ساخت خودروی برقی اپل توسط اتحاد ال‌جی و مگنا

اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد شرکت اپل برای ساخت اولین خودروی خود سرانجام راضی به عقد قرارداد با شرکت LG و Magna شده است. این در حالی است که چندی پیش خبر همکاری ال‌جی و مگنا برای ساخت وسایل نقلیه برقی منتشر شده بود.

برآوردها حاکی از آن است که خودروی اپل سال 2025 معرفی می‌شود.به نظر می‌رسد بعد از ماه‌ها وسواس و پیگیری سرانجام اپل متقاعد شده است که ساخت اولین خودروی خود را به دست یک اتحاد پخته و کاربلد بسپارد. این مجموعه LG Magna e-Powertrain نام دارد.

این اتفاق بعد از آن جدی‌تر شد که ال‌جی اعلام کرد دیگر تمایلی برای حضور در بازار گوشی‌های هوشمند ندارد. گویا کره‌ای‌ها مسیر آینده خود را پیدا کرده‌اند و در این راه با اپل و مگنا به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین قطعه‌سازان و مونتاژکنندگان دنیا همکاری خواهند کرد.

خودروی برقی اپل

طبق قرارداد جدید اتحاد اشتراکی ال‌جی و مگنا، مراحل اولیه توسعه خودروی اپل را پیش خواهند برد. برآوردها حاکی از آن است که خودروی اپل سال 2025 معرفی می‌شود اما باید این را در نظر گرفت که هنوز نحوه همکاری دو شرکت ال‌جی و مگنا به صورت رسمی شکل نگرفته ولی البته پیش‌بینی می‌شود بعد از پایان مذاکرات در پایان سال جاری میلادی همه‌چیز برای آغاز تولید خودرو آماده باشد.

از ماه‌ها پیش گزارش‌های زیادی مبنی برمذاکره اپل با شرکت‌هایی مانند کیا و هیوندای به گوش می‌رسید. همکاری که ارزش آن بیش از 4 میلیارد دلار برآورد شده بود. اما در نهایت اعلام شد که دو خودروساز بزرگ کره‌ای به توافق سازنده‌‌ای با اپل بر سر تولید خودرو نرسیده‌اند. درواقع اختلاف اصلی سر مسئله برند و لوگوی خودرو بوده است. چیزی که اپل سال‌هاست این استراتژی را با شرکت بزرگ فاکسکان برای تولید موبایل‌های آیفون خود انجام می‌دهد ولی دست‌کم مشخص است که هیوندای و کیا چندان راضی به این وضعیت نبوده‌اند. در مقابل با توجه به سابقه نه‌چندان درخشان ال‌جی و مگنا در حوزه خودرو، پیش‌بینی می‌شود همکاری آنها با غرور اپل سازگاری بیشتری داشته باشد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com