عملکرد خیره‌کننده نیو ET7 در تست‌های آیرودینامیک

شرکت نیو اعلام نموده که محصول این برند چینی به نام ET7 موفق به ثبت ضریب درگ 0.208 شده است، تا نام این سدان پرچمدار پس از مرسدس‌بنز EQS با ضریب 0.2 و در کنار تسلا مدل S، به عنوان دومین خودروی دارای بهترین ضریب درگ در جهان به ثبت برسد.

با توجه به ضریب درگ 0.2 و باتری 150 کیلووات ساعتی، نیو انتظار دارد که این خودرو بتواند به شعاع حرکتی هزار کیلومتر براساس استاندارد NEDC دست پیدا کند.نیو اعلام نموده که انتظار داشته بتواند رقم 0.23 را به ثبت برساند، اما به واسطه حضور بیش از 800 شبیه‌­ساز CFD و 120 ساعت آزمایش در تونل باد، به رقم بهتری دست یافته است.

آیرودینامیک یکی از مهمترین مسائل دخیل در طراحی خودروهای برقی است چراکه به صورت مستقیم بر میزان مصرف انرژی و شعاع حرکتی این خودروها تاثیرگذار خواهد بود.

با  توجه به ضریب درگ ثبت شده برای نیو ET7 و باتری 150 کیلووات ساعتی که برای نصب روی این خودرو درنظر گرفته شده، نیو انتظار دارد که این خودرو بتواند به شعاع حرکتی هزار کیلومتر براساس استاندارد NEDC دست پیدا کند.

براساس اعلام سازنده، نمونه­‌های اولیه نیو ET7 به تازگی مراحل تست گرمایی را در مناطقی از چین پشت سر گذاشته‌­اند. در جریان این آزمایشات، سامانه مدیریت دما، عملکرد سامانه پیشرانه و همچنین سامانه خنک­‌کننده پیشرانه مورد بررسی قرار گرفته است. آزمایشات زمستانی این خودرو نیز مدتی پیش و در نیوزیلند انجام شده است.

سدان برقی چینی نیو ET7

طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورهای نیو ET7 به ترتیب 5.098، 1.987، 1.505 و 3.06 متر اعلام شده است.

قوای حرکتی نیو ET7 از دو پیشرانه برقی تامین می‌شود، که در مجموع 643 اسب‌­بخار قدرت و 850 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار این خودرو قرار می‌­دهند. فعلاً عرضه نیو ET7 با سه مجموعه باتری به ظرفیت 70، 100 و 150 کیلووات ساعت قطعی شده است که به ترتیب شعاع حرکتی 500، 700 و هزار کیلومتری برای این خودرو به ارمغان خواهند آورد. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت و مسافت لازم برای توقف کامل از سرعت صد کیلومتر برساعت نیز به ترتیب 3.9 ثانیه و 33.5 متر اعلام شده است.

سدان برقی چینی نیو ET7

نیو ET7 در سه ماهه اول سال 2022 در چین به فروش می­‌رسد، درحالی‌که عرضه آن در برخی کشورهای اروپایی همچون آلمان، احتمالاً تا اواخر سال 2022 به تاخیر افتد. بد نیست بدانید عرضه شاسی­‌بلند ساخت برند نیو یعنی ES8 در کشور نروژ از تاریخ 30 سپتامبر آغاز خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : insideevs.com