معرفی هاوال H6 هیبرید

شرکت هاوال به صورت رسمی اعلام نموده که قصد دارد فروش مدل H6 هیبرید را از اوایل سال آینده میلادی در استرالیا و نیوزیلند آغاز کند.

قوای حرکتی این شاسی‌­بلند از پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری مجهز به توربوشارژر به همراه یک موتور الکتریکی به قدرت 177 اسب‌بخار تامین شده است.براساس گزارشی که کار اکسپرت (Car Expert) منتشر نموده، این خودروها در تاسیسات متعلق به گریت‌وال در تایلند به صورت فرمان-راست ساخته می‌شوند و به استرالیا صادر خواهند شد.

هرچند قیمت و فهرست امکانات رفاهی هاوال H6 هیبرید هنوز اعلام نشده است، اما می­‌دانیم که قوای حرکتی این شاسی‌­بلند از پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری مجهز به توربوشارژر به همراه یک موتور الکتریکی به قدرت 177 اسب‌بخار تامین شده است، که در مجموع 243 اسب­‌بخار قدرت و 530 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده قرار می­‌دهد. نیروی پیشرانه از طریق سیستم انتقال قدرت مستقیم هیبرید به چرخ‌های جلو منتقل می­‌شود.

هاوال H6 هیبرید

نکته جالب اینکه موتور برقی با دو ضریب دنده برای انتقال قدرت هماهنگ شده که بخشی از آن، جعبه‌دنده هفت سرعته دوکلاچه اتوماتیک است.

یک مجموعه باتری کوچک به ظرفیت 1.8 کیلووات ساعت نیز در کنار پیشرانه قرار گرفته است، بنابراین نمی‌­توان این خودرو را یک پلاگین هیبرید دانست.

ترمز اضطراری خودکار با قابلیت تشخیص عابرپیاده و دوچرخه‌سوار، پایش نقطه کور، حسگر تابلوخوان، رانندگی نیمه خودران سطح 2 با قابلیت کنترل گاز، ترمز و فرمان و سامانه دستیار شتابگیری WDS، بخشی از مهمترین تجهیزات هاوال H6 هیبرید در زمینه ایمنی خواهد بود.

هاوال H6 هیبرید

با توجه به جایگاه هاوال H6 هیبرید و رقبای آن، به نظر می‌­رسد این خودرو با قیمتی در حدود 40 هزار دلار استرالیا به فروش برسد. همچون سایر محصولات هاوال در استرالیا، H6 هیبرید نیز به گارانتی هفت ساله بدون محدودیت کیلومتر و خدمات امداد جاده‌­ای رایگان به مدت 5 سال عرضه خواهد شد.

هاوال H6 هیبرید در بازار استرالیا به مصاف با تویوتا راوفور پرایم خواهد رفت که یک خودروی پلاگین هیبرید است و البته به علت بحران کمبود تراشه الکترونیکی، همچون بسیاری خودروهای دیگر با اختلال در روند عرضه روبرو شده.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : paultan.org