شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1
شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1
شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1
شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1

معرفی مونرو Mk_1

اگر ریویان R1S آفرودر برقی ایده‌آل شما نیست و مدت زمان انتظار برای تحویل مرسدس‌ بنز EQG نیز طولانی است، پس بهترین گزینه، آفرودر برقی مونرو (Munro) است.

مونرو Mk_1، ویژگی‌های خوبی را مانند پلتفرم و شاسی نردبانی، قفل دیفرانسیل مرکزی استاندارد، قفل دیفرانسیل اختیاری جلو و عقب، جعبه انتقال دو سرعته و ... ارائه می‌دهد و یک آفرودر واقعی است.شرکت اسکاتلندی مونرو، نام این آفرودر را Mk_1 انتخاب کرده و آن را توانمندترین خودروی 4×4 تمام الکتریکی جهان لقب داده است. سبک طراحی جعبه‌مانند آن، مشابه و یادآور بولینگر B1 (یک آفرودر الکتریکی) است.

تنها یک موتور الکتریکی سبک و جمع و جور برای مونرو Mk_1 در نظر گرفته شده، که بین دو صندلی جلو قرار گرفته و تقسیم وزن آن 50:50 است.

امکان سفارش موتور برقی این آفرودر توانمند با دو خروجی مختلف وجود دارد؛ یکی از آن‌ها با 295 و دیگری با 375 اسب‌بخار. مشتریان همچنین می‌توانند باتری 61 و یا 82 کیلووات‌ساعتی را انتخاب کنند. حداکثر برد باتری قوی‌تر، 306 کیلومتر است‌.

نسخه قدرتمندتر آن (پرفورمنس)، در مدت زمان 4.9 ثانیه از سکون به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد. حداکثر سرعت آن نیز 129 کیلومتر برساعت است.

شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1

مونرو می‌گوید که گشتاور 700 نیوتن‌متری تا سرعت 80 کیلومتر برساعت دردسترس است و این خودرو می‌تواند تا 1000 کیلوگرم را حمل کند. ظرفیت یدک‌کشی آن نیز برابر 3500 کیلوگرم است.

مونرو Mk_1 با یک بار شارژ شدن، می‌تواند به مدت 16 ساعت آفرود کند. این شاسی‌بلند برقی از شارژر 100 کیلوواتی DC پشتیبانی می‌کند و در مدت زمان 36 دقیقه، از شارژ 15 درصد به 80 درصد می‌رسد. اگر باتری را با شارژر 22 کیلوواتی AC شارژ کنید، حدود سه ساعت طول می‌کشد تا از 15 به 100 درصد برسد. پس از این که باتری خودرو هشت سال (161 هزار کیلومتر) استفاده شد، هنوز 80 درصد ظرفیت اولیه خود را خواهد داشت.

مونرو Mk_1، ویژگی‌های خوبی را مانند پلتفرم و شاسی نردبانی، قفل دیفرانسیل مرکزی استاندارد، قفل دیفرانسیل اختیاری جلو و عقب، جعبه انتقال دو سرعته و ... ارائه می‌دهد و یک آفرودر واقعی است. شاسی نردبانی مونرو Mk_1 از جنس فولاد گالوانیزه است و قطر این فولاد ۵ میلی‌متر بوده و به اندازه کافی جادار است‌.

شاسی‌ بلند برقی مونرو Mk1

فاصله خودرو تا سطح زمین، به 480 میلی‌متر می‌رسد و می‌تواند از آب‌هایی تا عمق 800 میلی‌متر، عبور کند. مونرو به زاویه‌های ورود و خروج 84 و 51 درجه و زاویه رمپ 148 درجه نیز اشاره می‌کند.

مونرو، قیمت 61 هزار دلاری را برای نسخه 5 نفره با فاصله محوری 130اینچی آن در نظر گرفته است‌. مونرو Mk_1 یک محصول دست‌ساز است و اولین نمونه‌های آن در سال 2023 به مشتریان تحویل داده می‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com