معرفی چانگان شنلان C385

چانگان شِنلان C385 که مدتی پیش با رنگ سفید مرواریدی بدنه در یکی از بزرگراه­‌های جنوبی چین مشاهده شده بود، در جریان یک کنفرانس خبری در 13 آوریل معرفی شد.

چانگان شِنلان برند تازه‌ای است، که این خودروساز چینی در مشارکت با هواوی و CATL راه‌اندازی کرده. کلمه شِنلان در زبان چینی به معنای «آبی تیره» است، ولی هنوز معلوم نیست که در سایر بازارها نیز از همین نام استفاده شود. این برند قصد دارد پنج محصول را در آینده نزدیک معرفی کند. شِنلان بخش میانی بازار خودرو یعنی رنج قیمت 200 الی 300 هزار یوان (31.300 الی 47 هزار دلار) را هدف قرار داده است.

در کنفرانس خبری چانگان، بر نوآوری، قابلیت ارتباطی و لذت رانندگی با محصولات برند چانگان شِنلان تاکید شده است.

مشخصات فنی چانگان شِنلان C385

به منظور توسعه سبد محصولات، چانگان دست یاری به سوی دو شرکت دیگر از غول­‌های فناوری چین یعنی هواوی و CATL دراز کرده که نتیجه این همکاری به ساخت پلتفرمی جدید منجر شده است. پلتفرم EPA1 برای ساخت سه خودروی برقی دیگر نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، که یکی از آنها یک کراس‌­اور با اسم C673 است.

چانگان شنلان C385 در دو نسخه تک و دو موتور با قدرت 500 و 700 اسب­بخار عرضه خواهد شد.

طراحی چانگان شِنلان C385

فرم بدنه چانگان شنلان C385 تحت زبان طراحی جدید این برند شکل گرفته است و مواردی همچون چراغ‌های باریک جلو و خطوط شکسته در دماغه را به همراه دارد، ضمن ­این‌که عدم وجود جلوپنجره نیز به برقی بودن این خودرو اشاره دارد. چراغ پیوسته عقب از مد این روزهای صنعت خودرو پیروی می­‌کند، اما فرم باله عقب و قسمت T شکل سپر عقب، نامعمول و خاص جلوه می‌­کند.

Changan Shenlan C385 - چانگان شنلان C385

ابعاد بدنه چانگان شِنلان C385 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.8، 1.88، 1.48 و 2.88 متر اعلام شده است، که در طول و فاصله محورها به ترتیب 106 و 5 میلی‌متر بزرگتر از تسلا مدل 3 به نظر می­‌رسد.

ضریب درگ هم 0.23 اعلام شده که رقم خوبی به نظر می­‌رسد، اما طرح کلی بدنه با وجود جزئیاتی همچون فرم تیز چراغ‌های جلو، درهای بدون قاب و دستگیره­‌های مخفی‌شونده، تاحدی شبیه به سایر خودروهای جدید است.

کابین و امکانات چانگان شِنلان C385

در فضای کابین دو نمایشگر مجزا برای اطلاعات سرگرمی و پشت آمپر با رابط کاربری هنگ‌منگ ساخت هواوی و فرمان با طرح دو شاخه، دیده می­‌شود.

Changan Shenlan C385 - چانگان شنلان C385

سامانه پارک به یاری ریموت که امکان بیرون آوردن خودرو از پارکینگ بدون حضور راننده را فراهم می­‌کند به همراه قابلیت یافتن جای پارک و پارک خودکار بدون دخالت راننده، بخشی از نوآوری­‌هایی است که در چانگان شنلان C385 مورد استفاده قرار گرفته است.

به یاری فناوری گرمایش تابشی فرکانس بالا، دمای کابین ظرف 5 دقیقه به 20 درجه خواهد رسید، درحالی‌که دمای محیط بیرون منفی 30 درجه است.

برنامه چانگان برای 2022

در کنار معرفی این خودرو، چانگان از برنامه خود برای ورود به اروپا و ایالات متحده و ساخت دو یا سه کارخانه در خارج از چین خبر داده است. البته این شرکت در سال 2006 یک استودیو طراحی در شهر تورین ایتالیا تاسیس کرده و در نمایشگاه فرانکفورت 2013 نیز حاضر شده، ولی تاکنون در بازار اروپا محصولی را به فروش نرسانده است.

این شرکت از هدفگذاری برای فروش 2.45 میلیون دستگاه در سال 2022 خبر داده که 6.5 درصد بیشتر از سال قبل است. چانگان قصد دارد تا پایان سال 2022، 36 محصول جدید معرفی کند که 19 مدل از برند اصلی و سایرین از برندهای زیرمجموعه همچون اوشان، آواتار، لومین و شِنلان خواهد بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : min.news

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید