اپل در تلاش برای ساخت خودرو

استخدام مهندس لامبورگینی توسط اپل

به نظر می­‌رسد که پروژه ساخت خودرو توسط اپل، متوقف نشده چراکه براساس خبری که اتوموتیو نیوز منتشر کرده، یکی از مهندسان ارشد شرکت لامبورگینی به تازگی توسط این غول فناوری استخدام شده است.

گویا از سپتامبر 2021، اپل به این نتیجه رسیده که به تنهایی اقدام به تولید خودرو کند، امری که احتمالا در سال 2024 به ثمر خواهد نشست.آقای لوئیجی تارابورلی که نزدیک به 20 سال در استخدام خودروساز ایتالیایی بوده، از سال 2008 تاکنون به عنوان سرپرست بخش تحقیق و توسعه شاسی و دینامیک خودرو در شرکت لامبورگینی فعالیت داشته  است. ایشان بر طراحی سیستم تعلیق، فرمان، ترمز و سامانه‌­های دستیار راننده در محصولاتی همچون لامبورگینی اوروس، چندین نسخه مختلف از لامبورگینی هوراکان و اونتادور و البته مدل‌های تولید محدود همچون لامبورگینی سنتناریو و لامبورگینی وننو نظارت داشته است.

در سال 2021، خبرهایی مبنی بر تلاش اپل برای همکاری با سایر خودروسازان برای مونتاژ خودرو منتشر شد. هیوندای تایید نمود که مذاکراتی با اپل داشته است، اما معامله بین این دو شرکت سر نگرفت چراکه مونتاژ خودرو، چیزی نیست که خودروساز کره‌­ای را قانع کند. اپل به سراغ نیسان هم رفته اما به علل مشابه، خودروساز ژاپنی هم مونتاژ محصولات اپل را قبول نکرده است. برخی شایعات از مذاکرات اپل با تویوتا خبر داده که به نظر می­‌رسد این هم به نتیجه ختم نشده است. گویا از سپتامبر 2021، اپل به این نتیجه رسیده که به تنهایی اقدام به تولید خودرو کند، امری که احتمالا در سال 2024 به ثمر خواهد نشست.

خودروی اپل

براساس خبرها، خودروی ساخت اپل به سامانه خودران مجهز می­‌شود هرچند که فرمان و پدالها نیز در آن نصب خواهد شد. اپل همچنین قصد دارد از جدیدترین فناوری در ساخت باتری این خودرو استفاده کند.

با مراجعه به بایگانی اخبار سایت motor1.com، می­‌توان دریافت که سابقه خبرهای مربوط به خودروی اپل به سال 2015 بازمی­‌گردد. در سال 2016 اعلام شد که این شرکت از ساخت خودرو منصرف شده و تنها بر فناوری خودران متمرکز می‌شود. اپل از این برنامه هم منصرف شد و طولی نکشید که بیش از 200 کارمندی که در زمینه طراحی سامانه خودران استخدام کرده بود را اخراج کرد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com