BYD یانگ وانگ U8
BYD Yangwang U8
بی وای دی یانگ وانگ U8
بی وای دی یانگ وانگ U8
بی وای دی یانگ وانگ U8

معرفی BYD یانگ وانگ U8

شرکت بی­ وای­ دی در 5 ژانویه 2023، یک برند جدید به نام یانگ وانگ - Yangwang - و البته دو محصول این برند را معرفی کرد. البته نام این برند جدید نخستین بار در نوامبر 2022 مطرح شده و قرار است وظیفه ساخت خودروهایی با قیمت 110,280 الی 206,760 دلار را برعهده بگیرد.

در کنار یک سوپراسپرت به نام U9، شاسی‌­بلند بیراهه‌نورد با نام بی ­وای دی یانگ وانگ U8 نیز معرفی شده است.

طراحی BYD یانگ وانگ U8

زبان طراحی که BYD یانگ وانگ U8 براساس آن شکل گرفته، با عنوان «دروازه زمان و فضا» معرفی شده است، که طرحی معکبی با چراغ‌های L شکل جلو و عقب را به نمایش می‌­گذارد. در عین برخی شباهت‌ها به نیسان پاترول و محصولات جیپ، فرم بدنه BYD یانگ وانگ U8 تاحدی عجیب به نظر می‌­رسد.

بی وای دی یانگ وانگ U8

بدنه بی ­وای­ دی یانگ وانگ U8 به طول و فاصله محوری 5.3 و 3.05 متر، روی رینگ‌های 20 اینچی با تایرهای 275/60​​R20 قرار گرفته است.

کابین و امکانات BYD یانگ وانگ U8

شرکت سازنده از نمایش فضای داخلی یانگ وانگ U8 خودداری نموده است، ولی براساس تصاویر مخفیانه که قبلاً انتشار یافته، از وجود نمایشگرهای دیجیتال، فرمان سه شاخه و تعدادی دکمه روی کنسول میانی، اطمینان داریم.

بی وای دی یانگ وانگ U8

مشخصات فنی BYD یانگ وانگ U8

هریک از موتورهایی که در کنار چرخ‌های یانگ وانگ U8 نصب شده است، 295 الی 320 اسب­‌بخار قدرت و 320 الی 420 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند، بنابراین با خودرویی مواجه هستیم که در حدود 1100 اسب­‌بخار قدرت در اختیار دارد و می­‌تواند ظرف 3 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست پیدا کند.

چند حالت رانندگی شامل برف و یخ، خرچنگی، بیابان، دور درجا، پنچری با حداکثر سرعت 120 کیلومتر برساعت، غوطه­‌وری در آب و پیچ U برای یانگ وانگ U8 درنظر گرفته شده است.

بی وای دی یانگ وانگ U8

به لطف فناوری ییسیفانگ، هریک از چرخ‌های خودرو به یک موتور مستقل متصلند، که علاوه بر مدیریت انتقال گشتاور، وابستگی چرخ به فرمان را کاهش می‌دهد و حتی امکان دور زدن 360 درجه را برای خودرو فراهم می‌کند. بنابر اعلام سازنده، سرعت پاسخگویی این سامانه، صد برابر سامانه­ چهارچرخ محرک متداول خواهد بود و در تمام محصولات برند  یانگ وانگ به صورت استاندارد نصب می­‌شود.

قیمت BYD یانگ وانگ U8

قیمت یانگ وانگ U8 هنوز اعلام نشده است، ولی به عنوان نخستین محصول از این برند نوپا، انتظار داریم که با قیمت در حدود 145 هزار دلار وارد بازار شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com