BYD برند F شاسی‌بلند
BYD برند F شاسی‌بلند
BYD برند F شاسی‌بلند
BYD برند F شاسی‌بلند

شاسی‌بلند جدید بی‌وای‌دی عمداً لو رفت

شرکت چینی BYD تصاویر جاسوسی جدیدی از مدل آینده شاسی‌بلند آفرود خود منتشر کرد. گفته می‌شود این خودرو در هر دو مدل تمام برقی و هیبریدی پلاگین ارائه می‌شود. قیمت آن نیز چیزی بین 58 تا 87 هزار دلار خواهد بود. بی‌ وای‌ دی پیش‌فروش این محصول را از اواخر سال 2023 آغاز خواهد کرد.

اولین خودروی برند جدید BYD یک شاسی‌بلند است. این خودرو از نظر ابعاد با طول 5 متر و فاصله محوری 2.8 متری، کوچک‌تر از یانگ‌وانگ U8 است.قرار است این شاسی‌بلند جدید با یک برند فرعی مستقل به اسم رمز F-Brand عرضه شود. برندی که البته فقط روی خودروهای شاسی‌بلند متمرکز نخواهد بود. چراکه شنیده‌ها حاکی از حضور یک پیکاپ برقی روی خط تولید آنها نیز دارد. خودروی فوق با قدرت 680 اسب‌بخاری در ویرایش PHEV می‌تواند با یک بار شارژ 1200 کیلومتر پیمایش داشته باشد.

اواخر سال گذشته میلادی بود که بی‌ وای‌ دی از نقشه خود برای تاسیس دو برند جدید خبر داد. اولی YangWang لوکس بود که ژانویه امسال، شاسی‌بلند U8 و کوپه برقی U9 را معرفی کرد. اما در مورد برند دوم هنوز جزئیات بیشتری در دست نیست. بی‌وای‌دی می‌گوید برند جدید کاملاً «شخصی و حرفه‌ای» است. آنطور که مشخص است، محصول جدید از نظر قیمتی بین محصولات برند دنزا و یانگ‌وانگ باقی خواهد ماند.

BYD برند F شاسی‌بلند

اولین خودروی برند F، یک شاسی‌بلند است. این خودرو از نظر ابعاد با طول 5 متر و فاصله محوری 2.8 متری، کوچک‌تر از یانگ‌وانگ U8 است. با وجودی که شاسی‌بلند جدید چینی‌ها زیر پوشش استتاری قرار دارد، می‌توان تشخیص داد که در پشت آن تایر زاپاس و چراغ عقب‌های عمودی قرار گرفته است. نکته جالب اینجاست که این تصاویر در حقیقت جاسوسی نیستند. بلکه عکس‌هایی هستند که با دقت انتخاب شده‌اند.

این خودرو با در نظر گرفتن بازار و تقاضای فزاینده چینی‌ها برای خریداران محصولی وارد میدان می‌شود، که بتوانند با آن در تعطیلات آخر هفته به خارج از شهر بروند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carnewschina.com