رکوردشکنی نسخه جدید لامبورگینی اوروس

رکوردشکنی نسخه جدید لامبورگینی اوروس

به نظر می‌رسد که لامبورگینی هنوز هم راز بزرگ خود را حفظ کرده است. در یکصدمین دوره از رقابت‌های بین‌المللی تپه‌نوردی Pikes Peak نسخه جدید اوروس یک رکورد جدید را در کلاس شاسی‌بلندها ثبت کرد.

نسخه جدید لامبورگینی اوروس جاده‌های کوهستانی رقابت پایکس پیک را در 10 دقیقه و 32 ثانیه طی کرد، تا علاوه بر رکوردشکنی برای لامبورگینی اوروس خط و نشان بکشد.این خودرو با مشخصات اسپرتش، در جاده‌های کوهستانی 156 پیچ را در 10 دقیقه و 32 ثانیه طی کرد. رکورد قبلی در اختیار بنتلی بنتایگا با زمان 10 دقیقه و 49 ثانیه آن هم مربوط به سال 2018 بود.

مدیر فنی لامبورگینی می‌گوید تصمیم بزرگ برای حضور در مسابقات پایکس پیک، نشان‌دهنده روحیه شرکت در رویدادهای غیرمنتظره و نمادی از عملکرد فوق‌العاده مدل جدید اوروس است که به‌زودی رونمایی می‌شود. بخشی از موفقیت رکوردشکنی این خودرو که از یک پیشرانه هشت سیلندر V شکل دو توربو استفاده می‌کرد، مدیون تایرهای سفارشی پیرلی P Zero مدل Trofeo R است، که در حقیقت تکامل تایرهای جدید به حساب می‌آید.

گفته می‌شود نسخه جدید لامبورگینی اوروس در فضای داخلی خود نیز اصلاحاتی را از جمله نصب رول کیج، صندلی‌ مسابقه‌ای، کپسول اطفای حریق و کمربند ایمنی 6 نقطه‌ای را تجربه کرده بود.

رکوردشکنی نسخه جدید لامبورگینی اوروس در مسابقات Pikes Peak

راننده این مدل اولیه سایمون فاجیولی، قهرمان نامدار مسابقات تپه‌نوردی بود. او سال 2018 سریع‌ترین زمان برای یک خودروی محور عقب را در همین رقابت‌ها ثبت کرده بود.

لامبورگینی تأیید کرده است که نسخه جدید اوروس در ماه جاری میلادی به صورت رسمی رونمایی می‌شود. این برنامه زمان‌بندی با نمایش یک مدل جدید از هوراکان نیز مطابقت دارد. یکی از مدل‌های جدید اوروس به طور حتم ویرایش EVO است.

تصاویر جاسوسی حکایت از آن دارند که تغییرات ظاهری شامل دریچه‌های هوای جدید در کاپوت و گلگیر عقب است. به نظر می‌رسد که این خودرو از همان پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر V شکل دو توربو ولی با قدرت بالاتر استفاده خواهد کرد.

رکوردشکنی نسخه جدید لامبورگینی اوروس در مسابقات Pikes Peak

قرار است شرکت یک اوروس دیگر را نیز در مراسم خود رونمایی کند که البته این همان راز بزرگ است. احتمال دارد لامبورگینی، اوروس پلاگین هیبرید را رونمایی کند. از سوی دیگر این احتمال نیز وجود دارد که شرکت تیپ اسپرت‌تر ST-X را رونمایی کند. هرچه هست انتظار داریم لامبورگینی دست‌کم یکی از این دو شاسی‌بلند را در هفته خودروی مونته‌ری رونمایی کند.

بد نیست بدانید لامبورگینی اوروس یک ماشین پول‌سازی برای ایتالیایی‌ها به حساب می‌آید. در 6 ماهه نخست سال 2022 لامبورگینی توانست 5 هزار و 90 دستگاه انواع خودرو در سرتاسر دنیا به فروش برساند، که 61 درصد آنها مربوط به همین شاسی‌بلند می‌شد. سال 2021 لامبورگینی 5 هزار و 21 دستگاه خودرو فروخت که 59.7 درصد آن مربوط به اوروس بود.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com