دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
دانگ فنگ آئولوس هائوهان
Dongfeng Aeolus Haohan
Dongfeng Aeolus Haohan
دانگ فنگ آئولوس هائوهان

معرفی آئولوس هائوهان

شرکت دانگ فنگ به تازگی چند تصویر از محصول جدید یکی از برندهای زیرمجموعه خود یعنی آئولوس هائوهان را منتشر کرده است. آئولوس که در بازار چین به نام فنگشن شناخته می­‌شود، در سال 2009 تاسیس شده و یکی از محصولات قبلی آن یعنی H30 کراس در ایران هم عرضه شده است. محصولات این شرکت عموما براساس مدل‌های PSA یا پژوسیتروئن تولید شده‌اند، هرچند که این برند در سال‌های اخیر سعی داشته هویت مستقلی به دست آورد.

آئولوس هائوهان روی پلتفرم DSMA 2.0 ساخته شده است. دانگ‌فنگ این پلتفرم را برای خودروهای درون‌سوز و پلاگین‌هیبرید توسعه داده است.پس از عرضه کراس‌اور آئولوس هائوجی در سپتامبر 2022 که با گذشت 5 ماه به تعداد 18,700 دستگاه فروخته شد، این برند تصمیم گرفته یک مدل کوچک‌تر را عرضه کند.

در اوایل زمستان امسال، کارنیوز چاینا تصاویری از نمونه آزمایشی دانگ فنگ آئولوس هائوهان منتشر کرد و از آغاز تست سه ماهه زمستانی این خودرو در چین خبر داده بود. اکنون هم چند عکس از نمای ظاهری دانگ فنگ آئولوس هائوهان در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته که طراحی بدنه این خودرو را به نمایش می‌گذارد.

همچون هائوجی، دانگ فنگ آئولوس هائوهان نیز براساس پلتفرم DSMA 2.0 شکل گرفته است، که توسط دانگ فنگ و برای ساخت خودروهای برقی و پلاگین-هیبرید طراحی شده. البته طول و فاصله محوری هائوهان به ترتیب 4.65 و 2.775 متر است، که به ترتیب 7 و 5 سانتی‌متر کوچکتر از هائوجی به نظر می‌رسد. ابعاد بدنه دانگ فنگ آئولوس هائوهان را می­‌توان مشابه با هاوال F7 و تویوتا راوفور دانست.

دانگ فنگ آئولوس هائوهان

علیرغم شباهت فرم کلی بدنه با هائوجی، دانگ فنگ آئولوس هائوهان از طراحی متفاوت در چراغ‌های جلو و عقب، جلوپنجره و برخی جزئیات برخوردار شده است، ضمن‌اینکه می‌­توان شباهت با محصولات فعلی برند پژو را نیز تشخیص داد، که با توجه به همکاری‌های دانگ فنگ و برند فرانسوی، چندان هم عجیب نیست. بد نیست بدانید که رینگ‌های 5 پره این خودرو را می‌­توان در ابعاد 18 یا 20 اینچی سفارش داد.

فعلا دانگ فنگ از نصب پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با 204 اسب­‌بخار قدرت در آئولوس هائوهان خبر داده است، اما به احتمال فراوان، نسخه PHEV یا پلاگین-هیبرید از این خودرو هم در آینده نزدیک عرضه می­‌شود.

دانگ فنگ آئولوس هائوهان

انتظار داریم که پس از رونمایی رسمی در نمایشگاه شانگهای در ماه آوریل، فروش دانگ فنگ آئولوس هائوهان با قیمت پایه در حدود صد هزار یوان (14,700 دلار) آغاز شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : cenyavto.com