ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم: طرح جوانی جمعیت (بهمن 1401)

پیش فروش خودرو برای مادران: 30 بهمن 1401

با اعلام شرکت سایپا، ثبت نام خودرو برای مادران، از ساعت 13 روز یکشنبه 30 بهمن‌ماه آغاز می‌شود. پیش ثبت نام طرح جوانی جمعیت سایپا، به مدت 3 شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز سه‌شنبه 2 اسفندماه به اتمام می‌رسد. در طرح فروش خودرو برای مادران سایپا، نیازی به افتتاح حساب وکالتی نیست:

ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی برای مادران
شرایط ثبت نام خودرو برای مادران در اسفند 1401

در این طرح، قیمت خودروها بصورت علی‌الحساب اعلام شده و قیمت نهایی در زمان تحویل، مشخص می‌گردد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنی:

»» ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم (PDF) ««

پیش فروش خودرو برای مادران: 16 بهمن 1401

طرح پیش فروش سایپا برای مادران فرزند دوم، از ساعت 9 صبح روز یکشنبه 16 بهمن‌ماه 1401 آغاز می‌شود. پیش ثبت نام مادران، به مدت 3 شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز سه‌شنبه 18 بهمن‌ماه نیز به اتمام می‌رسد:

ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم
پیش فروش خودرو برای مادران در دهه فجر 1401

در طرح پیش فروش خودرو برای مادران، قیمت خودروهای بصورت علی‌الحساب اعلام شده و قیمت نهایی خودروها در زمان صدور دعوتنامه مشخص می‌گردد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» پیش فروش خودرو برای مادران (PDF) ««

فروش فوق العاده برای مادران: 4 بهمن 1401

با اعلام شرکت سایپا، ثبت نام خودرو برای مادران فرزند دوم، از ساعت 11 روز سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه 1401 آغاز می‌شود. نام‌نویسی اولیه از متقاضیان، به مدت سه شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز پنجشنبه 6 بهمن‌ماه نیز به اتمام می‌رسد.

شرایط فروش فوق العاده خودرو برای مادران - بهمن 1401
مدل قیمت قطعی تولیدکننده موعد تحویل
کوییک R پلاس اتومات آپشنال 297.5 میلیون پارس خودرو 90 روزه
شاهین G 344.7 میلیون سایپا 90 روزه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

با اینکه داشتن حساب وکالتی، برای متقاضیان طرح فروش عادی سایپا الزامی شده اما برای طرح جوانی جمعیت، حساب وکالتی الزامی نیست. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» ثبت نام سایپا برای مادران دارای دو فرزند (PDF) ««

پیش فروش خودرو برای مادران: 22 دی 1401

ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم، از ساعت 10 صبح پنجشنبه 22 دی‌ماه 1401 آغاز می‌شود. متقاضیان حداکثر تا روز یکشنبه 25 دی‌ماه جهت نام‌نویسی فرصت دارند:

ثبت نام ماشین سایپا برای مادران
شرایط ثبت نام خودرو مادران در دی‌ماه 1401

در طرح جوانی جمعیت سایپا، متقاضیان امکان انتخاب یک دستگاه خودرو از میان مدل‌های ساینا و کوییک را خواهند داشت. موعد تحویل خودروها نیز برای نیمه دوم سال 1402 اعلام شده است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» ثبت نام سایپا برای مادران دارای دو فرزند (PDF) ««

فروش فوق العاده طرح جوانی جمعیت: 3 دی 1401

طرح جوانی جمعیت سایپا، ویژه ثبت نام مادران دارای دو فرزند (یا بیشتر)، از ساعت 11 صبح روز شنبه، سوم دی‌ماه 1401 آغاز می‌شود. پیش ثبت نام مادران بمدت 3 شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز دوشنبه 5 دی‌ماه نیز به اتمام می‌رسد:

شرایط فروش فوق العاده خودرو در 3 دی 1401
مدل قیمت قطعی رنگ موعد تحویل
شاهین دستی 344.7 میلیون سفید سه ماهه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

