شرایط فروش چانگان و ثبت نام چانگان در بورس کالا (بهمن 1401)

قیمت پایه چانگان CS35 پلاس در بورس

بهمن 1401: بعد از اعلام خبر عرضه 19 هزار دستگاه از انواع خودروهای چانگان در بورس کالا، حالا مشخص شده که نخستین چانگانی که به بورس می‌رود، مدل CS35 پلاس خواهد بود. براساس اسناد افشا شده از شرکت سایپا در تاریخ 3 بهمن‌ماه 1401، این شرکت قیمت چانگان CS35 پلاس را برای عرضه در بورس کالا، معادل 583 میلیون و 122 هزارتومان اعلام کرده است.

البته لازم به ذکر است که سایر هزینه‌ها مانند هزینه گواهی اسقاط، بیمه شخص ثالث، عوارض و مالیات شماره‌گذاری و ... در قیمت اعلام شده، محاسبه نگردیده و باید توسط خریداران پرداخت شود.

فروش چانگان وارداتی در بورس کالا

دی 1401: آقای تیموری، مدیرعامل سایپا، از افزایش 90 هزار دستگاهی تولید وعرضه محصولات سایپا در سال جاری خبر داد. طبق گفته وی، فروش سایپا در سال گذشته 36 هزار میلیارد تومان بوده که این عدد در سال جاری به بیش از 76 هزار میلیارد تومان رسیده است. افزایش تولید و عرضه سایپا با حمایت‌ سیستم‌های بانکی میسر شده است. بانک تجارت بیش از 60 درصد این حمایت و نقدینگی را از طریق اوراق گام، SCF و ... در اختیار تولید قرار داده است.

وی افزود شرکت سایپا در حال حاضر بیش از 100 هزار میلیارد تومان فروش و درآمد خواهد داشت و سه مدل از خودروهای چانگان را وارد خواهد کرد. اولین عرضه چانگان CS35 پلاس در بورس کالا از هفته آینده آغاز می‌شود.

برنامه فروش محصولات جدید چانگان

آذر 1401: کوروش کمان‌کش، معاون خرید سایپا، اعلام کرد سه محصول چانگان CS35 پلاس، CS55 پلاس و UNI-T در دستور کار واردات گروه سایپا قرار دارد. مجوزهای لازم برای واردات این سه محصول از وزارت صمت دریافت شده و ثبت سفارش برای 20 هزار دستگاه خودرو انجام شده است. با توجه به آمادگی شرکت چانگان در تولید دو محصول CS35 پلاس و CS55 پلاس، مسیر واردات این دو محصول سریع‌تر انجام شده و حدود دو هفته آینده، اولین محموله برای حمل به کشور آماده خواهد شد. اکنون مذاکراتی برای پرداخت مبالغ ارزی با بانک مرکزی در حال انجام است. 

بر اساس گفته‌های وی، محموله اول از دو محصول CS35 پلاس، CS55  پلاس، 100 دستگاه خودرو است که تا اواسط بهمن‌ماه 1401 وارد کشور خواهد شد. پس از آن که مسیر انتقال ارز مشخص شد، به صورت ماهیانه 4 هزار دستگاه از این دو محصول حمل و به بازار عرضه خواهد شد. برنامه‌ای که به شرکت چانگان اعلام شده، برای مدت زمان سه ماه، واردات ‌12 هزار دستگاه از این دو خودرو است و با توجه به سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص تامین منابع ارزی و در صورت مهیا بودن شرایط، ادامه واردات این خودروها بدون محدودیت تیراژ میسر می‌شود. توافقات و اقدامات مربوط به خودرو UNI-T برای 2 هزار دستگاه انجام شده و احتمالا از اردیبهشت‌ماه سال 1402 به بازار عرضه خواهد شد. 

مهدی پازوکی، معاون مهندسی گروه سایپا، اشاره کرد که شرکت چانگان از شرکای تجاری و قدیمی سایپا است و گفت خودرو CS35 پلاس، ورژن جدید خودرو CS35 است که به سبد محصولات  گروه سایپا اضافه خواهد شد. این محصول دارای قوای محرکه 1.4 لیتری توربوشارژ، 150 اسب‌بخار قدرت و گشتاور 260 نیوتن‌متری است که خودرویی اسپرت و پرشتاب محسوب می‌شود.

چانگان CS55 پلاس نیز قوای محرکه 175 اسب‌بخاری با گشتاور 300 نیوتن‌متر دارد. سایپا در مقطع زمانی، مذاکراتی در خصوص واردات این محصول داشت که به خاطر مسائل تحریم متوقف شد و در حال حاضر بر اساس توافق انجام شده این خودرو به صورت CBU به کشور وارد خواهد شد. محصول دیگری که سایپا در دستور کار واردات دارد، خودرو جدید و به روز UNI-T از شرکت چانگان است که این محصول جدید، سال 2021 به بازارهای جهانی عرضه شده است. 

وی افزود محموله‌ای از این خودروها برای انجام آزمایشات و تست‌های اولیه به کشور وارد شده و نمونه‌ها در سطح شهر در حال انجام تست‌های مربوطه هستند. پس از آماده‌سازی مدارک و مستندات قابل ارائه به سازمان ملی استاندارد جهت اخذ تاییدیه‌های لازم، مراحل واردات آن انجام خواهد شد. 

بازگشت چانگان به سایپا با مدل‌های 2022

تیر 1401: آقای محمدعلی تیموری، مدیرعامل سایپا، در حاشیه مراسم رونمایی از پیکاپ دوکابین زامیاد (بررسی خودرو زامیاد کارون) در تاریخ 30 تیرماه، خبر داده است که خط مونتاژ خودروهای CKD و SKD که برای مدت‌ها در سایپا متوقف شده بود، مجددا به راه افتاده و تولید دو محصول چانگان، در مدل‌های 2022 بزودی در این شرکت آغاز می‌شود. آنطور که آقای تیموری گفته، این دو محصول جدید، فعلا در مرحله تست فنی و دریافت تاییدیه‌های استاندارد هستند و قیمت و نحوه فروش آنها هنوز قطعی نشده است.

با اینکه مدیرعامل سایپا، اشاره‌ای به نام این دو محصول چینی نداشته اما مطمئن هستیم که یکی از آنها، کراس‌اور کاملا جدید چانگان یونیتی است و دیگری نیز نسل جدید چانگان CS35 خواهد بود. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی سایپا پیش برود، احتمالا از نیمه اول سال 1402، تولید خودروهای جدید چانگان در سایپا آغاز می‌شود.

بررسی انواع چانگان در ایران

برای آشنایی با انواع خودروهای چانگان شرکت سایپا، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

قیمت خودرو چانگان سایپا

برای اطلاع از قیمت انواع خودروها در بازار و همچنین قیمت به‌روز محصولات سایپا، از جمله قیمت روز چانگان در ایران، لینک‌‌های آخرین قیمت خودرو و همچنین لیست قیمت سایپا را ببینید. در لینک خرید چانگان نیز می‌توانید جدیدترین آگهی‌های خودرو چانگان را در سراسر کشورمان، مشاهده کنید.

شرایط فروش سایپا

جدیدترین و به روزترین خبرها از شرکت سایپا، مانند شرایط فروش محصولات سایپا، قیمت جدید خودروهای سایپا، اخبار پیش فروش سایپا، اخبار فروش فوق العاده سایپا، اخبار فروش محصولات سایپا در بورس و ... را در مطالب منتخب زیر مطالعه کنید:


فروش خودرو هایما

جدیدترین اخبار تولید هایما در ایران، به همراه آخرین شرایط فروش فوری هایما و پیش فروش هایما در ایران خودرو را در مقاله شرایط فروش هایما مطالعه کنید.

نویسنده : مرتضی برجسته

عکاس : شرایط فروش چانگان و ثبت نام چانگان در بورس کالا (بهمن 1401)

برای اطلاع از شرایط فروش، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین شرایط فروش پس از اعلام خودروسازها، از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید