مشخصات دیگنیتی پرایم بهمن موتور

شهریور 1400: براساس جدیدترین گزارش ارزشیابی کیفی خودروها، کراس‌اور جدید دیگنیتی پرایم در مردادماه 1400 موفق شده تا به‌عنوان نخستین کراس‌اور مونتاژی ایران، به 5 ستاره کیفی برسد. این درحالی است که تا پیش از این، هایما S7 توربو پلاس ایران خودرو بعنوان باکیفیت‌ترین کراس‌اور داخلی، تنها 4 ستاره کیفی را کسب کرده بود.

البته این نخستین‌بار نیست که رکوردزنی بهمن موتور در ساخت محصولات با کیفیت چینی، رخ می‌دهد. اگر یادتان باشد در سال 1396 نیز بهمن موتور توانسته بود تا با کمک بسترن B30، نخستین سدان 4 ستاره تولید داخل را بسازد.


عرضه تیپ فول آپشن دیگنیتی پرستیژ

همزمان با اعلام اولین شرایط فروش خودرو دیگنیتی ویژه فروردین، حالا قیمت قطعی محصول جدید بهمن موتور نیز مشخص شده است؛ دیگنیتی پرایم که در زمستان 99 معادل 760 میلیون تومان قیمتگذاری شده بود، حالا با قیمت عجیب 749.5 میلیون تومان، فروخته می‌شود! به نظر می‌رسد که بهمن موتور، بدلایل بازاریابی و به مناسبت اولین عرضه آن به بازار، قیمت دیگنیتی را عمدا پایین نگه داشته است و قطعا در فروش‌های آتی، باید منتظر قیمت رسمی بالاتری باشیم. اگر یادتان باشد، در سال 96 و در اولین فروش‌های بسترن B30 نیز بهمن موتور از همین روش، استفاده کرده بود.

اما نکته جدیدتری که بهمن موتور درباره دیگنیتی اعلام کرده، عرضه آن در نسخه فول آپشن در سال 1400 است. به عبارت دیگر، دیگنیتی در ابتدا با تیپ «پرایم» عرضه می‌شود ولی از ماه‌های آینده، تیپ گران‌ترش با نام «پرستیژ» نیز به بازار ایران عرضه خواهد شد. تفاوت این دو تیپ‌ها هنوز اعلام نشده است.

تولید دیگنیتی با داخلی سازی 20 درصد

فروردین 1400: آقای علیمرادلو (مدیرعامل گروه بهمن) در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه موتورسازی تیوان، ضمن اشاره به شروع تولید خودرو دیگنیتی، گفته که برای تعیین قیمت جدید دیگنیتی، منتظر تعیین تکلیف تعرفه‌های گمرکی برای قطعات CKD در سال 1400 هستیم.

مدیرعامل گروه بهمن همچنین گفته که هم‌اکنون تولید روزانه دیگنیتی 15 دستگاه بوده و تمامی مدل‌های پلاک‌شده و تحویلی به مشتریان، مونتاژ بهمن موتور هستند و با داخلی‌سازی 20 درصدی ساخته شده‌اند. خودرو دیگنیتی بهمن موتور با پشتیبانی 10 ساله برای خدمات پس از فروش، در ایران به تولید می‌رسد.

آغاز تولید دیگنیتی در بهمن موتور

فروردین 1400: آقای محمدی (قائم مقام اجرایی بهمن موتور) در تاریخ 15 فروردین‌ماه، ضمن اشاره به تولید آزمایشی دیگنیتی از زمستان 99، حالا خبر داده که تولیدانبوه خودرو دیگنیتی بهمن موتور آغاز شده است و حتی این خودرو در شبکه فروش نمایندگی‌های منتخب نیز توزیع شده و مشتریان امکان بازدید از آنرا دارند.

آقای محمدی همچنین گفته که خودرو دیگنیتی با استانداردهای روز اروپا در ایران تولید شده و علاوه بر استانداردهای 85گانه کشور، استاندارد آلایندگی یورو5 را هم از سازمان محیط زیست گرفته است.

