معرفی فولکس‌واگن جتا 2022

هرچند فولکس‌واگن پاسات با مشتریان آمریکایی خداحافظی کرده است، اما مدل جتا هنوز در رده سدان­‌های میان‌­سایز جایگاه مناسبی دارد و با توجه به افزایش 5 درصدی آمار فروش سالیانه در ایالات متحده، به نظر نمی‌­رسد به این زودی قصد ترک گفتن بازار را داشته باشد.

از مهمترین تغییرات جتا 2022 را باید در تغییر پیشرانه تریم پایه از 1.4 به 1.5 لیتری مشترک با فولکس‌واگن تائوس دانست.به همین دلیل خودروساز آلمانی تصمیم گرفته جتا را برای سال 2022 بروزرسانی نماید. طرح جدید جلوپنجره، سپرهای جلو و عقب، 3 رنگ جدید متالیک برای بدنه شامل آبی Rising، سفید Oryx و قرمز Kings، چند طرح جدید برای رینگ‌های 16 الی 18 اینچی، مهمترین تغییرات ظاهری فولکس‌واگن جتا 2022 خواهد بود.

با ورود به فضای کابین فولکس‌واگن جتا 2022 با طرحی آشنا روبرو می‌­شوید. صفحه پشت آمپر دیجیتال 8 اینچی در تمام تریم‌­ها به صورت استاندارد نصب شده که ابعاد آن در تریم GLI به 10 اینچ افزایش می‌­یابد. روکش صندلی­‌ها در تریم پایه از جنس پارچه است، که در تریم‌­­های بالاتر به پارچه چرم‌­نما و چرم تغییر می‌کند و در تریم GLI با جزئیات قرمز همراه می­‌شود. رنگ قهوه‌­ای Volcano برای نخستین بار در فولکس‌واگن جتا 2022 قابل انتخاب است.

کابین فولکس‌واگن جتا 2022

یکی از مهمترین تغییرات جتا 2022 را باید در تغییر پیشرانه تریم پایه از 1.4 به 1.5 لیتری مشترک با فولکس‌واگن تائوس دانست که با 11 واحد قدرت بیشتر نسبت به کراس‌­اور مذکور، اکنون 158 اسب­‌بخار قدرت و 250 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار این سدان قرار می­‌دهد.

اما در سینه جتا GLI پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ با 228 اسب‌­بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور نصب شده که با جعبه‌دنده دستی یا دوکلاچه DSG عرضه می­‌شود. ترمزهای مشترک با نسل هفتم گلف R و سیستم تعلیق مولتی‌لینک عقب، از دیگر ویژگی­‌های قابل ذکر درباره این تریم است.

فولکس واگن جتا gli 2022

برای سال 2022 فولکس‌واگن جتا اسپرت جانشین جتا R-Line شده تا نظر مشتریان جوان و خواهان هیجان را جلب کند. رینگ‌های 17 اینچی، قفل دیفرانسیل الکترونیکی، قطعات مشکی بدنه و سیستم تعلیق اسپرت از مهمترین ویژگی­‌های جتا اسپرت 2022 است که در جایگاهی بین مدل پایه S و مدل‌های SE، SEL و GLI قرار می‌­گیرد.

پیش‌­بینی می­‌شود فولکس‌واگن جتا 2022 از سه ماهه چهارم سال جاری وارد نمایندگی­‌های آمریکا شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com