مرسدس 300SEL پنجاه ساله شد

50 سال از نخستین قهرمانی مرسدس‌بنز در مسابقات اتومبیلرانی SPA با خودروی افسانه‌ای 300SEL می‌گذرد. آلمان‌ها به همین مناسبت سه مدل استثنایی از محصولات تمام مسابقه‌ای خود را معرفی کرده‌اند.

مرسدس‌ به بهانه گرامیداشت 50 سالگی خودروی مسابقه‌ای 300SEL، سه محصول را با ترکیب رنگی مشابه همان تولید کرده است.خوک قرمز، لقب خودروی مسابقه‌ای مرسدس‌بنز 300SEL 6.8 بود که در سال 1971 توانست در کلاس خوش به قهرمانی برسد. این اتفاق به دلیل افزایش اعتبار بخش AMG برای شرکت بی‌اندازه اهمیت داشت. چراکه آن روزها بخش اسپرت و تیونینگ فوق هنوز نوظهور و نوپا بود.

مرسدس به بهانه گرامیداشت همین افتخارآفرینی سه خودروی مسابقه‌ای تک محصول را با ترکیب رنگی مشابه همان 300SEL تولید کرده است. انتخاب این خودروها نیز در نوع خود جالب توجه است، چراکه شاهد به‌روزرسانی نسخه فعلی AMG GT3، مدل 2016 از AMG GT3 و یک دستگاه SLS AMG GT3 هستیم.

برای هر سه محصول از تریم فیبر کربنی در داخل کابین استفاده شده است. هم‌چنین این خودروها شامل یک پلاک شناسایی با امضای موسس AMG هم هستند.

کابین خودروی مسابقه‌ای مرسدس

قرار نیست هیچ‌یک از این خودروها طبق قوانین FIA به فروش برسند. قوای محرکه خودروهای فوق 6.3 لیتری هشت سیلندر Vشکل تنفس طبیعی با 650 اسب‌بخار قدرت است.

غیر از مدل فعلی AMG GT3 که اکنون نیز در رقابت‌های کلاس جی‌تی نقش‌آفرینی می‌کند، دو خودروی دیگر به صورت اختصاصی و به همین منظور بازطراحی شده‌اند. شماره شاسی AMG GT3 مدل 2016 عدد 100 را نشان می‌دهد. هم‌چنین SLS GT3 فوق هم بر اساس آخرین شاسی موجود در کارخانه دوباره ساخته شده است.

خودروی مسابقه ای مرسدس آام‌گ جی تی و 300SEL

طبیعی است که خرید این خودروها با توجه به منحصر به فرد بودنشان هزینه بالایی خواهد داشت. به طوری که SLS AMG GT3 قیمتی 770 هزار دلاری، AMG GT3 مدل 2016 قیمتی 590 هزار دلاری و AMG GT3 جدید قیمتی 680 هزار دلاری دارد. رونمایی رسمی از این خودرو در آغاز رقابت‌های دور جدید SPA برگزار خواهد شد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com