رکورد خیره‌کننده صادرات چری

بر اساس آخرین داده‌های فروش، چری در ماه گذشته میلادی توانست 88 هزار و 342 دستگاه خودرو به بازار بومی چین تحویل دهد که نسبت به ماه قبل از آن 16.7 درصد افزایش داشته است. این یعنی مجموع فروش این شرکت طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری میلادی، 739 هزار و 730 دستگاه شده که به طرزی خیره‌کننده 44.3 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

چری اولین خودروساز چینی است، که سالانه بیش از 200 هزار دستگاه خودرو به خارج از کشور صادر می‌کند.با این حال عملکرد چری در زمینه صادرات چشمگیرتر است. چراکه این خودروساز چینی 2 ماه زودتر به هدف‌گذاری سالانه صادرات 200 هزار دستگاهی که برای امسال تعیین کرده بود، دست پیدا کرد. تعداد دقیق صادرات خودروی چری از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه دهم 212 هزار و 959 دستگاه بوده است. نکته شگفت‌آور رشد 145.7 درصدی صادرات در قیاس با سال گذشته بوده است.

این موفقیت چری را تبدیل به اولین خودروساز چین کرده است، که سالانه بیش از 200 هزار دستگاه خودرو به خارج از کشور صادر می‌کند. با این اوصاف چری توانسته موقعیت خود به‌عنوان برترین صادرکننده خودرو از سال 2003 تثبیت کند. این شرکت تنها در ماه گذشته 25 هزار و 45 دستگاه خودرو صادر کرده است که در قیاس با ماه مشابه سال گذشته 92.7 درصد رشد داشته است.

چری تیگو 7 پرو

در بازار روسیه و بر اساس اطلاعات انجمن کسب و کارهای اروپایی (AEB)، فروش محصولات چری طی 10 ماهه ابتدایی سال جاری 266 درصد افزایش یافته که از این حیث رتبه اول را در بین سایر برندهای خودروساز حاضر در این کشور کسب کرده است. بر این اساس شاسی‌بلند تیگو 7 پرو محبوب‌ترین مدل چری بوده است.

تا اینجای کار چری خودروهای خود را به بیش از 80 کشور دنیا صادر کرده است. این شرکت 10 کارخانه در سایر کشورها تاسیس کرده و بیش از 1500 نمایندگی فروش نیز راه‌‌اندازی کرده است.

مترجم : نیما حدادی

منبع : paultan.org

1 دیدگاه

Sobhan1(9 روز پیش)

اين مطلب رو كسايي كه به چري توهين ميكنن بخونن