه به چشم می‌آید. استفاده از رینگ‌های چندپره نیز به افزایش جذابیت‌های بصری آن کمک کرده است.

ممکن است که وولینگ بینگو مشتریان خانم را هدف خود قرار دهد. چینی‌ها این خودرو را تا حد امکان شبیه به یک سدان طراحی کرده‌اند تا دست‌کم بتوان از قسمت بار آن استفاده بیشتری کرد. البته با برش‌های ناگهانی نیز سعی شده تا حالت اسپرت بینگو افزایش پیدا کند. به خصوص آنکه چراغ‌های عقب نیز دارای LED جذاب و جوان‌پسندی هستند.

باید دید در ادامه شرکت چه اطلاعاتی از آپشن‌ها و امکانات این خودرو منتشر می‌کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carnewschina.com