ثبت نام خودرو مادران، از طریق سامانه فروش اینترنتی سایپا، به نشانی saipa.iranecar.com امکان‌پذیر است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا برای مادران (PDF) ««

فروش فوق العاده خودرو برای مادران: 19 آذر 1401

طرح فروش فوق العاده سایپا برای مادران، در سومین هفته آذرماه 1401 برگزار می‌شود. پیش ثبت نام طرح جوانی جمعیت سایپا، از ساعت 11 روز شنبه 19 آذرماه شروع شده و تا پایان روز دوشنبه 21 آذرماه نیز ادامه دارد. در این مرحله از فروش سایپا، خودروهای کوییک اتومات و همچنین وانت 151 قابل خریداری هستند:

شرایط فروش فوق العاده سایپا در آذرماه 1401
مدل قیمت قطعی رنگ موعد تحویل
کوییک اتومات پلاس 287.8 میلیون سفید سه ماهه
وانت 151 169.8 میلیون سفید سه ماهه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه فروش فوق العاده خودرو سایپا برای مادران، قیمت کوییک اتومات و قیمت وانت 151، هر دو حدود 9 میلیون تومان افزایش یافته است.

پیش فروش خودرو برای مادران: 19 آذر 1401

از ساعت 10 صبح پنجشنبه 19 آذرماه 1401، ثبت نام بدون قرعه کشی سایپا برای مادران، آغاز شده است. در این مرحله، متقاضیان می‌توانند در طرح پیش فروش سایپا شرکت کرده و یکی از چهار محصول زیر را انتخاب کنند:

شرایط پیش فروش سایپا در آذرماه 1401

پیش ثبت نام طرح جوانی جمعیت، به مدت 3 روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز شنبه 19 آذرماه، به اتمام می‌رسد. جزییات بیشتر طرح جوانی جمعیت سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط پیش فروش سایپا برای مادران (PDF) ««

فروش کوییک برای مادران: 12 آذر 1401

مرحله جدید ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم، از ساعت 11 صبح شنبه 12 آذرماه 1401 برگزار می‌شود. این مرحله از فروش خودرو برای مادران، متقاضیان امکان انتخاب کوییک معمولی را با قیمت قطعی دارند. همچنین ثبت نام طرح جوانی جمعیت سایپا، به مدت هفت روز ادامه داشته و سپس متقاضیان واجد شرایط، معرفی می‌شوند.

ثبت نام طرح جوانی جمعیت سایپا
طرح فروش فوق العاده خودرو برای مادران در آذرماه 1401

در این مرحله از فروش سایپا برای مادران، خودروها حداکثر طی سه ماه به خریداران تحویل می‌گردد. جزییات کامل شرایط فروش خودرو برای مادران را از لینک زیر دریافت کنید:

»» ثبت نام کوییک سایپا برای مادران (PDF) ««

فروش شاهین برای مادران: 3 آذر 1401

طرح فروش بدون قرعه کشی سایپا برای مادران ویژه آذرماه 1401، از روز پنجشنبه سوم آذر آغاز شده است و به مدت یک هفته نیز ادامه دارد. در این طرح، متقاضیان ثبت نام سایپا برای مادران، می‌توانند طرح فروش فوق العاده خودرو یا طرح پیش فروش خودرو را انتخاب کنند:

ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی برای مادران در آذرماه 1401
ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی برای مادران در آذرماه 1401

براساس بخشنامه فروش سایپا برای مادران، در طرح فروش فوق العاده، موعد تحویل خودروها 90 روزه است اما در طرح پیش فروش عادی، خودروها در فروردین‌ لغایت خردادماه 1402 بدست خریداران می‌رسد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» ثبت نام سایپا برای مادران در آذر (PDF) ««

فروش فوری خودرو برای مادران: 11 آبان 1401

ششمین مرحله فروش سایپا برای مادران دارای فرزند دوم، از روز چهارشنبه 11 آبان 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام سایپا برای مادران از ساعت 11 صبح شروع شده و به مدت یک هفته نیز ادامه خواهد داشت. در این مرحله از فروش فوری خودرو برای مادران، متقاضیان می‌توانند برای خریداری شش محصول سایپا با قیمت قطعی و موعد تحویل 30 روزه یا 90 روزه، اقدام کنند.

