کراون سدان بازار چین
کراون سدان بازار چین
کراون سدان بازار چین

معرفی کراون سدان

در ژاپن و آمریکا، نسل جدید تویوتا کراون با اصالت همیشگی خود عرضه شده است، اما در چین اوضاع کاملاً فرق دارد چراکه خودروساز ژاپنی تصمیم گرفته کراون را به عنوان یک برند جدید و در جایگاه بین تویوتا و لکسوس، به مخاطبان معرفی کند.

کراون سدان حاضر در نمایشگاه گوانگژو، چیزی نیست جزء یک مدل اندازه واقعی که از اجزای فضای کابین و حتی سیستم تعلیق هم بی­‌بهره مانده است.نخستین محصول برند کراون یعنی کراس‌­اوری به نام کراون اسپرت کراس، مدتی قبل معرفی و با قیمت پایه 53 هزار دلار وارد بازار خواهد شد. اما در نمایشگاه گوانگژو 2022، محصول دیگر این برند یعنی کراون سدان هم برای نخستین بار به معرض نمایش درآمده است.

کراون سدان براساس پلتفرم GA-L شکل گرفته و پیشرانه آن در طول خودرو نصب شده است، درحالی‌که نیروی پیشرانه به محور عقب منتقل می‌شود.

کراون سدان حاضر در نمایشگاه گوانگژو، چیزی نیست جزء یک مدل اندازه واقعی که از اجزای فضای کابین و حتی سیستم تعلیق هم بی­‌بهره مانده است. البته از آنجا که طراحی بدنه کراون سدان تکمیل ­شده، در این مورد می‌­توان قضاوت کرد.

فرم کلی بدنه تویوتا کراون سدان تاحد زیادی به سدان هیدروژن­‌سوز تویوتا یعنی مدل میرای شباهت دارد. البته با توجه به آنکه هردو مدل مذکور براساس پلتفرم GA-L شکل گرفته است، این شباهت چندان دور از ذهن نیست.

کراون سدان بازار چین

تویوتا فعلاً از اعلام مشخصات فنی کراون سدان خودداری نموده است، ولی انتظار داریم که با یک خودروی هیبرید مواجه باشیم. نصب پیشرانه 4 سیلندر برای کراون سدان قطعی به نظر می‌­رسد، درحالی‌که در مورد پیشرانه 6 سیلندر نمی‌توان با اطمینان نظر داد.

با توجه به ابعاد بدنه و تعیین جایگاه بالاتر برند نسبت به تویوتا، احتمالا کراون سدان به عنوان یک خودروی نسبتاً گران وارد بازار شود. برای آگاهی از مشخصات فنی و امکانات رفاهی کراون سدان باید تا معرفی مدل نهایی در سال 2023 منتظر بمانیم.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru