• دانگ فنگ نامي 01

خودروی برقی جدید از دانگ فنگ

معرفی نامی 01

11 آبان 1402 10:54

شرکت دانگ فنگ به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان چین، چندین برند شامل فورتینگ، فوکانگ، منگشی، فنگون، وویا، آئولوس و غیره را در زیر چتر خود جمع کرده است.

این شرکت قصد دارد تا سال 2025، آمار فروش سالیانه خودروی NEV (شامل مدل‌های برقی و هیبرید) را به یک میلیون دستگاه برساند. برای نزدیک شدن به این هدف، دانگ فنگ یک برند جدید یعنی نامی (Nammi) را معرفی نموده که بر ساخت خودروهای کوچک برقی تمرکز دارد.

علاوه بر نخستین محصول که در سه ماهه چهارم امسال وارد بازار می­‌شود، نامی قصد دارد یک یا دو محصول را هم در سال 2024 و دو مدل جدید را در سال 2025 عرضه کند. این شرکت برای فروش 400 هزار دستگاه خودرو در سال 2025، هدف‌گذاری کرده است. محصولات این برند در تاسیساتی ساخته خواهد شد، که اکنون برای تولید نسخه چینی از داچیا اسپرینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دانگ فنگ نامی 01

البته لازم به ذکر است که شرکت دانگ فنگ در حال از دست دادن سهم خود از بازار خودروی چین است. فروش این برند در فاصله ژانویه تا سپتامبر 2023 با کاهش 51.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به 159.213 دستگاه رسیده است. با وجود تلاش‌های دانگ فنگ، بعید به نظر می­‌رسد که این شرکت بتواند فاصله خود با رقبای قدر همچون بی وای دی را کم کند، شرکتی که در 9 ماه نخست سال 2023 موفق به فروش 1.792.622 دستگاه خودرو شده است.

طراحی نامی 01

نامی 01 را می­‌توان خودرویی در رده اسمارت هشتگ وان دانست، که البته شباهت‌هایی هم با آن دارد. البته فرم چراغ‌های جلو و عقب، دستگیره مخفی‌شونده درها، رینگ‌ها و بیرون‌زدگی کوتاه بدنه در جلو و عقب، هویتی مستقل به نامی 01 بخشیده است.

دانگ فنگ نامی 01

ابعاد بدنه نامی 01 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.03، 1.81، 1.57 و 2.66 متر اعلام شده است. بدنه این خودرو بر رینگ‌های 16 اینچی استوار می­‌شود.

کابین و امکانات نامی 01

در فضای کابین نامی 01 با نمایشگر بزرگ مرکزی، فرمان دوشاخه، اهرم تعویض دنده روی فرمان، شارژر بی‌سیممواجه هستیم. نامی 01 به سامانه­‌های دستیار رانندگی سطح 2 همچون پارک خودکار و AEB مجهز شده است.

دانگ فنگ نامی 01

سازنده تلاش کرده با استفاده از روکش چرمی (احتمالا چرم مصنوعی) برای صندلی‌ها ،پوشش داخلی درها و حتی داشبورد، نمایی لوکس را پدید آورد. دو بند چرمی مشکی روی داشبورد، بازشوی کشویی محفظه لوازم و شارژر بی‌سیم، از دیگر ویژگی‌های این بخش بشمار می‌­آید. در طراحی ردیف عقب دقت خاصی بکار نرفته است و حتی از پشت­ سری قابل تنظیم و کنسول تاشو هم خبری نیست.

درباره قیمت نامی 01 فعلا اطلاعی در دسترس نیست اما دانگ فنگ قصد دارد تا قبل از پایان سال جاری، فروش آن را آغاز کند.

دانگ فنگ نامی 01

مشخصات فنی نامی 01

نامی 01 براساس پلتفرم ماژولار DQA 3 گروه دانگ فنگ شکل گرفته است و به یک موتور برقی روی محور عقب مجهز شده که 95 اسب­‌بخار قدرت تولید می­‌کند.

از ظرفیت مجموعه باتری اطلاعی در دسترس نیست، اما براساس اعلام نامی، این مجموعه از قابلیت اشتراک نیروی برق با سایر لوازم برقی پشتیبانی کرده و می‌­تواند نیروی لازم برای پیمایش 200 کیلومتر را ظرف 8 دقیقه به دست آورد.

سیستم تعلیق نامی 01 به صورت نیمه مستقل در جلو و تیر پیچشی در عقبی طراحی شده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران