برنامه‌های لامبورگینی برای برقی‌سازی

وقتی لامبورگینی در نمایشگاه سال 2014 پاریس از کانسپت Asterion رونمایی کرد، موجی از جنجال به پا شد. باورکردنی نبود اما این کانسپت که به‌عنوان اولین ورود لامبو به دنیای هیبریدی‌ها شناخته می‌شد، به لطف حضور یک پیشرانه 10 سیلندر تنفس طبیعی و سه موتور برقی 900 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کرد. شرکت 5 سال بعد با معرفی نسخه تولیدی سیان FKP 37 رسماً وارد این حوزه شد.

لامبورگینی می‌‌خواهد در سال 2025 اولین خودروی کاملاً برقی خود را رونمایی کند.به تازگی لامبورگینی چشم‌انداز خود برای کاهش گازهای آلاینده را تا سال 2025 اعلام کرده است.  این سوپراسپرت‌ساز ایتالیایی می‌گوید قصد دارد تا این زمان خودروی هیبریدی دیگری را عرضه کند با این تفاوت که محصول جدید به صورت تولید انبوه خواهد بود، در حالی که شرکت تنها 19 دستگاه رودستر و 63 دستگاه کوپه از سیان تولید کرد.

لامبورگینی می‌گوید قصد دارد طی 4 سال آینده روی حوزه برقی‌سازی محصولات خود چیزی بیش از یک میلیارد و 800 هزار دلار سرمایه‌گذاری کند. بخشی از این سرمایه‌گذاری صرف مربوط به سبک‌سازی خودروها از طریق توسعه فناوری فیبرکربن خواهد بود. تا انتهای سال 2024 لامبورگینی سه خودروی جدید با قابلیت‌های برقی راهی بازار می‌کند. اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد ایتالیایی‌ها می‌‌خواهند در سال 2025 نیز چهارمین محصول جنجالی خود را رونمایی کنند که به صورت کامل برقی خواهد بود.

تا این لحظه شرکت اشاره‌ای به جزئیات بیشتر از این خودروی تمام برقی نکرده است. مانند اینکه هنوز نمی‌دانیم محصول جدید یک اسپرت 2 در است و یا یک شاسی‌بلند. برخی از کارشناسان بر این باور هستند که شرکت می‌خواهد پس از 13 سال سراغ تولید کانسپت استوک که یک سدان بود، برود.

برنامه‌ لامبورگینی برای ساخت خودروی برقی‌

لامبورگینی نیز مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ دنیا به منظور جلوگیری از جریمه‌های ناشی از عدم اجرای قوانین سخت‌گیرانه آلایندگی، مجبور به ورود به دنیای برقی‌ها شده است. اگرچه شرکت تاکید کرده است که این نباید موجب نگرانی مشتریان باشد چراکه هنوز هم کارایی جزء اولویت‌های آن‌هاست.

فارغ از همه این‌ها، طبق برنامه‌ریزی‌ها شرکت می‌خواهد دو ابرخودروی جدید 12 سیلندر را تا پایان سال جاری میلادی روانه بازار کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که لامبورگینی می‌خواهد به مناسبت 50 سالگی تولید مدل رویایی کانتاش LP500 یکی از 12 سیلندرهای فوق را به احترام این اسپرت خاطره‌انگیز عرضه کند. درست مانند کاری که سال 2016 با اونتادور Hommage به احترام 50 سالگی تولید میورا تولید کرده بود.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com