معرفی جنسیس G70 شوتینگ‌بریک

هفته گذشته برند جنسیس از برنامه­‌ریزی برای عرضه سدان‌های G70 و G80 و کراس‌اورهای GV70 و GV80 در قاره اروپا خبر داد، اما مدل دیگری که قرار است به سوی قاره سبز روانه شود، G70 شوتینگ‌بریک است که قصد دارد با مرسدس C کلاس استیت، ب‌ام‌و سری 3 تورینگ و آئودی A4 آوانت وارد مبارزه شود.

این خودرو قصد دارد در بازار اروپا با مرسدس C کلاس استیت، ب‌ام‌و سری 3 تورینگ و آئودی A4 آوانت وارد مبارزه شود.جنسیس G70 شوتینگ‌بریک براساس نسخه فیس‌لیفت از سدان G70 ساخته شده و از طول و فاصله محوری برابر با آن مدل بهر‌­مند شده درحالی‌که فضای محفظه بار 40 درصد افزایش یافته است. طول، عرض، ارتفاع و فاصله محوری G70 شوتینگ‌بریک به ترتیب برابر با 4.685، 1.85، 1.4 و 2.835 متر اعلام شده است. بد نیست بدانید صندلی­‌های ردیف عقب را می­‌توان به صورت 40:20:40 تا کرد.

فرم کلی بدنه و طرح چراغ‌های جلو و عقب جنسیس G70 شوتینگ‌بریک شبیه به مدل سدان است، اما به علت تغییر رده این مدل به استیشن، شاهد تفاوت در طراحی ستون انتهایی و ادامه یافتن چراغ‌های عقب به روی در صندوق هستیم. در کل می­‌توان G70 شوتینگ‌بریک را خودرویی زیبا توصیف کرد که به راحتی قادر است رقبای آلمانی را در سایه قرار دهد.

جنسیس G70 شوتینگ‌بریک مدل 2022

هرچند جزئیات مشخصات فنی هنوز اعلام نشده ولی می­‌توان انتظار داشت که همچون نسخه سدان با پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ و سیستم چهارچرخ محرک روبرو باشیم. درصورتی که جنسیس پیشرانه 3.3 لیتری شش سیلندر با آرایش دیفرانسیل-عقب را برای این مدل درنظر بگیرد، G70 شوتینگ‌بریک به یکی از هیجان­‌انگیزترین گزینه‌های کلاس خود بدل خواهد شد.

ورود جنسیس به بازار اروپا ابتدا با سدان متوسط لوکس G80 و کراس‌اور GV80 در کشورهای آلمان، سوئیس و بریتانیا خواهد بود. به فاصله کمی از این دو مدل، سدان جمع‌وجور G70 و کراس‌اور GV70 نیز به اروپا خواهند رفت ضمن ­این‌که برای عرضه نسخه هیبرید G80 و دو مدل برقی دیگر ظرف یک سال آینده هم برنامه‌ریزی شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com