دو تیپ ویژه از موتورسیکلت ب‌ام‌و R18 معرفی شد

از همان زمان که ب‌ا‌م‌و نسخه اولیه R18 را در اوایل سال 2020 معرفی کرد، مشخص بود که باواریایی‌ها برنامه‌های ویژه‌ای برای این موتورسیکلت دارند. تقریباً به محض رونمایی از اولین نسخه که به صورت همگانی به نمایش درآمد، بلافاصله صحبت درباره نسخه‌های Touring و Bagger آن شروع شد.

با توجه با ماهیت مسافرتی هر دو مدل، امکاناتی نظیر باک 24 لیتری، فضای بار 48 لیتری، کروز کنترل داینامیک و سیستم صوتی مارشال برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.اکنون می‌دانیم که شایعات مربوط به عرضه زودهنگام این دو محصول کم و بیش واقعیت داشته‌اند. چراکه شرکت سرانجام دو تیپ جدید موتورسیکلت R18 را با ویرایش B و Transcontinental معرفی کرد. اگرچه دو مدل فوق به صورت مجازی رونمایی شده‌اند ولی خبر خوب این است که عرضه آن‌ها در ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

ب‌‌ام‌و برای مدل‌های جدید باز هم سراغ همان پیشرانه 1802 سی‌سی باکسر رفته است که به راحتی می‌تواند 91 اسب‌بخار قدرت را در 4750 دور در دقیقه تولید کند. هم‌چنین گشتاور آن‌ها نیز 150 نیوتن‌متر اعلام شده است. اگرچه قلب هر دو موتورسیکلت یکسان است ولی تفاوت در کارایی‌ آن‌ها باعث شده تا تبدیل به اعضای متفاوت خانواده R18 شوند.

نمایشگر اطلاعات در موتورسیکلت ب ام و r18

هم روی تیپ B و هم روی تیپ Transcontinental نمایشگر جدید روی فرمان به چشم می‌خورند. در نسخه ترنس‌کانتیننتال شیشه جلو کمی بالاتر از ویرایش بی به نظر می‌رسد. هم‌چنین در قسمت محفظه بار نیز راکب می‌تواند از فضای 48 لیتری آن استفاده کند.

موتورسیکت ب ام و r18

ب‌ام‌و برای این موتور سراغ سیستم صوتی مارشال رفته است. با توجه با ماهیت مسافرتی هر دو مدل، یک باک 24 لیتری سوخت اقدامی عقلانی است. سایر آپشن‌های استاندارد نیز شامل سیستم کروز کنترل داینامیک، ترمز ABS و چراغ‌های LED می‌شود. البته دستگیره‌های گرم‌شونده، استارت بدون کلید، سه حالت سواری و کنترل حرکت در سربالایی به‌عنوان آپشن‌های پولی خواهند بود.

قیمت پایه ب‌ام‌و R18 نسخه بی 21 هزار و 945 دلار و قیمت نسخه ترنس‌کانتیننتال 24 هزار و 995 دلار است. جالب آنکه قیمت پایه مدل R18 استاندارد 17 هزار و 495 دلار است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com