معرفی رسمی پیکاپ ب‌ام‌و X7

آیا به یاد می‌آورید که چند ماه پیش تصویر رندر شده از پیکاپ ب‌ام‌و X7 منتشر شد؟ باید بگوییم که آن تصویر تنها ماحصل تخیلات یک طراح بوده و البته کار چندان درخشانی هم نبود. به هرحال باید آن تصویر را فراموش کرد چراکه اکنون با نسخه‌ای واقعی از پیکاپ X7 طرف هستیم که توسط متخصصان شرکت ب‌ام‌و طراحی شده و تصاویر آن نیز توسط همین منتشر شده است.

به واسطه تغییرات انجام شده روی ب‌ام‌و X7، این شاسی‌بلند هفت نفره به پیکاپی با ظرفیت 5 نفر تبدیل شده است.طراحی این خودرو کاری مشترک میان کارآموزان شرکت ب‌ام‌و و بخش توسعه و ساخت کانسپت‌های این شرکت بوده و قرار است نتیجه کار در یک رویداد ویژه در سال جاری رونمایی شود.

به واسطه تغییرات انجام شده روی ب‌ام‌و X7، این شاسی‌بلند هفت نفره به پیکاپی با ظرفیت 5 نفر و همچنین یک محفظه بار تبدیل شده که البته برای پوشش کف فضای بار از چوب با کیفیت و پولیش شده استفاده شده است.در صورتی‌که در فضای بار بسته نشود، طول آن از 1.4 متر به 2 متر می‌رسد و می‌توان اجسامی با طول بیشتر را در آن قرار داده و حمل کرد.

ب‌ام‌و اعلام کرده که برای بخش‌هایی از سقف، درهای عقب و محفظه بار از فیبر کربن پلیمری تقویت شده (CFRP) استفاده کرده و به همین دلیل وزن کلی خودرو تقریباً به میزان 200 کیلوگرم نسبت به مدل X7 کمتر شده است.

کانسپت پیکاپ ب ام و x7

به عنوان کانسپتی که قرار است در جریان نمایشگاه موتورسیکلت در معرض نمایش قرار بگیرد، خودروساز آلمانی یک دستگاه موتورسیکلت ب‌ام‌و F 850 GS را در محفظه بار این خودرو قرار داده تا در عکس‌های رسمی این دو وسیله در کنار هم دیده شوند. ب‌ام‌و در توضیحات خود هردوی این وسیله‌ها را دارای شخصیتی هیجان‌انگیز برای راندن توصیف کرده که هر دو می‌توانند در مسیرهای عادی و یا بیراهه عملکردی عالی از خود به نمایش بگذارند.

نسخه آزمایشی پیکاپ x7

برای تیم طراحان روند تغییر نمونه‌ای تولید شده از ب‌ام‌و X7 به این پیکاپ مفهومی در حدود 10 ماه زمان برد. در حقیقت کارآموزان این شرکت یکی از نمونه‌های آزمایشی X7 را که قرار بود اوراق شود به عنوان پایه و اساس پروژه خود برگزیدند.

این کارآموزان برای اجرای ایده‌های خود آزادی کامل داشتند هرچند که افراد ماهر نیز بر کار آنان نظارت می‌کردند. در پایان ذکر این نکته بسیار الزامی است که مسئولان ب‌ام‌و اعلام کرده‌اند که فعلاً هیچگونه برنامه‌ای برای وارد کردن مدل پیکاپ X7 به خط تولید نداشته و این مدل تنها نمونه‌ای نمایشی باقی خواهد ماند.

مترجم :