• تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد
  • تسلا مدل 3 جديد

تغییرات ظاهری و افزایش برد حرکتی

معرفی تسلا مدل 3 جدید

12 شهریور 1402 11:16

پس از شش سال حضور مداوم و فروش نزدیک به دو میلیون دستگاه، وقت آن رسیده است، که تسلا مدل 3 هم مورد بروزرسانی قرار بگیرد. به لطف تغییرات اعمال شده، تسلا مدل 3 جدید را می­‌توان یکی از مهمترین خودروهای برقی امسال به‌شمار آورد. البته این تغییرات فعلا در نسخه اروپایی در دو مدل دیفرانسیل-عقب (RWD) و دوربرد (LR) اعمال شده است.

طراحی تسلا مدل 3 جدید

تغییرات ظاهری تسلا مدل 3 به چراغ‌های باریک‌تر جلو، طراحی متفاوت سپر جلو، فرم متفاوت اتصال کاپوت به گلگیرها و چراغ‌های LED عقب به فرم C، خلاصه شده است. در نمای جانبی هم با طرح جدید رینگ‌های 18 و 19 اینچی مواجه هستیم.

بنابر اعلام تسلا، تغییرات طراحی در مدل 3 به کاهش سروصدای ناشی از برخورد جریان هوا و همچنین بهبود آیرودینامیک منجر شده است، که افزایش شعاع حرکتی را به همراه خواهد داشت.

تسلا مدل 3 جدید

دو رنگ جدید قرمز Ultra و خاکستری Stealth هم به مجموعه رنگ‌های قابل انتخاب اضافه شده است.

طول بدنه تسلا مدل 3 با 2.5 سانتیمتر افزایش به 4.72 متر رسیده، درحالی‌که ارتفاع با 2.5 میلیمتر کاهش به 1.441 متر و فاصله تا سطح زمین با 2 میلیمتر کاهش به 138 میلیمتر رسیده است.

کابین و امکانات تسلا مدل 3 جدید

داشبورد تسلا مدل 3 با فرمی ساده و چشم‌نواز طراحی شده است، که تا پوشش داخلی درها امتداد می­‌یابد.

تریم پارچه، قطعات آلومینیومی، نورپردازی داخلی، نمایشگر لمسی 15.4 اینچی، صفحه نمایش 8 اینچی برای سرنشینان عقب با قابلیت تنظیم تهویه، سردکن صندلی‌ها و سیستم اطلاعات سرگرمی و همچنین تبدیل اهرم‌های راهنما به دکمه‌­های روی فرمان، از مهمترین ویژگی‌های کابین تسلا مدل 3 به‌شمار می­‌آید.

تسلا مدل 3 جدید

در تریم LR، تعداد بلندگوهای سیستم صوتی از 14 به 17 افزایش یافته و با دو ساب ووفر و دو آمپلی فایر همراه شده است. این تعداد در RWD به 9 بلندگو، یک ساب ووفر و یک آمپلی فایر کاهش می­‌یابد.

تسلا از افزایش کیفیت میکروفون و همچنین افزایش ضخامت مواد عایق صوتی در کابین مدل 3 جدید خبر داده است.

مشخصات فنی تسلا مدل 3 جدید

شعاع حرکتی تسلا مدل 3 جدید با رینگ‌های 18 اینچی در نسخه­‌های RWD و LR به ترتیب 554 و 678 کیلومتر (برمبنای WLTP) اعلام شده، که نسبت به مدل فعلی بین 11 تا 12 درصد افزایش یافته است. با نصب رینگ‌های 19 اینچی، شعاع حرکتی در دو مدل RWD و LR به 513 و 629 کیلومتر کاهش می­‌یابد.

تسلا مدل 3 جدید

شتاب صفر تا صد تریم‌های RWD و LR چهارچرخ محرک به ترتیب 6.1 و 4.4 ثانیه اعلام شده است.

برنامه تولید تسلا مدل 3 جدید

فروش تسلا مدل 3 جدید از اواخر اکتبر در اروپا و خاورمیانه آغاز خواهد شد. این خودروها در شانگهای تولید می‌­شوند، درحالی‌که نسخه بازار آمریکا در ایالت کالیفرنیا ساخته می­‌شود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران