لینک اند کو 08
لینک اند کو 08
لینک اند کو 08
لینک اند کو 08

انتشار اولین تصاویر از لینک اند کو 08

نخستین تصاویر رسمی از محصول جدید لینک اند کو به نام ،08 پیش از رونمایی رسمی در 25 مارس، در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته است.

لینک اند کو 08 یک شاسی‌­بلند کوپه 5 نفره است، که براساس پلتفرم مشترک با نسل جدید ولوو XC60 شکل گرفته.لینک اند کو به عنوان برند مشترک جیلی و زیرمجموعه اروپایی آن یعنی ولوو، در سال 2016 تاسیس شد و علاوه بر چین، با مدل 01 در بازار اروپا هم حضور دارد. این برند چینی، در سال 2022 موفق به فروش 180,127 دستگاه خودرو شده است.

نام‌گذاری محصولات لینک اند کو با اعداد انجام می‌­شود و از آنجا که در حال حاضر مدل‌های 01, 02, 03, 05, 06 و 09 توسط این برند عرضه می­‌شود، مدل 08 آمده تا یکی از چند جای خالی را پر کند.

لینک اند کو 08 یک شاسی‌­بلند کوپه 5 نفره است، که براساس پلتفرم مشترک با نسل جدید ولوو XC60 یعنی CMA 2.0 شکل گرفته. به عنوان نخستین محصول از لینک اند کو که زبان طراحی این برند یعنی The Next Day را با تغییرات تازه‌­ای نمایش می­‌دهد، لینک اند کو 08 با طراحی زاویه‌­دار چراغ‌های جلو و عقب و فرم‌های منحنی در نمای جانبی، همراه شده است.

لینک اند کو 08

در بخش کناری بدنه می­‌توان قطعه‌­ای را مشاهده کرد که روی درهای جلو نصب شده و علاوه بر اینکه نقش پایه آینه­‌های جانبی را ایفا می­‌کند، لوگوی لینک اند کو را نیز نمایش می­‌دهد. البته این قطعه کاربری‌های دیگری همچون چراغ خوشامدگویی و همچمنین نورپردازی در هنگام شارژ شدن خودرو را نیز دارد.

از ابعاد دقیق لینک اند کو 08 اطلاعی نداریم، ولی از آنجا که این خودرو به عنوان یک کراس‌اور میان­‌سایز معرفی شده است، انتظار داریم که طول بدنه آن در حدود 4.8 متر باشد.

در مقایسه با پرچمدار فعلی لینک اند کو یعنی 09، نمای جانبی 08 با فرم اسپرت و زاویه‌­دار طراحی شده که البته رکاب‌های جانبی و هلالی گلگیرها را نیز به همراه دارد.

لینک اند کو 08

در نمای عقب لینک اند کو 08 با نقطه اشتراک خودروهای شاسی­‌بلند در سال‌های اخیر یعنی چراغ‌های یکپارچه مواجه هستیم. گذشته از این‌ها، تاثیرپذیری از برخی خودروهای دیگر همچون نسل جدید هیوندای توسان را می‌توان در بخش عقب لینک اند کو 08 مشاهده کرد.

براساس تصاویر اولیه که قبلاً از کابین لینک اند کو 08 منتشر شده است، می‌توان از وجود چندین نمایشگر شامل پشت آمپر 12.3 اینچی، 15.4 اینچی لمسی، صفحه مجازی روی شیشه جلو (هداپ) و یک نمایشگر دیگر برای سرنشینان عقب، در کابین این خودرو اطمینان داشت.

ظاهرا قرار شده سامانه هوشمند Meizu Flyme هم برای نخستین بار در لینک اند کو 08 نصب شود، تا ارتباط بهتری میان سرنشینان و خودرو شکل بگیرد.

لینک اند کو 08

قوای حرکتی لینک اند کو 08 از سامانه هیبرید Lynk E-Motive تامین شده است، که اخیرا طراحی شده و یک موتور 1.5 لیتری چهار سیلندر درون‌سوز را در خود جای داده است. براساس اعلام سازنده، شعاع حرکتی لینک اند کو 08 با این سامانه به هزار کیلومتر می­‌رسد.

برخی کارشناسان، ازمدل 08 به عنوان نسخه اسپرت لینک اند کو 09 یاد می‌کنند، اما به نظر می­رسد که این اظهارنظر صحت ندارد و با یک محصول مستقل روبرو هستیم. به هرحال برای آگاهی از ویژگی‌های ظاهری و مشخصات فنی لینک اند کو 08 باید تا زمان رونمایی رسمی از آن منتظر بمانیم.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com