برنامه تولید دیگنیتی در سال 1400

بهمن 99 | آقای علیمرادلو (مدیرعامل بهمن موتور) به تازگی خبر داده که شرکتش برای شروع تولید دیگنیتی در بهمن‌ماه آماده است. بهمن موتور برای سال 1400، تولید 3500 تا 5000 دستگاه دیگنیتی پرایم را برنامه‌ریزی کرده است. طبق گفته‌های آقای علیمرادلو، قیمت دیگنیتی پرایم بهمن موتور معادل 760 میلیون تومان بوده که به سازمان حمایت نیز اعلام شده است.

کاتالوگ دیگنیتی بهمن منتشر شد

آبان 99 | در آخرین روزهای آبانماه، سرانجام مشخصات فنی به همراه آپشن‌های دیگنیتی بهمن موتور، مطابق کاتالوگ رسمی زیر، منتشر شد:

»» کاتالوگ دیگنیتی بهمن موتور (PDF) ««

اگر همه چیز طبق زمان‌بندی بهمن موتور پیش برود، در اوایل سال 1400 اولین کراس‌اور کوپه چینی را در بازار کشورمان خواهیم دید؛ محصولی جذاب و با طراحی متفاوت از شرکت دانگ فنگ که البته قرار است با نام جدید دیگنیتی یا DIGNITY و همچنین با لوگویی جدید، توسط بهمن موتور در ایران فروخته شود. از آنجایی که دانگ‌فنگ از بازار ایران خداحافظی کرده، می‌توان چنین حدس زد که بهمنی‌ها از نام دیگنیتی، بعنوان برند جدیدشان استفاده خواهند کرد. 


بهمن موتور، شریک جدید دانگ فنگ

خودرو جدید دیگنیتی (که هم‌اکنون در تیپ پرایم وارد بازار کشورمان شده اما بزودی در تیپ پرستیژ نیز عرضه می‌شود)، نام محصول جدید بهمن موتور است که تولیدش از زمستان 1399 شروع شده اما از ابتدای بهار 1400 به تولیدانبوه رسیده. این کراس‌اور جدید را باید یکی از مهم‌ترین محصولات استراتژیک بهمن موتور دانست چراکه در کنار خودرو فیدلیتی در بازه قیمتی میان‌رده به بازار ایران آمده و انبوهی از کراس‌اورهای کامپکت چینی را هدف گرفته است. در مقاله امروز، جدیدترین اخبار دیگنیتی به همراه مشخصات فنی و امکانات آنرا به شما می‌گوییم. همچنین تصاویر اختصاصی دیگنیتی را می‌توانید از اسلاید (در بالای صفحه) مشاهده کنید.

بعد از توقف تدریجی همکاری دانگ فنگ با ایران خودرو بدلیل بازگشت تحریم‌ها در اواسط سال 97، خط تولید پرفروش‌ترین محصول آنها، یعنی دانگ فنگ H30 کراس نیز متوقف شد. خداحافظی این شرکت چینی از بازار ایران، آنقدر زود اتفاق افتاد که حتی سدان دانگ فنگ S30 نیز رنگ تولیدانبوه را به چشم ندید.

اما با وجود رفتن دانگ فنگ از ایران، هر از چندگاهی دوباره نامش را می‌شنیدیم؛ مثلا همین اواخر سال 98 بود که این شرکت با چندین واسطه توانست با خودروسازی فردا، قراردادی امضا کند که منجر به مونتاژ تعداد بسیار محدودی از دانگ فنگ SX6 شد. در بهار 99 نیز باخبر شدیم که آذویکو برای جبران بخشی از تعدات معوق ام‌جی 360، می‌خواهد دانگ فنگ S50 را در اواخر سال 99 به مشتریانش تحویل دهد. 

در چنین شرایطی که دانگ فنگ درحال چرخیدن در بازار خودرویی کشورمان، آن هم با چراغ خاموش، است حالا خبر رسیده که این شرکت می‌خواهد با بهمن موتور نیز در سال 99 وارد همکاری شود. بهمن موتور این روزها شرایط خوبی ندارد؛ چرا که فاو (FAW) هم تولید بسترن B30 را در ایران متوقف کرده و از طرف دیگر، اوضاع تولید مزدا 3نیو هم خراب است. پس با این همکاری، بهمن موتور هم می‌تواند بعد از 2 سال آشفتگی، به جایگاه با ثباتی در بازار خودرو برسد.

مشخصات فنی دیگنیتی بهمن موتور

مانند اکثر خودروسازان چینی که صاحب چندین زیرمجموعه و برندهای مختلف هستند، دانگ فنگ نیز از سال 2003 تا به امروز، جوینت ونچری با گروه صنعتی Sokon تشکیل داده که بنام Dongfeng Sokon یا اختصارا DFSK شناخته می‌شود. شرکت DFSK یکسری از محصولاتش را تحت برند Fengguang عرضه می‌کرد که البته بعدها نام تجاری‌اش را برای ساده‌تر شدن، به Fengon تغییر داد.

کراس‌اور دیگنیتی پرایم بهمن موتور که امروز می‌خواهیم درباره آن حرف بزنیم نیز در واقع محصولی از برند «فنگون» است و چینی‌ها و حتی مشتریان بازار کره جنوبی آنرا با نام Fengon iX5 می‌شناسند. البته در برخی بازارهای صادراتی دیگر نیز iX5 با نام و نشان دانگ‌فنگ فروخته می‌شود. دانگ فنگ iX5 محصول سال 2018 است و پلتفرم یکسانی با برادر قدیمی‌ترش، یعنی DFSK 580 دارد. البته دانگ فنگ برای طراحی iX5 مسیری کاملا متفاوت را رفته طوری که حالا با کراس‌اوری کوپه روبرو هستیم.

دیگنیتی پرایم با طول 4.68 متر، عرض 1.86 متر و ارتفاع 1.64 متر، در سگمنت کراس‌اورهای سایز متوسط جای می‌گیرد.

دیگنیتی پرایم در بازار چین فقط با موتور 1.5 لیتری توربوشارژ عرضه شده ولی این موتور، با دو خروجی مختلف در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

در تیپ 220T این خودرو با کد موتور SFG15T، قدرت به حدود 150 اسب بخار و گشتاورش به 220 نیوتن متر می‌رسد. اما در تیپ 280T این خودرو با کد موتور HD15A، قدرت به 180 اسب بخار و گشتاور نیز به 270 نیوتن متر می‌رسد. ضمن اینکه برای هردو تیپ دیگینیتی در بازار چین، گیربکس 6 سرعته دستی و گیربکس CVT نیز قابل انتخاب خواهد بود.

اما دیگنیتی پرایم بهمن موتور با ضعیف‌ترین موتور توربوشارژ خود، یعنی موتور 150 اسبی به ایران می‌آید؛ پس به لحاظ قدرت موتور، تفاوت خاصی با سایر رقبای چینی‌اش در بازار ایران ندارد.

مشخصات فنی دیگنیتی بهمن موتور
موتور 1.5 لیتری توربو یورو5
قدرت 148 اسب بخار در دور موتور 5600
گشتاور 220 نیوتن متر در دور موتور 1800 تا 4000
گیربکس CVT
حجم باک 58 لیتر
مصرف ترکیبی 7.3 لیتر

این نکته را هم فراموش نکنیم که دانگ فنگ برای سال 2021، قرار است موتور قدرتمند 2.0 لیتری توربوشارژ را هم روی دیگنیتی قرار دهد؛ موتوری که با قدرت تقریبی 227 اسب بخار و گشتاور 355 نیوتن متر، دیگر جوابگوی همه نیازهای خریداران دیگنیتی در بازار چین خواهد بود. 