ثبت نام بدون قرعه کشی برای مادران در ابان 1401
شرایط فروش فوری و فوق العاده سایپا برای مادران ویژه آبان 1401

در طرح جوانی جمعیت سایپا، محدودیت‌هایی مانند داشتن گواهینامه، داشتن سن بالای 18 سال، نداشتن پلاک انتظامی فعال و عدم خرید خودرو در 48 ماه اخیر، حذف گردیده و لحاظ نمی‌شوند. جزییات کامل فروش سایپا برای مادران را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود ثبت نام سایپا برای مادران ویژه آبان (PDF) ««

پیش فروش خودرو برای مادران: 39 مهر 1401

پنجمین مرحله فروش سایپا برای مادران، از ساعت 11 صبح شنبه 39 مهرماه 1401 آغاز می‌شود. در طرح جدید ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم (یا بیشتر)، متقاضیان امکان انتخاب طرح پیش فروش سایپا برای خودرو شاهین را دارند.

پیش فروش سایپا شاهین ویژه طرح جوانی جمعیت
پیش پرداخت تسهیلات بازپرداخت
172.3 میلیون 100 میلیون 6 چک 4 ماهه
172.3 میلیون 70 میلیون 3 چک 4 ماهه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

در این مرحله از طرح جوانی جمعیت سایپا، قیمت خودرو بصورت علی‌الحساب اعلام شده و تحویل خودروها نیز برای دی و بهمن 1401 است. جزییات کامل ثبت نام سایپا برای طرح جوانی جمعیت را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط ثبت نام سایپا در طرح جوانی جمعیت (PDF) ««

ثبت نام خودرو برای مادران: 14 مهر 1401

چهارمین مرحله ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم، از ساعت 11 صبح پنجشنبه 14 مهرماه 1401 آغاز می‌شود. نام‌نویسی از مشتریان، به مدت یک هفته ادامه داشته و نهایتا در پایان روز چهارشنبه 20 مهرماه نیز به اتمام می‌رسد. طبق اعلام شرکت خودروسازی سایپا، تمامی خودروهای عرضه شده در این مرحله، بدون قرعه کشی هستند. ضمن اینکه برخی محدودیت‌های ثبت نام نیز تغییر کرده است که عبارتند از:

 • برای انواع کوییک، محدودیت زمان خرید از 48 ماه به 18 ماه اخیر تغییر کرده است.
 • برای شاهین و سایپا 151، محدودیت زمان خرید، حذف شده است.
 • محدودیت پلاک انتظامی فعال، برای همه خودروها حذف شده است.

فروش فوق العاده خودرو برای مادران

در این مرحله از فروش خودرو ویژه مادران، متقاضیان می‌توانند در طرح فروش فوق العاده یا در طرح پیش فروش، شرکت کنند. در طرح فروش فوق العاده، پنج محصول عرضه شده که موعد تحویل همگی آنها 30 روزه بوده و فقط کوییک R دنده‌ای، با موعد 90 روزه تحویل می‌گردد.

شرایط فروش فوق العاده سایپا برای مادران ویژه مهر 1401
شرایط فروش فوق العاده سایپا برای مادران ویژه مهر 1401

پیش فروش خودرو برای مادران

اما علاوه بر طرح فوق، امکان ثبت نام مشتریان در طرح پیش فروش سایپا برای مادران نیز وجود دارد. در این طرح نیز 8 محصول سایپا با قیمت علی‌الحساب، قابل انتخاب هستند که موعد تحویل آنها حداکثر تا تیرماه 1402 اعلام شده است.

شرایط پیش فروش سایپا برای مادران ویژه مهر 1401
شرایط پیش فروش سایپا برای مادران ویژه مهر 1401

طبق اعلام سایپا، نام نویسی از مشتریان، بصورت پیش ثبت نام خواهد بود و در صورت واجد شرایط بودن، امکان واریز وجه برای مادران فراهم می‌شود. جزییات چهارمین مرحله فروش سایپا برای مادران دارای دو فرزند (یا بیشتر) را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط ثبت نام سایپا برای مادران (PDF) ««

ثبت نام یکپارچه برای مادران: 16 شهریور 1401

سومین مرحله ثبت نام خودرو مادران در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، از سوی شرکت خودروسازی سایپا اعلام شد. ثبت نام سایپا برای مادران، از ساعت 14 روز چهارشنبه 16 شهریورماه 1401 آغاز شده و تا ساعت 16 روز شنبه 19 شهریورماه نیز ادامه دارد. البته ثبت نام خودروهایی که مشمول قرعه کشی سایپا نباشند، بدون مهلت زمانی بوده و تا تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه دارد.

در این مرحله از ثبت سایپا مادران، نام‌نویسی از متقاضیان فقط از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام می‌شود. همچنین علاوه بر فروش سایپا ویژه مادران، طرح فروش خودرو ویژه مشتریان عادی و طرح فروش خودرو ویژه مالکان خودروهای فرسوده نیز از سوی شرکت سایپا اعلام شده است:

در این مرحله ثبت نام خودرو مادران، متقاضیان می‌توانند در طرح فروش فوق العاده خودرو شرکت کنند و برای یکی از 5 محصول زیر، با قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روزه ثبت نام کنند:

فروش فوق العاده سایپا برای مادران ویژه شهریور 1401
مدل قیمت قطعی
ساینا اس 169.8 میلیون
کوییک اس 184.6 میلیون
کوییک اتومات 277.8 میلیون
کوییک آر 178 میلیون
کوییک آر اتومات 287.9 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

علاوه بر طرح فوق، ثبت نام مادران در طرح پیش فروش خودرو با موعد تحویل حداکثر 12 ماهه نیز امکان‌پذیر است. البته در این طرح، قیمت خودروها نامشخص است و در زمان تحویل به خریداران اعلام می‌شود. همچنین مبلغ دریافتی از ثبت نام کنندگان در طرح پیش فروش خودرو، بعنوان پیش پرداخت درنظر گرفته می‌شود. شش محصولی که در طرح پیش فروش خودرو برای مادران قابل خریداری هستند عبارتند از:

پیش فروش سایپا برای مادران ویژه شهریور 1401
مدل پیش پرداخت
شاهین دستی 172.2 میلیون
ساینا اس 84.9 میلیون
کوییک اس 92.3 میلیون
کوییک اتومات 138.9 میلیون
کوییک معمولی 84 میلیون
کوییک آر دستی 89 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

جزییات کامل سومین فروش یکپارچه سایپا برای مادران، شامل طرح فروش فوری سایپا برای مادران و همچنین طرح پیش فروش سایپا برای مادران را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود فروش یکپارچه سایپا برای مادران (PDF) ««

ثبت نام خودرو برای مادران: 25 تیر 1401

دومین مرحله ثبت نام سایپا برای طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده، از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو، صورت گرفت. ثبت نام خودرو سایپا از تاریخ 25 تیرماه شروع شده بود، به مدت 72 ساعت ادامه داشت و نهایتا در عصر روز سه‌شنبه 28 تیرماه 1401 نیز به پایان رسید. در این مرحله از ثبت نام سایپا برای مادران، متقاضیان امکان نام‌نویسی در فروش فوق العاده برای مادران را داشتند که شامل خودروهای زیر می‌شد. همچنین برای فروش فوق العاده شاهین، قرعه کشی انجام نشد:

ثبت نام فروش فوق العاده سایپا برای مادران
ثبت نام فروش فوق العاده سایپا برای مادران

اما علاوه بر طرح فروش فوق العاده سایپا، ثبت نام مادران در طرح پیش فروش یکساله برای مادران نیز امکان‌پذیر بود. در این طرح، مادران برای ثبت نام خودرو باید حدود 50 درصد قیمت خودرو را بصورت پیش پرداخت، واریز می‌کردند. اما قیمت نهایی خودرو مشخص نیست و همزمان با فرا رسیدن موعد تحویل خودرو و به نرخ روز، از مادران دریافت می‌شود. در این مرحله از پیش فروش یکساله سایپا برای مادران، برندگان پیش فروش شاهین، بدون قرعه کشی مشخص شدند:

