• معرفي کيواني کي‌پورو
  • معرفي کيواني کي‌پورو
  • معرفي کيواني کي‌پورو

طرح پیشنهادی عجیب برای فراری پوروسانگوئه

معرفی کیوانی کی‌پورو

16 اردیبهشت 1403 17:44

بعید است که مالکان فراری پوروسانگوئه برای اعمال تغییر بر خودرویشان با محدودیت خاصی مواجه باشند چرا که تاکنون، چندین کیت بدنه مختلف برای این خودرو عرضه شده است. اما از آنجا که همیشه جایی برای ورود رقبای تازه هست، شرکت آلمانی کیوانی (Keyvany) هم مجموعه‌­ای شامل قطعات فیبرکربنی بدنه و تغییرات فنی را برای این سوپراسپرت 12 سیلندر، ارائه کرده است.

اکنون تصاویری از این مجموعه متفاوت با نام کی پورو (Keypuro) برای جلب نظر مالکان فراری پوروسانگوئه در اختیار رسانه‌­ها قرار گرفته است.

مشخصات ظاهری کیوانی کی‌پرو

ورودی هوای بسیار بزرگ در سپر جلو، زیرسپری دو لبه، چندین دریچه هوا روی کاپوت، امتداد چراغ‌های جلو که مدل‌های FF و GTC4 لوسو را یادآوری می­‌کند، رینگ‌های آلیاژی با طرح جدید، حاشیه فیبرکربنی لبه گلگیرها، رکاب‌های جانبی عریض با امتداد قطعات فیبرکربنی در پایین درها، چهره‌­ای شیطانی برای کراس‌اور فراری ایجاد کرده است. در نمای عقب هم با طرحی شلوغ مواجه هستیم، که دیفیوزر بزرگ، دو باله و مسیرهای جریان هوا در سپر و گلگیرها را به همراه دارد. البته درباره کاربردی بودن تمامی این قطعات نمی­‌توان با اطمینان اظهار نظر کرد.

معرفی کیوانی کی‌پورو

مشخصات فنی کیوانی کی‌پرو

تصاویری که در اختیار رسانه‌­ها قرار گرفته، رندرهای اولیه از طرح کی پورو است. اما در همین مرحله هم به نظر می­‌رسد که شرکت کیوانی تنها به تغییرات ظاهری اکتفا نکرده و برای پیشرانه این خودرو نیز برنامه‌ریزی کرده است. پیشرانه 6.5 لیتری 12 سیلندر این خودرو که در حالت استاندارد 715 اسب­‌بخار قدرت و 715 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند. تغییرات کیوانی 967 اسب‌­بخار قدرت و 1170 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار کی‌پورو قرار داده است.

شرکت کیوانی فعلا از اعلام قیمت و همچنین زمان عرضه این مجموعه، خودداری کرده است. به نظر می‌رسد که تولید این مجموعه، به اظهار تمایل مالکان فراری پوروسانگوئه بستگی داشته باشد. درواقع بدون مراجعه یکی از این افراد ثروتمند به شرکت کیوانی، این پروژه در حد طرح باقی خواهد ماند.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران