اطلاعات جدید از شاسی‌بلند فراری

تست و بررسی پورسانگ به عنوان نخستین شاسی‌بلند فراری همچنان در جاده‌­های اروپا ادامه دارد. البته خودروساز ایتالیایی برای پرهیز از لو دادن چهره این خودرو، از بدنه مازراتی لوانته به عنوان نقابی برای آن استفاده کرده است.

این خودرو روی پلتفرمی کاملاً جدید ساخته خواهد شد و طیف متنوعی از پیشرانه‌ها روی ساختار آن قابل نصب است.البته به نظر می‌­رسد با چراغ‌های جلوی متفاوت از لوانته استاندارد مواجه باشیم ضمن این‌که کاپوت انحنای بیشتری پیدا کرده و با توجه به تفاوت عرض پورسانگ با محصول مازراتی، از گلگیرهای متفاوت برای این خودرو استفاده شده است. در نمای عقب هم دو خروجی اگزوز که از دو سوی بدنه خارج شده قابل مشاهده است.

تفاوت در عرض بدنه این خودرو با لوانته به علت ساخت آن روی پلتفرمی متفاوت با محصول مازراتی است. پیشرانه این خودرو در پشت محور جلو و جعبه‌دنده دوکلاچه اتوماتیک نیز در بخش عقب نصب شده تا تعادل وزنی بهتری برقرار شود و امکان نصب سامانه چهار چرخ محرک هم فراهم شود. پلتفرم این خودرو حتی امکان تغییر در فاصله محوری را نیز دارد تا بنابر نظر کارخانه، فضای متفاوتی برای فضای داخلی مهیا شود.

براساس خبرها، پیشرانه 12 سیلندر هیبرید هم یکی از گزینه­‌های محتمل برای نصب روی فراری پورسانگ خواهد بود.

سیستم تعلیق نخستین شاسی‌بلند فراری به قابلیت تنظیم ارتفاع هم مجهز خواهد شد چراکه براساس تصاویر ثبت شده از نمونه آزمایشی، راننده می­‌تواند ارتفاع آن را تاحد زیادی به سطح زمین نزدیک کند. البته ذکر این نکته الزامی است که در بحث آفرود نمی­‌توان انتظار زیادی از پورسانگ داشت.

به نظر نمی­‌رسد قبل از سال 2022 شاهد معرفی فراری پورسانگ باشیم بنابراین همچنان باید منتظر آشکار شدن جزئیات بیشتر از نمونه­‌های آزمایشی این خودرو باشیم. پیش‌­بینی می‌­شود فروش پورسانگ از 2023 در ایالات متحده آغاز شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com