ثبت نام پیش فروش یکساله سایپا برای مادران فرزند دوم
ثبت نام پیش فروش سایپا برای مادران

سومین طرح فروش سایپا ویژه طرح جوانی جمعیت، مربوط به طرح پیش فروش مشارکتی برای مادران است. در این طرح، موعد تحویل خودرو، دیرتر از موعد تحویل در قراردادهای پیش فروش عادی است اما با این حال، سود مشارکت و سود انصراف به خریداران تعلیق می‌گیرد. در این مرحله از پیش فروش مشارکتی سایپا برای مادران، قرعه کشی خودرو انجام نشد:

ثبت نام سایپا برای مادران دارای دو فرزند
ثبت نام پیش فروش مشارکتی سایپا برای مادران

طبق اطلاع‌رسانی شرکت سایپا، بعد از اعلام نتایج قرعه کشی خودرو، برندگان این مرحله از فروش سایپا ویژه مادران، می‌توانند از تاریخ 3 مردادماه لغایت 6 مردادماه 1401 برای تکمیل فرآیند ثبت نام خودرو مادران، اقدام کنند. جزییات کامل ثبت سایپا برای مادران را از لینک زیر دریافت کنید:

»» ثبت نام سایپا برای مادران - ویژ تیر (PDF) ««

فروش فوق العاده خودرو مادران: 29 فروردین 1401

مرحله 2 فروش سایپا برای مادران در طرح جوانی جمعیت، از تاریخ 29 فروردین‌ماه 1401 شروع شده و در پایان 30 فروردین‌ماه نیز به اتمام می‌رسد. در این مرحله از ثبت نام سایپا برای مادران، مشتریان امکان خریداری 3 محصول را دارند.

ثبت نام سایپا برای مادران ویژه فروردین 1401

طبق بخشنامه ثبت نام خودرو سایپا ویژه مادران، موعد تحویل خودروها حداکثر 90 روزه است. جزییات کامل فروش خودرو سایپا را از لینک زیر، دریافت کنید:

»» فروش سایپا ویژه مادران - مرحله چهارم (PDF) ««

ثبت نام خودرو برای مادران: 17 فروردین 1401

همچنین مرحله اول طرح فروش سایپا ویژه مادران در سال 1401، از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 17 فروردین‌ماه شروع شده و بعد از 48 ساعت نیز به اتمام می‌رسد. در این مرحله از پیش فروش سایپا ویژه مادران، مشتریان امکان خریداری 5 محصول سایپا را دارند.

ثبت نام سایپا برای مادران ویژه فردروین 1401

طبق بخشنامه پیش فروش محصولات سایپا ویژه مادران، موعد تحویل خودروها از مرداد لغایت اسفند 1401 خواهد بود. جزییات کامل پیش فروش خودرو برای مادران را از لینک زیر، دریافت کنید:

»» فروش سایپا ویژه مادران - مرحله سوم (PDF) ««


مدارک لازم برای ثبت سایپا برای مادران فرزند دوم

بعد از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در پاییز 1400، شرکت‌های خودروسازی ایرانی موظف شدند که حداقل نیمی از ظرفیت فروش خودروهای‌شان را برای ثبت نام مادران اختصاص دهند. ابتدا شرکت‌های ایران خودرو و سایپا از اواخر زمستان 1400، ثبت نام مادران را شروع کردند اما مابقی خودروسازان، از بهار 1401 و همزمان با شروع ثبت نام خودرو از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو، به این طرح پیوستند و ظرفیت فروش ویژه‌ای را برای ثبت نام خودرو مادران، ایجاد کردند.

شرکت خودروسازی سایپا نیز در کنار شرکت ایران خودرو، یکی از اولین شرکت‌های خودرویی بود که ثبت نام سایپا برای مادران را آغاز نمود. مدارک لازم برای برای ثبت سایپا برای مادران فرزند دوم، مشابه همان مدارکی است که سایر ثبت نام کنندگان شرکت سایپا باید آنها را ارئه دهند اما علاوه بر این مدارک، برای ثبت سایپا مادران، متقاضیان باید:

 • ثابت کنند که حداقل دو فرزند (یا بیشتر) دارند.
 • ثابت کنند که تاریخ تولد فرزند دوم، بعد از 19 آبان 1400 باشد.

فراموش نکنید که صحت اطلاعات متقاضیان ثبت سایپا مادران، از سامانه‌های ثبت احوال کشور، استعلام گرفته می‌شود و در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام خودرو، نام آنها از لیست ثبت نام کنندگان سایپا حذف می‌گردد. همچنین متقاضیان طرح ثبت نام سایپا برای مادران، باید توجه داشته باشند که:

 • مادران واجد شرایط، فقط یکبار می‌توانند از «طرح حمایت از خانواده» استفاده کنند.
 • محدودیت سن بالای 18 سال، جهت ثبت نام مادران لحاظ نمی‌شود.
 • محدودیت داشتن گواهینامه، جهت ثبت نام مادران لحاظ نمی‌شود.
 • محدودیت پلاک انتظامی فعال، جهت ثبت نام مادران لحاظ نمی‌شود.
 • محدودیت عدم خرید خودرو طی 48 ماه اخیر، جهت ثبت نام سایپا برای مادران لحاظ نمی‌شود. اما در صورت اعمال محدودیت ظرفیت فروش، اولویت خرید خودرو با مادرانی است که در 24 ماه اخیر، خودرویی تحویل نگرفته باشند.

قوانین فروش سایپا برای مادران

در هنگام خریداری خودرو سایپا، یکسری قوانین عمومی وجود دارد که همه مشتریان باید آنها را رعایت کنند؛ یعنی چه در طرح فروش عادی سایپا ثبت نام کرده باشید، چه در طرح فروش سایپا ویژه مادران نام‌نویسی کرده باشید، الزاما باید این قوانین را رعایت کنید:

 1. هر کد ملی برای مادران مشمول این طرح، مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودروست.
 2. امکان ثبت نام مادران در بخشنامه‌های «فروش همزمان» وجود ندارد. یعنی مثلا نمی‌توانید هم در «فروش فوق العاده سایپا برای مادران» ثبت نام کنید و هم در «پیش فروش سایپا برای مادران» نام‌نویسی نمایید.
 3. شماره تلفن اعلام شده، باید متعلق به مادران مشمول طرح باشد.
 4. برندگان قرعه کشی سایپا برای مادران، حق انتقال امتیاز خودرو به اشخاص ثالث را ندارند.
 5. پس از گذشت پنج ماه از تحویل خودرو به مادران مشمول طرح، در صورت عدم مراجعه آنها برای دریافت سرویس اولیه، گارانتی خودرو سایپا برای آنان باطل می‌گردد. در زمان مراجعه به نمایندگی، حداقل کارکرد 1000 کیلومتر نیز الزامی است.
 6. امکان صلح در قراردادهای ثبت نام سایپا برای مادران، وجود ندارد.
 7. ثبت نام خودرو برای مادران مشمول طرح، فقط در یکی از شرکت‌های خودروساز باید باشد. بنابراین امکان «ثبت نام همزمان مادران» در شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و سایر شرکت‌های دیگر، وجود ندارد.
 8. انتخاب رنگ خودرو، فقط در مرحله واریز وجه، امکان‌پذیر است.
 9. خودروی ثبت نامی برای مادران مشمول این طرح، دارای بیمه شخص ثالث با آخرین سقف اعلامی در زمان تحویل خودروست. بنابراین در صورت افزایش قیمت بیمه شخص ثالث، مشتری باید مابه‌التفاوت را پرداخت کند.
 10. مسئولیت کلیه اطلاعات واردشده در فرم ثبت نام سایپا برای مادران دارای دو فرزند، از جمله اطلاعات مربوط به کد ملی، کد پستی و آدرس پستی، برعهده مشتری است و در صورت مغایرت یا درج اطلاعات اشتباه، تبعات آن برعهده وی خواهد بود.