آپشن های دیگنیتی بهمن موتور

طبق اطلاعات رسمی بهمن موتور که در اواخر آبانماه 99 منتشر شده، کراس‌اور جدید دیگنیتی قرار است با آپشن‌های زیر بدست خریداران برسد:

 • ترمز پارک برقی / اتوهلد
 • کروز کنترل
 • کنترل کشش / کنترل پایداری
 • کنترل ایستایی در سربالایی (HAC)
 • کنترل سرعت در سرازیری (HDC)
 • شیشه بالابر آتنی ترپ
 • سانروف و پانورما
 • سه حالت رانندگی (نرمال، اسپرت، زمستانی)
 • شش ایربگ
 • ایزوفیکس
 • کمربندهای پیش کشنده در جلو
 • سنسور باران
 • سنسور باد تایر
 • سنسور پارک جلو و عقب
 • دوربین عقب
 • دوربین فیلمبرداری جلو (Dash Cam)
 • دوربین 360 درجه‌ای پارک
 • فرمان چرمی به دکمه های کنترلی
 • شیشه دودی عقب
 • صندوق برقی
 • درب باک برقی
 • صندلی 6 حالته برقی راننده
 • مانیتور 10.25 اینچی لمسی
 • بلوتوث
 • نویگیشن
 • ورود بدون کلید
 • استارت دکمه‌ای
 • تنظیم برقی آینه های جانبی با گرمکن
 • چراغ ولکام روی آینه های جانبی
 • چراغ مه شکن جلو و عقب
 • چراغ دی لایت و اتو لایت
 • چراغ بدرقه
 • چراغ LED جلو و عقب
 • چراغ جلو با تنظیم اتومات ارتفاع نور
 • تهویه اتومات با دکمه های لمسی و دریچه عقب
 • شش اسپیکر
 • خروجی برق 12 ولت
 • رینگ 18 اینچ آلومینیومی

رنگ‌های خودرو دیگنیتی

طبق اطلاعات رسمی بهمن موتور، کراس‌اور دیگنیتی بهمن، در 5 رنگ قابل سفارش است: سفید، مشکی، قرمز، آبی و نقره‌ای.

قیمت دیگنیتی بهمن موتور

در بازار چین، قیمت دانگ فنگ iX5 با گیربکس CVT از حدود 110 هزار تا 140 هزار یوآن متغیر است؛ که تقریبا معادل 16 الی 20 هزار دلار می‌شود. اس دبلیو ام سیف خودرو، چری تیگو7 مدیران خودرو، لیفان X70 خودروسازان بم و حتی جک S7 کرمان موتور از مهم‌ترین رقبای دیگنیتی پرایم در بازار ایران هستند.

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت نمایندگی بهمن موتور برای خودرو دیگنیتی پرایم را مشاهده می‌کنید:

زمان قیمت نمایندگی
بهمن 1399 760 میلیون تومان
فروردین 1400 749.5 میلیون تومان

*در جدول فوق، قیمت مصوب نمایندگی اعلام شده است.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

74 دیدگاه

sandbad(113 روز پیش)

من آریو 97 دنده ای دارم واااقعا ازش راضی هستم.ماشین بی دردسر و راحتی هست.انشالله می خوام با دیگنیتی عوضش کنم ،فقط با توجه به کاتالوگ مصرف بنزینش نسبت به آریو بیشتره که برام یه ملاکه

Amra (77 روز پیش)

نخر نه شتاب ونه کیفیت ونه قدرت زیاد به نسبت وزنش داره

Araghgol(153 روز پیش)

یه بسترن b30 سال ۹۶ خریدم ۱۱۲۰۰۰ تا کارکرده یه بارم تعمیرگاه نرفته باطریشم عوض نکردم با تک استارت روشن میشه باز بگید ماشین چینی بده یاآ شغاله خودتون بدین پول ندارین بخرید میگید پیف پیف بو میده قول میدم دیگنیتی هم از اون بهتره با اون قیافه قشنگش

Amra (77 روز پیش)

عزیزم اعصابتو کنترل کن یعنی چه شما بدین پول ندارین کسی به شما بی احترامی نکرده شما هم نباید بی احترامی بکنید ماشین چینی ( کیفیت پایینی داره )داره مثال خودت اگه ماشین کره ای رو با همین قیمت بدن صفر می خری یا بازم میگی بستر خیلی خوبه واقعا باید گفت از ماست که بر ماست

