محصولات ایران دوچرخ در نمایشگاه موتورسیکلت 1401

محصولات ایران دوچرخ در نمایشگاه موتورسیکلت 1401

نمایشگاه موتورسیکلت و دوچرخه سال 1401 هم برگزار شد . برخلاف نمایشگاه خودروها که هرسال با تنوع کمتری چیدمان می‌شوند، به دنبال رونق گرفتن بازار موتورسیکلت و نزدیک بودن قیمت موتورسیکلت به بودجه خرید مشتریان، نمایشگاه این محصول هم برندهای معتبرتر و مدل‌های گسترده‌تری نسبت به سال‌های پیش را شامل می‌شد.

ایران دوچرخ در نمایشگاه برای اولین بار با لوگوی جدید گروه بهمن (شرکت مادر ایران دوچرخ) حاضر شده بود و در میان موتورسیکلت‌های چیده شده در غرفه‌اش چند سورپرایز برای حاضران داشت.

ایران دوچرخ تاکنون تنوع قابل قبول در سطح تولیدات پرفروش و رایج بازار داشته که تمامی را می‌شد در غرفه پیدا کرد.

موتورسیکلت‌های تولیدی ایران دوچرخ

مدل‌های آزما و ارشیا (طرح CDI) ، کی پی تی 200 (ADVENTURE)، ایکس وای 150 10 B ( طرح آپاچی )، آوا CLICK150 ( طرح کلیک)، اسکوتر وترانو 150، آوا BF3 – 125 ( طرح ویو ) و دوئال اسپرت XY 249 GY-2 موتورسیکلت‌های بنزینی این کمپانی بودند که پیشتر هم معرفی شده بودند. علاوه بر بنزینی‌ها مدل‌های برقی پیشین این شرکت مانند جیران 305 و جیران 309 هم به نمایشگاه آمده بودند.

مدل‌های جدید ایران دوچرخ که به زودی در دسترس خریداران قرار خواهند گرفت سه اسکوتر بنزینی و یک موتورسیکلت شهری بودند. YB150T-41B یک اسکوتر 125 سی سی هواخنک مجهز به CVT است، که توان تولیدی 9.17 کیلووات (12.3 HP) و مصرف بنزین 2.8 لیتر در 100 کیلومتر برای آن اعلام شده است. همچنین ماکسی اسکوتر 250 سی سی CHINF 318 که یک اسکوتر در کلاس یاماها X-MAX است و توان تولید 15 کیلووات ( 20 HP ) با مصرف بنزین 3 لیتر در 100 کیلومتر را دارد.

موتورسیکلت استریت DS 200 هم با پیشرانه تک سیلندر هوا خنک و خروجی 10.23 کیلووات ( 13.7 HP ) به‌زودی به بازار معرفی خواهد شد.

حضور موتورهای برند SWM در غرفه ایران دوچرخ

اما حضور محصولاتی از برند SWM با مدل SM و دیگری نیکد استریت VA از همین سازنده سوالات زیادی به وجود آورده بود. SWM که از سال 1399 با حضورش در بازار خودروهای کراس اور به ایران آمد یک موتورساز قدیمی ایتالیایی بود که پس از فراز و نشیب‌های بسیار در حال حاضر پروژه مشترک شرکت برلیانس و شاین رِی چین است و در چونگ‌کینگ تولید می‌شود.

موتورهای چهارچرخ سی اف موتور در غرفه ایران دوچرخ

در غرفه ایران دوچرخ محصولی چهارچرخ و 800 سی‌سی از سی اف موتو هم حاضر بود که با توجه به سابقه ایران دوچرخ در تولید چهارچرخ بعید نیست که به زودی در سبد محصولاتشان دیده شود.

عکاس: عطاالدّین سیداخوانی

نویسنده : سیاوش رضایی

منبع : باما