ثبت سایپا بدون قرعه کشی برای مادران

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که ثبت نام سایپا برای مادران، آیا مشمول قرعه کشی خودرو هستند یا خیر. جواب قطعی برای این سوال وجود ندارد! چراکه انجام شدن یا انجام نشدن قرعه کشی خودرو سایپا، فقط براساس عرضه و تقاضا معلوم می‌شود.

ثبت نام سایپا برای مادران

به عنوان مثال برای برخی از محصولات شرکت سایپا، تقاضای زیادی وجود دارد. به همین دلیل در اکثر اوقات، تعداد ثبت نام کنندگان این خودروها از تعداد ظرفیت فروش سایپا، بسیار بیشتر است. در چنین شرایطی، برندگان خودرو فقط باید از طریق انجام قرعه کشی مشخص می‌شوند. 

پس به صورت کلی، می‌توان چنین گفت که ثبت سایپا بدون قرعه کشی برای مادران، فقط برای زمان‌هایی است که تعداد متقاضیان، از ظرفیت فروش سایپا، کمتر باشد. در چنین زمانی، قرعه کشی سایپا دیگر انجام نمی‌شود و همه مادران، به عنوان برنده نهایی معرفی می‌شوند.

لینک ثبت نام سایپا برای مادران

بعد از اعلام شرایط فروش جدید سایپا، سایت ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم (طرح جوانی جمعیت) نیز در همان بخشنامه فروش سایپا، اطلاع‌رسانی می‌شود. اما به صورت کلی، باید بدانید برای خریداری خودروهایی که در خارج از سامانه فروش یکپارچه عرضه می‌شوند، می‌توانید به همان سایت فروش اینترنتی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com مراجعه کنید.

سایت ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم
سایت ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم

اما در صورتیکه بنا بر اعلام سایپا، محصولات این شرکت از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه گردند، لینک ثبت نام سایپا برای مادران، همان لینک سامانه یکپارچه به نشانی اینترنتی sale.iranecar.com است. بنابراین جهت ثبت نام سایپا برای مادران، متقاضیان:

 • باید وارد سامانه یکپارچه شوند و خودروی موردنظرشان را انتخاب کنند و کد رهگیری دریافت کنند.
 • سپس باید منتظر اعلام نتایج قرعه کشی سامانه یکپارچه باشند.
 • اگر برنده قرعه کشی شدند، باید تکمیل ثبت نام و واریز وجه را از همان سایت فروش اینترنتی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com انجام دهند.
 • اما اگر برنده قرعه کشی سامانه یکپارچه نشدند، باید همچنان منتظر بمانند تا مرحله بعدی فروش خودرو سایپا، آغاز شود و مجددا برای خودروی‌ موردنظرشان، نام‌نویسی کنند.
لینک ثبت نام سایپا برای مادران
لینک ثبت نام سایپا برای مادران در سامانه یکپارچه

شرایط فروش سایپا

برای اطلاع و مشاهده تمامی بخشنامه‌های جدید فروش فوری سایپا، پیش فروش سایپا و همچنین فروش فوق العاده سایپا، مقاله ثبت نام سایپا را بخوانید. برای اطلاع از قیمت انواع خودروها در بازار و همچنین قیمت به‌روز خودروهای سایپا، لینک‌ قیمت روز خودرو و همچنین قیمت ماشین سایپا را ببینید.

نتایج قرعه کشی سایپا

در مقاله نتایج قرعه کشی سایپا می‌توانید آخرین اخبار قرعه کشی سایپا، زمان قرعه کشی خودرو سایپا و همچنین ظرفیت فروش خودروهای قرعه کشی شرکت سایپا را مشاهده کنید.

نتایج قرعه کشی ایران خودرو

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام در قرعه ‌کشی فروش فوق العاده ایران خودرو، چگونگی ثبت نام در قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو، مشاهده آخرین آمارهای فروش ایران خودرو و سایر اخبار مرتبط با آن و همچنین جهت اطلاع از تعداد ثبت نام کنندگان خودروها به همراه فهرست برندگان قرعه کشی ایران خودرو، مقاله قرعه کشی ایران خودرو را مطالعه کنید.

آرشیو
 • 28 بهمن 1401 پیش فروش سایپا برای مادران 1401
  PDF
 • 11 بهمن 1401 پیش فروش سایپا برای مادران
  PDF
 • 02 بهمن 1401 ثبت نام سایپا برای مادران 1401
  PDF
 • 20 دی 1401 ثبت نام سایپا برای مادران 1401
  PDF
 • 30 آذر 1401 ثبت نام سایپا برای مادران 1401
  PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

عکاس : ثبت نام سایپا برای مادران فرزند دوم: طرح جوانی جمعیت (بهمن 1401)

10 دیدگاه

Do(132 روز پیش)

سلام خسته نباشید یک خودرو پراید بنامم هست شرایط تعویض پلاک به دلایلی انجام نمیشه فرزند دومم به دنیا اومد ایا میتونم با داشتن پلاک فعال در طرح مادران همان جوانی جمعیت ثبت نام کنم با تشکر

مرتضی هستم (130 روز پیش)

بله میتونید. برای طرح جوانی جمعیت، محدودیت پلاک فعال رو برداشتن و میتونید ثبت نام کنین

Setia(204 روز پیش)

چجوری باید ثبت نام کنیم ..من هرچقدر میزنم نمیاره بالا لینک ثبت نام و ....برای شهریور ماه نوشته تا ۱۸ ام فرصت هس ولی هیچ لینکی باز نمیکنه 😐😐

مرتضی هستم (144 روز پیش)

اگه موفق به ثبت نام نشدین، احتمالا دو حالت داره: یا طرح موردنظرتون هنوز شروع نشده. یا شروع شده اما به تکمیل ظرفیت رسیده و از روی سایتشون، حذف کردن

karim77(199 روز پیش)

گناه ما چیه که ۸ اردیبهشت فرزندمون به دنیا اومده براساس کدوم فکر و طرح و ایده ۱۹ اردبیهشت رو انتخاب کردین این یک ظلم و حق خوری هست

مرتضی هستم (144 روز پیش)

تاریخ دقیقی که شرکت سایپا اعلام کرده، برای متولدین پس از 19 آبان 1400 هست. این تاریخ، زمانی هست که طرح جوانی جمعیت ابلاغ شده و به همین دلیله که این تاریخ رو معیار شون قرار دادن

Raminnn(157 روز پیش)

سلام بای متولدین بیستم مهرماه ۱۴۰۱تعلق میکیره فرزند دوم یانه لطفا جواب بدید

مرتضی هستم (144 روز پیش)

بله! تمامی مادرانی که فرزند دوم یا مابعد اونها، پس از تاریخ 19 آبان 1400 متولد شده باشن، میتونن در طرح فروش سایپا شرکت کنن

Shahnaz(213 روز پیش)

سلام من ۲۶اردیبهشت طرح مادران فرزند دوم ۲۰۷ ثبت نام کردم ولی هنوز هیچ خبری نشده تا کی باید صبر کنم ؟چرا کسی پاسخگو نیست؟؟

مرتضی هستم (213 روز پیش)

اولا باید چک کنید که ایا شرایط ثبت نام مادران رو داشتید یا خیر. دوما باید نتایج قرعه کشی رو از طریق سامانه یکپارچه یا از طریق سامانه های فروش اینترنتی خودروسازان چک کنین. اگه برنده خودرو شده باشین، همون موقع و از طریق پیامک بهتون اطلاع رسانی میشه. البته برای واریز وجه، مهلت زمانی مشخصی وجود داره و اگه واریز رو انجام ندین، از لیست برندگان حذف میشین. اما اگه برنده نشده باشین، همچنان میتونین در طرح های جدید فروش خودرو ویژه مادران مجددا ثبت نام کنین

برای اطلاع از شرایط فروش، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین شرایط فروش پس از اعلام خودروسازها، از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید