معرفی پورشه پانامرا نسخه پلاتینوم ادیشن

با توجه به فروش کمتر پانامرا از محصولات دیگر پورشه نظیر تایکان، ماکان و کاین، احتمال عرضه نسل جدید این خودرو در هاله‌­ای از ابهام قرار گرفته، ولی به هرحال خودروساز آلمانی نسخه پلاتینوم اِدیشن (Platinum Edition) از این محصول چهار در را معرفی کرده است.

پیشرانه این مدل تغییری ندارد، اما سیستم تعلیق بادی با کمک‌فنرهای تطبیق­‌پذیر، تشخیص نقطه کور و فرمان برقی Plus از امکاناتی است که به صورت استاندارد در این نسخه نصب شده.رینگ‌های 21 اینچی خاکستری مات با طرح Exclusive Design Sport، نخستین مورد جالب توجه است. در تریم پایه پانامرا، برای دریافت این رینگ‌ها باید 5500 دلار اضافه بپردازید. تعداد رنگ‌های قابل سفارش برای بدنه بدون هزینه اضافه از دو رنگ سفید و مشکی به 13 رنگ افزایش یافته است، که پوشش‌های براق و مات را دربرمی­‌گیرد. انتخاب رنگ‌های سفارشی، هزینه 3270 دلار به قیمت خودرو اضافه می­‌کند. چراغ‌های LED جلو با چیدمان ماتریس هم در این مدل به صورت استاندارد نصب شده، که در مدل پایه پانامرا با پرداخت 1980 دلار قابل نصب است.

سامانه soft-close برای بهبود صدای بستن درها، پارکابی با نشان Platinum Edition، نشان روی پشت‌­سری صندلی­‌ها، تریم قطعات آلومینیوم تیره، تنظیم چهارده‌­گانه صندلی­‌ها به همراه گرمکن و تهویه، از مهمترین ویژگی­‌های کابین نسخه پلاتینوم ادیشن است، که برخی از آن‌ها را با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان برای سایر نسخه­‌های پانامرا نیز سفارش داد.

پورشه پانامرا نسخه پلاتینوم ادیشن

پیشرانه این مدل تغییری ندارد، اما سیستم تعلیق بادی با کمک‌فنرهای تطبیق­‌پذیر، تشخیص نقطه کور و فرمان برقی Plus، امکانات دیگری است که در سایر نسخه­‌های پانامرا با هزینه اضافه نصب می‌شود.

نسخه پلاتینوم اِدیشن از تیپ پایه پورشه پانامرا با قیمت 103,250 دلار به فروش می‌­رسد درحالیکه در پانامرا 4 و ای-هیبرید این رقم به ترتیب 107,350 و 116,550 دلار خواهد بود. اگر تمام تجهیزات نسخه پلاتینوم اِدیشن را برای سایر نسخه‌­های پورشه پانامرا سفارش دهید، رقم نهایی در حدود 4 الی 5 هزار دلار گران‌تر خواهد بود.

تحویل پانامرا پلاتینوم اِدیشن به مشتریان از بهار سال 2022 شروع می‌­شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com