نیو ET5 تورینگ

معرفی نیو ET5 تورینگ

شرکت نیو که اخیراً موفق به صادرات محصولات خود به اروپا شده، یک مدل جدید را به طور انحصاری برای عرضه در قاره سبز طراحی کرده است، به این امید که موفقیت بیشتری در این بازار به دست آورد.

سه ظرفیت باتری 75، 100 و 150 کیلووات ساعت برای نیو ET5 تورینگ قابل سفارش خواهد بود، که همگی از فناوری تعویض سریع پشتیبانی می­‌کنند. کارنیوز چاینا به نقل از کارکنان نیو، این مدل را ET5 تورینگ نامیده است، درحالی‌که برخی از رسانه­‌های چینی آن را ET5 شوتینگ بریک می­‌خوانند. اکنون تصاویری از نیو ET5 تورینگ توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) منتشر شده است، که از دریافت مجوز تولید این خودرو خبر می­‌دهد.

چهره نیو ET5 تورینگ تحت تاثیر زبان طراحی این برند شکل گرفته و در نمای جلو و عقب کاملاً به مدل سدان نیو ET5 شباهت دارد. غیر از طراحی چراغ‌ها و آینه­‌های جانبی، حتی محل قرارگیری حسگر لیدار و دوربین‌های روی سقف نیز بدون تغییر مانده است.

اما در انتهای بدنه، از فرم شبیه به خودروهای استیشن‌واگن استفاده شده است، تا با یک محصول جدید روبرو باشیم. باله سقفی و برف­‌ پاک‌کن شیشه عقب طراحی این بخش را تکمیل کرده و بدنه هم با خاکستری Star تزئین شده است. اگر این عکس‌ها را ملاک قرار دهیم، اندازه در صندوق تاحدی کوچک به نظر می‌رسد، که احتمالا در هنگام حمل بار خودرو تاثیر منفی داشته باشد.

5 طرح مختلف برای رینگ‌ها، کالیپرهای ترمز به رنگ قرمز و پکیج سفارشی Moon، از دیگر موارد قابل تشخیص درباره طراحی ظاهری نیو ET5 تورینگ است.

نیو ET5 تورینگ

ابعاد بدنه نیو ET5 تورینگ در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.79، 1.96، 1.499 و 2.888 متر اعلام شده است، که از ابعاد یکسان با ET5 سدان خبر می­‌دهد. بد نیست بدانید که این خودرو در تمام جهات از ب ام و سری 3 تورینگ بزرگ‌تر است. وزن خالص نیو ET5 تورینگ بین 2.195 تا 2.245 تن و وزن مجاز هم برابر با 2.73 تن اعلام شده است.

سه ظرفیت باتری 75، 100 و 150 کیلووات ساعت برای نیو ET5 تورینگ قابل سفارش خواهد بود، که همگی از فناوری تعویض سریع پشتیبانی می­‌کنند. همچون ET5 سدان، نیو ET5 تورینگ هم به دو موتور برقی مجهز شده است، که در مجموع 490 اسب­‌بخار در اختیار آن قرار می­‌دهند.

همچون سایر محصولات نیو، ET5 تورینگ هم در تاسیسات مشترک این برند با جک در هافئی تولید خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com