وقتی پراید چمن‌زن می‌شود

با وجود مشغله­‌های فراوانی که این­ روزها اکثر افراد جامعه را درگیر کرده، وقت کمی برای رسیدگی به کارهای جانبی باقی می­‌ماند. کوتاه کردن چمن­‌های فضای سبز خانه، یکی از کارهای وقت‌گیر و کس‌ل­کننده‌­ای است که ساکنین ایالات متحده با آن آشنا هستند.

کوتاه کردن چمن­‌ها در حالت نشسته روی صندلی آن هم درحالی‌که سقف بالای سر، شما را از اشعه آفتاب در امان نگه می­‌دارد، می­‌تواند بسیار دل‌پذیر باشد البته انگار راهی برای افزایش سرعت و راحتی انجام این کار با چاشنی لذت رانندگی و هیجان پیدا شده چراکه یکی از علاقمندان با تبدیل یک خودروی قدیمی به ماشین چم‌نزن، نوآوری جالبی در این زمینه انجام داده است. Ginger Billy که از افراد فعال در شبکه یوتیوب است، با اعمال تغییراتی روی یک نمونه قدیمی از فورد فستیوا (همان پراید خودمان)، این خودروی هاچ‌بک را به ماشین چمن­‌زن تبدیل کرده است.

این ماشین چمنزن سبز رنگ که توسط سازنده Ron Beer نام گرفته، به موتور 600 سی­‌سی مجهز شده که از طریق دکمه‌­های روی داشبورد روشن می‌شود. چرخ‌های عقب جای خود را به ادوات چمن‌ز‌ن داده ولی محور جلو در جای خود باقیمانده تا هدایت خودرو از طریق چرخ‌های جلو انجام شود. بخش عقبی بدنه شامل در صندوق و قسمتی از سقف حذف شده که به همین دلیل، ظاهر این فورد فستیوا به خودروهای وانت شباهت پیدا کرده است.

وقتی پراید چمن‌زن می‌شود

کوتاه کردن چمن­‌ها در حالت نشسته روی صندلی آن هم درحالی‌که سقف بالای سر، شما را از اشعه آفتاب در امان نگه می­‌دارد، می­‌تواند بسیار دل‌پذیر باشد ضمن این‌که برای هدایت فرمان Ron Beer، استفاده از یک دست هم کفایت می‌کند.

امکان استفاده از تهویه مطبوع و رادیو، نهایت امکانات رفاهی قابل تصور برای یک چمن­‌زن است که در Ron Beer فراهم شده هرچند با توجه به سروصدای ناشی از موتور آن، احتمالاً فرصت چندانی برای لذت بردن از صدای رادیو در اختیار نخواهید داشت. با توجه به ارتفاع مناسب این خودرو از سطح زمین، احتمال چندان زیادی برای آسیب وارد شدن به موتور یا گرم شدن بیش از حد آن متصور نیست.

در پایان به نظر می­‌رسد برگ دیگری در تاریخچه پر فراز و نشیب پراید ورق خورده و این خودروی کوچک اکنون در نقش یک چمن­‌زن هم از پس انجام وظایف برخواهد آمد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motortrend.com