معرفی برابوس 500

مرسدس‌بنز S کلاس در سال‌های اخیر همواره به عنوان سدان پرچمدار خودروساز آلمانی مطرح بوده، اما افرادی که به دنبال یک سدان لوکس و هیجان‌­انگیز باشند، بهتر است نگاهی به جدیدترین محصول برابوس داشته باشند: برابوس 500.

ویژگی جالب توجه برابوس 500، چهره خشن آن است که به لطف کیت بدنه جدید حاصل شده است.نام این تیونر آلمانی برای علاقمندان خودرو و مخصوصاً طرفداران مرسدس‌بنز کاملاً آشناست، چراکه در طول سال‌های گذشته، شاهد معرفی نمونه‌­های تغییر یافته از مدل‌های مختلف مرسدس­‌بنز، اسمارت و مایباخ توسط این برند بوده­‌ایم.

اکنون که یک سال از معرفی W223 به عنوان نسل جدید S کلاس می‌­گذرد، برابوس به سراغ آن رفته تا چهره­ای متفاوت از سدان لوکس آلمانی را به نمایش بگذارد.

در نخستین گام، پیشرانه شش سیلندر S کلاس دستخوش تغییر شده تا قدرت و حداکثر گشتاور به ترتیب به 493 اسب‌­بخار و 590 نیوتن‌متر افزایش یابد و شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت این خودرو نیز به 4.7 ثانیه برسد. کیت PowerXtra D40 هم برای مدل دیزل S400d ارائه شده که 365 اسب­بخار قدرت و 750 نیوتن‌متر گشتاور را در اختیار این خودرو قرار می‌­دهد.

برابوس 500 تیونینگ مرسدس‌بنز S کلاس

می­‌توان انتظار داشت که در آینده نزدیک شاهد ارائه کیت افزایش قدرت برابوس برای پیشرانه 8 سیلندر توئین توربو مدل S580 نیز باشیم.

اما ویژگی جالب توجه برابوس 500، چهره خشن آن است که به لطف کیت بدنه شامل زیرسپری جلو، ورودی­‌های جدید جریان هوا، چراغ‌های LED داخل سپر، خروجی­‌های کروم تیره اگزوز و جزئیات جدید نمای عقب حاصل شده است. قرار است در آینده نزدیک، باله لبه صندوق از جنس فیبرکربن هم برای این مدل ارائه شود.

رینگ‌های آلیاژی 21 اینچی و مشکی این مدل به نام M Platinum Edition شناخته شده که با بدنه برابوس 500 هماهنگی دارد.

برابوس 500 تیونینگ مرسدس‌بنز S کلاس

در فضای کابین برابوس 500 نیز با روکش سفید و مشکی صندلی­‌ها و تریم فیبرکربن روبرو هستیم.

قیمت پایه برابوس 500، 293 هزار یورو تعیین شده که تقریباً معادل با 350 هزار دلار است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com