سوپر اسپرت جدید لامبورگینی جانشین اونتادور

جدیدترین اخبار از جانشین لامبورگینی اونتادور

قبل از رونمایی رسمی جانشین لامبورگینی اونتادور در مارس 2023، تصاویری از محصول 12 سیلندر خودروساز ایتالیایی در پایگاه اینترنتی WIPO انتشار یافته است.

در سوپر اسپرت جدید لامبورگینی، به احتمال زیاد پیشرانه 12 سیلندر درون‌سوز در کنار نیروی کمکی برقی، به حیات خود ادامه خواهد داد.این تصاویر چیزی نیست جزء چند طرح اولیه سیاه و سفید، اما با مشاهده عبارت Automobili Lamborghini S.P.A، می­‌توان اطمینان داشت که با اسناد رسمی مواجه هستیم. نکته جالب اینکه، اسناد مربوط به این خودرو در کشور مقدونیه شمالی ثبت شده است. از سوی دیگر، این تصاویر را می­‌توان تاییدی بر عکس‌های جاسوسی دانست، که در چند ماه اخیر از خودروی تحت آزمایش لامبورگینی به ثبت رسیده است.

هرچند قضاوت براساس تصاویر ثبت اختراع کار آسانی نیست، اما با توجه به وضوح طرح‌های مذکور، می­‌توان بسیاری از جزئیات را تشخیص داد.

فرم کلی خودرو عضویت آن در خانواده لامبورگینی را تایید می­‌کند، درحالی‌که نمای جلو با خطوط زاویه­‌دار و الگوی Y شکل چراغ‌های جلو و عقب، سیان FKP 37 را به یاد می­‌آورد. دیفیوزر بزرگ هم یادآور لامبورگینی سنتاریو است، درحالیکه نصب اگزوز در ارتفاع بالا و روکش پیشرانه را قبلا در برخی محصولات دیگر این شرکت مشاهده کرده‌­ایم. ورودی هوای بزرگ جلو هم احتمالا برای هدایت جریان هوا به پیشرانه این خودرو پیش‌­بینی شده است.

سوپر اسپرت جدید لامبورگینی جانشین اونتادور

تصویر مخفیانه­‌ای که car paparazzi در ماه نوامبر از کابین این خودرو منتشر کرد، وجود حالت رانندگی شهری، ردلاین 8500 دور بر دقیقه پیشرانه و دو نمایشگر در کنسول میانی را تایید می­‌کند.

از آنجا که لامبورگینی بارها بر هیبرید بودن جانشین اونتادور تاکید نموده، می‌توان امیدوار بود که پیشرانه 12 سیلندر درون‌سوز بتواند در کنار نیروی کمکی برقی، به حیات خود ادامه دهد.

مدیر فنی لامبورگینی به رسانه‌ها گفته است که این ابرخودروی جدید باز هم به صورت موتور وسط، با قدرت بیشتر، با دورهای بیشتر و البته صدای بیشتر خواهد بود. بد نیست بدانید آخرین ویرایش اونتادور یعنی Ultimae می‌تواند 780 اسب‌بخار قدرت تولید کند. لامبورگینی سیان هیبریدی با فناوری ابرخازن خود قدرت ترکیبی 819 اسب‌بخار را تولید می‌کند. با این حال مدیر فنی لامبورگینی می‌گوید خودروی جدید V12 شرکت باورنکردنی خواهد بود.

سوپر اسپرت جدید لامبورگینی جانشین اونتادور

استفان وینکلمن پیش‌تر گفته بود که خودروی جدید سبک است و اضافه وزن خاصی روی آن احساس نمی‌شود. در همین زمینه باید بدانید که اونتادور Ultimae وزنی 1550 کیلوگرمی و سیان وزنی 1595 کیلوگرمی داشت.

اگرچه هنوز چند ماه دیگر تا رونمایی رسمی از این خودرو باقی مانده است اما تقاضا از همین الان برای این خودرو وجود دارد. گفته می‌شود 3000 نفر نام خود را برای خرید این خودرو ارسال و ثبت کرده‌اند. شنیده‌ها حاکی از آن است که تنها به تعداد انگشت‌شماری از مردم این فرصت داده شده که خودروی جدید را ببینند که این خود نشانه‌ای از موفقیت تجاری آن است.

پس از معرفی جانشین اونتادور، نوبت به محصول جایگزین هوراکان می‌­رسد که آن هم یک خودروی هیبرید خواهد بود. ظاهرا نسخه پلاگین-هیبرید از لامبورگینی اوروس هم در سال 2024 عرضه می­‌شود، اما نسخه کاملا برقی این خودرو در نیمه دوم دهه معرفی خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com