معرفی نسل جدید شورولت کوروت Z06

پس از معرفی نسل هشتم کوروت در سال 2019، اکنون نسخه Z06 این خودرو رونمایی شده تا حیات آن وارد مرحله‌­ای تازه شود.

قوای محرکه شورولت کوروت Z06 مدل 2023 از پیشرانه 8 سیلندر LT6 تامین شده است، که 670 اسب‌­بخار قدرت در دورشمار 8400 تولید می‌کند.قوای محرکه شورولت کوروت Z06 مدل 2023 از پیشرانه 8 سیلندر LT6 تامین شده است، که 670 اسب‌­بخار قدرت در دورشمار 8400 تولید می‌کند و بنابر اعلام خودروساز آمریکایی، نیرومندترین پیشرانه 8 سیلندر تنفس طبیعی است، که تاکنون تولید شده. این نیروگاه 5.5 لیتری DOHC کاملاً از آلومینیوم ساخته شده و قادر است تا 8600 دور در دقیقه دوران کند. حداکثر گشتاور هم برابر با 623 نیوتن‌متر است، که در دور موتور 6300 دور در دقیقه حاصل خواهد شد. به لطف این پیشرانه قدرتمند، شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت شورولت کوروت Z06 به 2.6 ثانیه رسیده است.

جعبه‌دنده این خودرو 8 سرعته دوکلاچه اتوماتیک است، ولی درباره رقم حداکثر سرعت فعلاً خبری در دسترس نیست.

نسل جدید شورولت کوروت Z06

فرم ظاهری شورولت کوروت Z06 نسبت به مدل قبلی تفاوت چندانی ندارد، ولی تعداد مسیرهای هدایت هوا به پیشرانه به 5 عدد رسیده است. عرض بدنه هم 9 سانتی‌متر افزایش یافته تا پایداری و هندلینگ خودرو بهبود یابد. خروجی اگزوز چهارگانه در نمای عقب را نیز نباید از قلم انداخت.

رینگ‌های 20 اینچی جلو با تایرهای 275/30 به همراه رینگ‌های 21 اینچی محور عقب با تایرهای 345/25، عریض‌­ترین نمونه­‌هایی است، که تاکنون در یک نمونه تولیدی از شورولت کوروت نصب شده است. البته غیر از نمونه استاندارد، هفت مدل رینگ دیگر نیز قابل سفارش خواهد بود.

تنظیمات سیستم تعلیق نسبت به مدل استاندارد تغییر کرده هرچند که راننده همچنان امکانات وسیعی برای شخصی­‌سازی در اختیار دارد. ترمزهای محور جلو به شش پیستون ساخت برمبو با دیسک‌های 14.6 اینچی ارتقاء یافته، درحالی‌که از دیسک‌های 15 اینچی در محور عقب استفاده شده است. در صورت سفارش نمونه کربن-سرامیک، ابعاد دیسک ترمز جلو و عقب به ترتیب 15.7 و 15.4 اینچ خواهد بود.

نسل جدید شورولت کوروت Z06

پکیج قطعات آیرودینامیک، بدنه Z06 را به نسخه مسابقه­‌ای شورولت کوروت شبیه ساخته است. این مجموعه فیبرکربنی شامل قطعات روی سپر جلو، باله بزرگ عقب و رکاب‌­های جانبی می­‌شود. به لطف تمهیدات آیرودینامیکی در طراحی Z06، در سرعت 298 کیلومتر برساعت نیرویی برابر با 333 کیلوگرم بر بدنه این خودرو وارد می‌­شود.

سفارش پکیج پرفورمنس Z07 برای این خودرو، موارد بیشتری همچون سیستم تعلیق با کنترل سواری مغناطیسی، تایرهای Sport Cup 2 R ZP ساخت میشلن و چند طرح جدید برای رینگ‌ها را دربرمی­‌گیرد. بد نیست بدانید یک مدل رینگ فیبرکربنی برای این مدل پیشنهاد شده است که با نصب آن، 18.6 کیلوگرم از وزن خودرو کم خواهد شد.

نسل جدید شورولت کوروت Z06

غیر از قطعات فیبرکربن، می‌­توان با پرداخت مبلغ بیشتر پکیج Adrenaline Red را هم برای کابین این خودرو سفارش داد، که جزئیات قرمز را به این فضا اضافه خواهد کرد.

اگر کمبود تراشه الکترونیکی، همه­‌گیری ویروس کرونا یا هر اتفاق غیرمنتظره دیگری در روند کارها اخلال ایجاد نکند، انتظار داریم که تولید شورولت کوروت Z06 از تابستان 2022 آغاز شود. قیمت این خودرو در زمان نزدیک به عرضه اعلام خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com