موتورسیکلت هوندا Scoopy مدل 2023

معرفی هوندا Scoopy مدل 2023

شرکت هوندا قصد دارد نسل جدید اسکوتر Scoopy را در اندونزی معرفی کند. این مدل از سال 2010 در کشور مذکور حضور دارد و حالا نوبت به پنجمین نسل از آن رسیده است.

قوای حرکتی هوندا Scoopy از موتور تک ­سیلندر هوا/خنک به حجم 109.5 سی­‌سی تامین شده است، که 9 اسب­‌بخار قدرت و 9.3 نیوتن متر گشتاور تولید می‌­کند. طراحی ظاهری هوندا Scoopy با الهام از محصولات قدیمی این برند شکل گرفته و هشت رنگ مختلف برای آن قابل سفارش است. صندلی راکب هوندا Scoopy در ارتفاع 746 میلیمتر از سطح زمین قرار گرفته است، درحالی‌که محفظه سوخت این اسکوتر 95 کیلوگرمی، 4.2 لیتر ظرفیت دارد.

قوای حرکتی هوندا Scoopy از موتور تک ­سیلندر هوا/خنک به حجم 109.5 سی­‌سی تامین شده است، که 9 اسب­‌بخار قدرت و 9.3 نیوتن متر گشتاور را به ترتیب در دورشمار 7500 و 5500 دوربردقیقه تولید می‌­کند. این پیشرانه با استاندارد آلایندگی یورو 3 مطابقت دارد.

همچون اکثر اسکوترهای مشابه، هوندا Scoopy هم به گیربکس CVT با انتقال نیرو به محور عقب مجهز شده است.

سیستم تعلیق هوندا Scoopy در محور جلو تلسکوپی و در محور عقب به صورت تک ­فنر طراحی شده و دیسک هیدرولیکی به قطر 12 اینچ در محور جلو و دیسک با همین سایز و ترمز کاسه‌­ای در محور عقب، نیروی لازم برای توقف این اسکوتر را تامین می‌­کند.

موتورسیکلت هوندا Scoopy مدل 2023

هوندا اسکوپی به چراغ پروژکتور LED، سیستم کلید هوشمند و محفظه بار زیر صندلی به همراه شارژر USB مجهز و در چهار تریم اسپرتی، فشن، پرستیژ و استایلیش با قیمت 1490 الی 1538 دلار به فروش می­‌رسد.

مهمترین رقبای این اسکوتر، یاماها Ego Gear و دو محصول از بنلی به اسامی پانارئا 125 و VZ125i خواهند بود. احتمال دارد که این اسکوتر ژاپنی در مالزی هم عرضه شود، جایی که محصول اتحاد هوندا و Boon Siew یعنی BeAT با قیمت 1345 دلار در بازار حضور دارد.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : paultan.org