معرفی اپل آسترا 2022

نسل جدید اپل آسترا به عنوان یکی از قدیمی‌­ترین خودروهای اروپایی با طراحی کاملاً تازه بدنه و فضای کابین معرفی شده است.

ششمین نسل از آسترا، آخرین سری این خودرو با پیشرانه‌­های درون­‌سوز خواهد بود.ششمین نسل آسترا که در تاسیسات خودروساز آلمانی در روسلهایم تولید می­‌شود، باید به مصاف بزرگانی همچون فولکس‌­واگن گلف، فورد فوکوس، رنو مگان و اشکودا اوکتاویا برود.

اپل آسترا 2022 روی پلتفرم مشترک با نسل جدید پژو 308 یعنی EMP2 ساخته شده و از ابعاد و فرم کلی شبیه با این مدل برخوردار است. البته طراحان اپل موفق به طراحی خودرویی شده‌­اند که برخلاف پژو 308 ، با خطوط مستقیم و فرمی ساده شکل گرفته و از هویتی مستقل برخوردار شده است.

طول، عرض و فاصله محوری اپل آسترا 2022 به ترتیب برابر با 4.374، 1.86 و 2.675 متر است، که نسبت به نسل قبل افزایش داشته. در نتیجه افزایش ابعاد بدنه، فضای بار نیز با 52 لیتر افزایش نسبت به نسل قبل به 422 لیتر رسیده است.

کابین اپل آسترا 2022

طراحی فضای کابین هم نسبت به نسل قبل کاملاً متحول شده و اکثر وظایف را نمایشگر لمسی 10 اینچی عهده دارد. یک نمایشگر 10 اینچی دیجیتال نیز به عنوان صفحه پشت آمپر ایفای نقش می‌­کند.

چراغ‌های LED با چیدمان ماتریسی و 84 عنصر نورانی در هریک از چراغ‌ها، کروزکنترل با قابلیت توقف و حرکت خودکار، نمایشگر هداپ دیسپلی و دوربین 360 درجه، بخشی از فناوری‌های پیش­‌بینی شده برای اپل آسترا 2022 است.

اپل از اعلام جزئیات درباره مشخصات فنی آسترا 2022 خودداری نموده ولی در عین حال اعلام کرده که نسخه­‌های مختلف این خودرو با پیشرانه‌­های بنزینی یا دیزل، بین 110 تا 225 اسب‌­بخار قدرت در اختیار خواهند داشت. برای نخستین بار در تاریخ آسترا، نسخه پلاگین هیبرید این خودرو نیز عرضه خواهد شد. بسته به پیشرانه، جعبه‌دنده شش سرعته دستی یا 8 سرعته اتوماتیک برای اپل آسترا 2022 پیش‌­بینی شده است.

طراحی اپل آسترا 2022

لازم به‌ذکر است که ششمین نسل از آسترا، آخرین سری این خودرو با پیشرانه‌­های درون­‌سوز خواهد بود چراکه خودروساز آلمانی قصد دارد از سال 2028، تنها به عرضه محصولات برقی مشغول شود.

اپل برنامه تولید آسترا استیشن‌واگن را تایید کرده ولی به نظر نمی­‌رسد اراده‌ای برای تولید نسخه هاچ‌بک سه در از این مدل وجود داشته باشد. با توجه به عدم تمایل اپل برای حضور در نمایشگاه خودرو مونیخ در ماه سپتامبر، طبیعتاً در این رویداد امکان ملاقات با نسل جدید آسترا فراهم نخواهد شد.

ثبت سفارش برای نسل جدید اپل آسترا از اواخر سال جاری آغاز می‌شود و خودروها از اوایل سال 2022 تحویل خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com