احسان محسنی (98 روز پیش)

خب داداش منم یه تویوتا دارم خوب بودن تویوتا سر جای خودش ولی سوار شدن تویوتا چه ربطی داره به یه ماشین چینی ؟ همه اسم هایی هم که نام بردی از چینیا ، هیچ کدومشون در حد همین دیگنیتی هم نیستن .

sandbad (113 روز پیش)

جناب صدرsadr شما که اشغالهای چینی رو نمیپسندی چرا وقتت رو تلف می کنی و مطالب مربوط به خودروهای چینی رو میخونی؟حالا پیام هم میگذارید. انشالله پرادو و بالاتر برونید بدید یه بوق هم ما بزنیم

صدرsadr (120 روز پیش)

پول داریم ولی آشغال نمی خریم من تویوتا سوارم هایما چانگان بسترن بی۵۰ اچ سی کراس و.. سولر شدم یک چرخ تویوتا می ارزه به همه ی این ماشینا مخصوصا پرادوووووو

DANIYALHOSEENI(96 روز پیش)

ماشینای چینی خیلی کیفیت ساخت و امکانات رفاهی خوبی دارند. به نسبت ماشینای کره ای و ژاپنی 2016 به پایین. ولی به دلیل رقم فضایی بودن امروزه خودرو های ابرانی کلن نمیشه راحت انتخاب کرد. من خودم ماشینم (بی ام و ) هستش که با دلار 3هزار تومنی پوله ماشینم 130ملیون شده بود ولی همین ماشینا الان 2013 شون 1ملیارد به بالاست در سورتی که با همین رقم میشه بهترین ماشینای سال 2021 رو سوار شد. پس کلن با این قیمت ما هرماشینی بخریم سوخت کردیم. الان قیمت پراید پول اون زمان (بی ام و ) من بوده😑😑. ولی در کل آدم اگه قرار تا 500 تومن هم ماشین بخره چینی جدیدش بهتر از ماشینای ساخت داخل و کار کرده 2015 به قبله کره ای و ژاپنی هستش😅.. وگرنه اگه کسی پوله پورش با فودو داشته باشه که براش فرقی نمیکنه قیمت چی باشه.

Amra (77 روز پیش)

کیفیت بیشتری نسبت ماشینای کره ای و ژاپونی دارند در سته الان کره ای و ژاپنی با کارکرد پیدا میشه ولی ماشینای راحتی هستند و در بازار فروش بهتر دومندش من کیا سراتو ۲۰۱۶ و ۲۰۱۱ دارم و کاری باهام نداشته اند ولی یکی از دوستانم که دیگنیتی خریده بود صفر گفت کمک های عقب را تعویض کرده ام آخه ماشین صفر من بدون تعصب حرف می‌زنم

[email protected](145 روز پیش)

ماشین چینی یعنی اسباب بازی فقط جینگولش کردن ولی خوبه همه برین بخرین تا ماشین کره ای المانی ژاپنی ارزون شه مام ماشینمونو عوض کنیم

Rezmak (112 روز پیش)

کی ارزون میشه

Binaam (113 روز پیش)

باشه شما ژاپنی و آلمانی سواری.اونوقت تو پیج ماشین چینیا میچرخی😂😉

SMMM(195 روز پیش)

ماشین خوبیه البته طبق صحبت های سایت ها . ولی دو تا چیز وجود داره اونم اینه که اول شاید موتورش نسبت به وزنش هماهنگی نداشته باشه و دوم اینکه ماشین چینی رو باید بذاری حداقل ۳ الی ۶ ماه فروشش آغاز بشه بعد اگه مطمئن شدی بری بخری ، مخصوصا تو این ماشین که دانگ فنگ قطع همکاری داشته تو ایران. رقباش هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ کیفیتی و بدنه میتونیم تیگو 7 ، تیگو 5 , جک s5 و هایما s7 رو نام ببریم که هر کدوم برای این ماشین رقیب جدی هستن.

gghhhhjigggffffdredrdfr (127 روز پیش)

جناب amirmohammadian‏ آریزو ۶ ی سدان هست با سدان های بازار مقایسه میشه تو ی سگمنت نیستند که مقایسه بشن

amirhosein12345 (193 روز پیش)

رقیبش تو ایران نیکو 7و آریزو 6هست

Kiyarash(189 روز پیش)

خواهشاا نظر منو ثبت کنید نذارین بقیه سرشون کلاه برده نمایندگی مرادی بهمن به من ماشین تصادفی رو به عنوان صفر داد, بعد به من گفت باید میفهمیدی امضا ازت گرفتیم که ماشین سالم بوده,بردم تعمیرگاه هم متوجه نشدن که ماشین ضرب دیده در کارخونه فهمیدن, اونوقت از من انتظار داشتن بفهمم

09197676792 (137 روز پیش)

دقیقا این بلارو نمایندگی .... سر من اورد و ماشینی به تحویل دادن که درب عقب سمت راننده ایراد داشت، ولی خود ماشین عالی بود و بعد دو سال سواری و .... فقط باطری عوض کردم ، واقعا تمام ماشینای چینی بد نیستن خودروی من بسترن B30 بود . دوستانیکه پول ندارن بخرن الکی نظر ندن.

Kianaak (180 روز پیش)

دادگاه برین شکایت کنین نتیجه میگیرین

Mohammad7033(216 روز پیش)

موتورش خیلی ضعیفه بعید میدونم فروش خوبی داشته باشه و اینده خوبی و فروش دست دوم هم نخواهد داشت

SEHS (137 روز پیش)

در چین هم آمار فروشش به شدت پایینه

AmirMohammadsmst(162 روز پیش)

والا من باشم میرم یه ۲۰۰۸ می‌خرم یا سی۳ ، همه چی به آپشن نیست. این لگن رو خود چینی ها سوار نمیشن رتبه ۳۸۰ و خورده ای از ۵۰۰ تا خودرو رو تو فروش تو چین داره، مغزی سوییچ رو با پلاستیک پوشوندن ، یه جای دیگه استارتر گذاشتن😄😄😄 و فنی افتضاح و شتاب ۱۶،۱۷ ثانیه ای

SEHS (137 روز پیش)

از نظر امکانات رفاهی و زیبایی خیلی بهتر از خودروهای کارکرده کره ای هست ولی قیمتش در بازار به هیچ وجه منطقی نیست (700تومان بیشتر نمی ارزد) جالبه که آمار فروش این ماشین در اوایل تولیدش خوب بوده ولی در سال 2020 نسبت به 2019 افت 70 درصدی فروش رو تجربه کرده و حدودا رتبه 350 رو از لحاظ فروش کسب کرده است

49s77s45(152 روز پیش)

سلام من از اظهار نظرهای ارسال شده متعجب هستم ، که خودرویی که هنوز کسی در خیابان ندیده این چنین قاطع صحبت میکنند ،فقط بر اساس شواهد چون هم ایران خودرو H30 کراس را از دانگ فنگ آورده بود و هم خودروی فردا SX5 را مونتاژ میکنه از همین شرکت و کسی در این مدت اظهار نارضایتی نکرده و گروه بهمن هم در انتخاب خودرو خوش نام بوده ، دیگنیتی هم ظاهرا خودروی همه پسندی خواهد شد

SEHS (137 روز پیش)

قدرت موتور و شتایش اصلا خوب نیست و از لحاظ قیمتی با دلار 25 تومانی حداکثر همان 750 تومان می ارزه نه قیمت 900 تومانی که برخی دلال ها براش تعیین کردند،ولی در مجموع swm از دیگنیتی خیلی بهتره هم از نظر امکانات رفاهی و هم قدرت موتورش

Sina1098(147 روز پیش)

این ماشین فقط قیافه و آپشن های جذابی داره و هیچ قدرت موتوری نداره در برابر رقبای خودش آخه واسه همچین ماشینی موتور یک و پونصد میذارن و و ۱۴۰ اسب بخار

Show More