انتشار طرحی غیررسمی از خودروی اپل

با وجود انبوهی از شایعات و خبرهای تایید نشده، شرکت اپل فعلاً درباره برنامه‌­های خود برای ساخت خودروی برقی سکوت کرده است. آخرین گزارش موثق در این رابطه، از اراده اپل برای تحقیق و توسعه این محصول بدون مشارکت با دیگران خبر می‌­داد.

این تصاویر گرافیکی براساس نمونه واقعی یا حتی یک کانسپت شکل نگرفته ولی برخی ایده­‌های موجود در اختراعات ثبت شده توسط اپل را به همراه دارد. هرچند تاکنون هی‌چگونه تصویر از این محصول احتمالی منتشر نشده است، اما یک شرکت بریتانیایی به نام Vanarama، دست به انتشار چند تصویر گرافیکی از خودروی اپل زده که با الهام از محصولات فعلی این غول فناوری و البته برخی اختراعات ثبت شده توسط این شرکت، طراحی شده است.

مثلا صندلی­‌های قابل چرخش یا سازه بدون ستون درها، از مواردی است که گفته شده اپل برای استفاده در خودروی برقی مدنظر دارد. درواقع جالب‌­ترین بخش این خودرو را می‌­توان فضای داخلی آن دانست، جایی که یک نمایشگر بزرگ و سرتاسری در نقش داشبورد ظاهر شده و از رابط کاربری قابل شخصی‌سازی بهره‌مند شده است. نکته جالب دیگر، نصب دستیار صوتی اپل یعنی سیری در فرمان این خودروست، که در حقیقت به صورت یک نمایشگر چرخان شده. گذشته از این‌ها و با توجه به سقف شیشه­‌ای و فرم صندلی­‌ها، به نظر می‌­رسد کابین این خودرو بسیار جادار و راحت طراحی شده است.

طرحی غیررسمی از خودروی اپل

براساس این تصاویر، بدنه خودروی اپل چیزی مابین هاچ‌بک، کراس‌­اور و مینی ون و با خطوط زاویه‌­دار طراحی شده است. چراغ‌های باریک LED در جلو و عقب بدنه جلب نظر می­‌کند، اما عجیب‌­تر از همه، جلوپنجره خودروست که برخلاف سایر خودروهای برقی متداول، با منافذ بسته طراحی نشده.

به هرحال باید توجه داشت که این تصاویر گرافیکی براساس نمونه واقعی یا حتی یک کانسپت شکل نگرفته ولی برخی ایده­‌های موجود در اختراعات ثبت شده توسط اپل را به همراه دارد. فعلاً باید منتظر ماند و دید کدام­یک از موارد موجود در این تصاویر، در نمونه نهایی هم استفاده خواهد شد.

مذاکره با شرکت‌های مختلف

تا به حال شایعات بسیاری درباره‌ خودروی ساخت کمپانی اپل منتشر شده است. آخرین مرتبه نشریه آنلاین DigiTimes می‌گوید که اکنون اپل در آسیاست تا با نمایندگان تویوتا ملاقات و درباره‌ مشارکت احتمالی خود بحث کنند. اپل به دنبال یک شریک قابل اعتماد است تا اولین خودروی ساخت خویش را در سال 2024 عرضه کند‌.

متاسفانه جزئیات زیادی در دسترس نیست و نمی‌دانیم که اپل و تویوتا در چه زمان و مکانی یکدیگر را ملاقات کرده و یا می‌کنند. اما با این حال، طبق گزارش DigiTimes، موضوع اصلی بحث‌ها تامین باتری است. از همان ابتدای پروژه معلوم بود که خودروی اپل کاملاً برقی طراحی شده است.

در این میان، MacRumors نیز گزارش می‌دهد که نمایندگان اپل در ماه اوت، با SK Group کره جنوبی و LG Electronics ملاقات کردند و به احتمال زیاد، بحث اصلی آن‌ها درباره‌ی فناوری باتری بوده است‌‌. سایر شرکت‌هایی که طی چند ماه اخیر با اپل در ارتباط بوده‌اند عبارتند از نیسان، مگنا، هیوندای و ... .

طرحی غیررسمی از خودروی اپل

برنامه تولید خودروی اپل

طبق اخبار و منابع مختلف، اپل قصد دارد تا ساخت خودروی الکتریکی نیمه‌ خودران را در سال 2024 آغاز کند و در حال حاضر به تامین موارد مورد نیاز مشغول است. Reuters نیز گزارش داد که این کمپانی در حال توسعه‌ نسل جدیدی از باتری‌ها است که باید همانند آیفون، انقلابی باشد. اکنون مطمئن نیستیم که اپل می‌خواهد تا زمان آماده شدن فناوری باتری خود از باتری‌های سایر شرکت‌ها استفاده کند و یا به طور کلی به برون‌سپاری تولید آن‌ها علاقه دارد؛ تنها چیزی که با توجه به کمبود جهانی تراشه و بحران بهداشت و سلامت جهانی قطعی به نظر می‌رسد، عرضه خودروی برقی اپل در سال 2024 است.‌

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com