هونگچی HS5 مدل 2023

معرفی هونگچی HS5 مدل 2023

هونگچی HS5 در سال 2019  به مشتریان چینی معرفی شد. فروش این کراس‌اور میان­‌سایز در سال 2022 با 4 هزار دستگاه افزایش نسبت به سال قبل به 136 هزار دستگاه رسیده و 45 درصد از کل آمار فروش این برند چینی را به خود اختصاص داده است. اکنون هونگچی تصمیم گرفته است با بروزرسانی HS5، این خودرو را در کورس رقابت نگه دارد.

شاید این طراحی کمی اغراق‌آمیز به نظر بیاید ولی سبک طراحی اخیر شرکت را پیش‌تر روی مدل‌هایی مانند هونگچی H6 و هونگچی HQ9 هم دیده بودیم. با اعمال تغییر در طراحی سپرها، چراغ‌های LED جلو، گلگیرها و کاپوت و البته اضافه شدن نوار به میان چراغ‌های عقب، ظاهر HS5 به سایر محصولات جدید هونگچی همچون مدل جدید و برقی E-HS9، هونگچی H6 و هونگچی HQ9 شباهت پیدا کرده است.

به لطف سپرهای جدید، طول کلی بدنه با 25 میلیمتر افزایش به 4.785 متر رسیده است.

در فضای داخلی تغییرات اساسی اتفاق نیفتاده و دو نمایشگر متصل، همچنان روی داشبورد قرار دارد، اما دکمه­‌های حساس به لمس سیستم تهویه، جای خود را به سه اهرم چرخان با نمایشگر مجزا داده و دو محل شارژ بی‌سیم به همراه تعدادی دکمه فیزیکی به کنسول میانی اضافه شده است.

براساس اعلام رسانه­‌های چینی، قدرت پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ در هونگچی HS5 از 224 به 252 اسب­‌بخار رسیده است، اما از جزئیات بیشتر اطلاعی در دسترس نیست.

هونگچی HS5 مدل 2023

هونگچی HS5 در مدل قبلی با گیربکس شش سرعته اتوماتیک و در دو نسخه دیفرانسیل-جلو یا چهارچرخ محرک به فروش می‌­رسید.

انتظار داریم که مشخصات کامل هونگچی HS5 در بهار 2023 و همزمان با آغاز فروش این خودرو در چین، منتشر شود. مدل فعلی این خودرو در چین با قیمت 27 الی 37 هزار دلار به فروش می­‌رسد. بد نیست بدانید که هونگچی قصد دارد نسخه قبل از بروزرسانی 2023 مدل HS5 را در آینده نزدیک به روسیه صادر کند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru