• کارت طلايي سايپا يا کارت نارنجي سايپا

کارت طلایی سایپا با امکان تعویض خودرو

کارت طلایی سایپا (کارت نارنجی سایپا)

30 دی 1402 13:28

کارت طلایی سایپا با امکان تعویض خودرو

دی 1402: خدمات گارانتی بدنه سایپا، در قالب کارت طلایی سایپا، یک امکان جذاب برای دریافت خدمات است که مشتریان گروه خودروسازی سایپا می توانند از مزایای آن در صورت خسارت خودرو براثر تصادف یا هر حادثه دیگر بهره مند شوند. امکان تعویض خودرو در صورت خسارت کلی و دریافت خودروی جایگزین در صورت سرقت کلی، امکان تعمیر خودرو در شبکه نمایندگی سایپا بدون دریافت فرانشیز، حفظ گارانتی خودرو، پوشش حاشیه بازار قیمت قطعات، تامین و تعویض قطعات استاندارد در شبکه نمایندگی ها، ارائه خدمات مطابق استاندارد های خودرو ساز، انجام تمامی مراحل تعمیراتی در یک مجموعه، گارانتی قطعات تعویضی، نظارت و پشتیبانی بر کیفیت ارائه خدمات و پاسخگویی به شکایات و انتقادات از جمله مزایای استفاده از کارت طلایی سایپا است که مشتریان گروه سایپا می توانند از آن برخوردار شوند.

مشتریان سایپا می توانند جهت اطلاع بیشتر با مراجعه به سایت شرکت امداد خودرو سایپا به نشانی www.emdadsaipa.ir یا از طریق تماس با شماره تلفن 02184444 نسبت به خرید کارت طلایی سایپا اقدام کنند.

همچنین این امکان برای مشتریان وجود دارد تا هنگام ثبت نام خودرو در سایت گروه خودروسازی سایپا نسبت به خرید کارت طلایی اقدام کرده یا پس از تحویل خودرو با مراجعه به شبکه نمایندگی های سایپا در سراسر کشور اقدام به خرید این کارت کنند.

جشنواره یلدایی کارت طلایی سایپا

آذر 1402: شرکت امداد خودرو سایپا با همکاری شرکت سایپایدک و شبکه نمایندگی های گروه خودروسازی سایپا در سراسر کشور، به مناسبت شب یلدا، طرح فروش ویژه کارت طلایی سایپا را از تاریخ 30 آذرماه تا 5 بهمن، اجرا می‌کند.

مشتریان می توانند از طریق مراجعه به نمایندگی های مجاز گروه خودروسازی سایپا در سراسر کشور، از تخفیف ویژه 10 درصدی خرید انواع محصولات گارانتی بدنه و همچنین تخفیف ویژه 20 درصدی اشتراک سالیانه خدمات امدادی در قالب کارت طلایی سایپا استفاده کنند.

خدمات گارانتی بدنه یکی از محصولات جذاب امدادخودروسایپا است که پوشش خسارات خودروی مشتری در انواع حادثه را به شکلی ویژه و متفاوت تضمین و جبران می کند. خدمات ارزنده این طرح شامل تعویض خودرو در صورت خسارت بالای 70 درصد، عدم دریافت یا تعدیل انواع فرانشیز در زمان خسارت متناسب با سطوح خدمات خریداری شده، پوشش نوسان قیمت خودرو در هنگام خسارت، انجام تمامی مراحل تعمیراتی در شبکه نمایندگی های گروه سایپا در سراسر کشور به شیوه کاملا استاندارد و فنی و استفاده از قطعات شرکتی با کیفیت و حفظ گارانتی خودرو و ... است که مشتریان می توانند با خرید کارت طلایی گارانتی بدنه سایپا و استفاده از تخفیف ویژه یلدایی از مزایای آن بهره مند شوند.

از جمله خدمات به صرفه دیگر موجود در طرح تخفیف، اشتراک یکساله خدمات امدادی است که در صورت خرید آن به همراه تخفیف ویژه یلدای، مشتریان محترم می توانند در صورت خرابی و توقف خودروی خود در سطح جاده ها به علت عیوب فنی یا انواع حادثه و تصادف، از ایاب و ذهاب و حمل خودرو، به صورت رایگان بهره مند شوند.

مشتریان گروه خودرو سازی سایپا می توانند از تاریخ 30 آذر ماه تا 5 بهمن ماه سال جاری علاوه بر مراجعه به شبکه نمایندگی ها در سراسر کشور، از طریق تماس با شماره تلفن 02184444 یا با مراجعه به سایت شرکت امداد خودرو سایپا به نشانی www.emdadsaipa.ir نسبت به خرید خدمات مذکور اقدام کنند.

طرح ویژه یلدا و ارائه گارانتی بدنه

آذر 1401: سازمان خدمات پس از فروش سايپا، برای رفاه و افزايش رضايت مشتريان، طرح خدمات ويژه فروش كارت طلايی را با عنوان طرح یلدا ارائه می‌دهد. 

مالكان خودروهای سواری گروه سايپا می‌توانند از تاريخ 12 آذر تا 10 بهمن‌ماه، به نمايندگی‌های مجاز سراسر كشور و تعميرگاه‌های مركزی سايپايدک مراجعه کنند و از تخفيف‌های ويژه گارانتی بدنه تا سقف 15 درصد بهره‌مند شوند. 

مشتریان با خريد خدمات گارانتی بدنه، در صورت بروز حادثه يا خسارت به بدنه خودرو، از مزايای اين نوع خدمات در نمايندگی‌های مجاز سايپا استفاده می‌کنند. اطلاعات بيش‌تر درباره خدمات، در سايت www.saipayadak.org و يا نمايندگی‌های مجاز سايپا ارائه می‌شود. 

قیمت کارت طلایی سایپا از شهریور 1401

قیمت جدید خدمات کارت طلایی سایپا، شامل بسته‌های یک ستاره، دو ستاره، سه ستاره و چهار ستاره برای انواع محصولات سایپا، پارس خودرو و زامیاد، از سوی شرکت خودروسازی سایپا اعلام شد. این قیمت‌ها از تاریخ 16 شهریورماه 1401 اعلام شده و تا اطلاع ثانوی نیز برقرار خواهد بود:

»» قیمت کارت طلایی سایپا (PDF) ««

قیمت کارت طلایی سایپا از خرداد 1401

لیست قیمت انواع بسته‌ها و خدمات کارت طلایی شرکت سایپا، شامل قیمت کارت طلایی پادرا، قیمت کارت طلایی زامیاد، قیمت کارت طلایی شاهین سایپا، قیمت کارت طلایی کوییک سایپا و همچنین قیمت کارت طلایی پراید سایپا، از تاریخ 9 خردادماه 1401 تا اطلاع ثانوی، به شرح زیر اعلام شده است:

»» قیمت کارت طلایی سایپا - بهار 1401 ««


کارت طلایی سایپا چیست؟

کارت طلایی سایپا، مجموعه‌ای است از انواع خدمات پوشش حوادث، امداد و بیمه که در اختیار خریداران محصولات سایپا قرار می‌گیرد. 

کارت نارنجی سایپا چیست؟

کارت طلایی سایپا، نام جدیدی است که اواسط دهه 90 شمسی، جایگزین کارت نارنجی سایپا شد. در ادامه متن، سیر تحولات مهم کارت نارنجی سایپا و همچنین تبدیل شدن آن به کارت طلایی سایپا را مطالعه می‌کنید.

 • قبل از سال 1390
  • تجربه کارت طلایی زانتیا و ماکسیما
 • سال 1390
  • ورود به بازار با کارت نارنجی سایپا و تیبا کارت
 • سال 1391
  • انتقال کارت نارنجی از شرکت امداد خودرو به شرکت سایپا یدک
  • توسعه فروش کارت نارنجی سایپا با تحت پوشش قرارگرفتن خودروهای کارکرده.
 • سال 1392
  • آغاز فروش خدمات کارت نارنجی الزامی توسط خودروساز.
  • عقد قرارداد با شرکت کارگزاری بیمه سایپا و تکمیل خدمات بیمه بدنه.
 • سال 1395
  • تغییر نام کارت نارنجی سایپا به کارت طلایی سایپا
 • سال 1396
  • توسعه فروش با الزامی شدن کارت طلایی سایپا (همراه خودرو)
 • سال 1398
  • استانداردسازی قیمت گارانتی بدنه خودرو.
  • استفاده از مزیت بیمه‌ها در بازنویسی خدمات تحت پوشش.

خدمات کارت طلایی سایپا

سایپا کارت طلایی، دارای سه خدمت مختلف است که عبارتند از: خدمات بیمه، خدمات تعمیر و نگهداری خودرو و خدمات امدادی. در ادامه، توضیحات مربوط به انواع خدمات کارت طلایی سایپا را مشاهده می‌کنید.

1- خدمات بیمه در کارت طلایی سایپا، شامل موارد زیر است:

 • گارانتی بدنه خودرو
  • گارانتی پایه
  • گارانتی اکونومی
  • گارانتی کامل
 • بیمه بدنه خودرو
  • بیمه پایه
  • بیمه اقتصادی
  • بیمه کامل

2- خدمات تعمیر و نگهداری در کارت طلایی سایپا، شامل موارد زیر است:

 • تمدید گارانتی خودرو
 • سرویس ادواری خودرو
 • خدمات پوششی (گیربکس، موتور و ...)

3- خدمات امدادی در کارت طلایی سایپا، شامل موارد زیر است:

 • امداد الزامی
 • امداد پشتیبانی
 • امداد تصادفات
 • امداد عمومی
 • امداد 247
 • امداد 247 پلاس

بسته‌های کارت طلایی سایپا

بسته‌های کارت طلایی سایپا، یا بصورت «بسته خدمات تک» فروخته می‌شوند یا بصورت «بسته خدمات ترکیبی». منظور از خدمات تک، یعنی انتخاب یک سرویس تک برای یک خودروست مثل: «بسته گارانتی بدنه کامل تیبا». اما منظور از خدمات ترکیبی، بسته‌های دو ستاره سایپا، سه ستاره سایپا، چهار ستاره سایپا و پنج ستاره سایپا هستند.

انواع کارت طلایی سایپا

 

مقایسه انواع کارت طلایی سایپا

خدمات ترکیبی در کارت طلایی سایپا، شامل 4 بسته مختلف است که سطح خدمات و میزان پوشش هر کدام از این بسته‌ها را در جدول زیر، مشاهده می‌کنید:

خدمات کارت طلایی سایپا

کارت طلایی سایپا و بیمه بدنه خودرو

با استفاده از کارت طلایی سایپا، می‌توان از خدمات بیمه بدنه خودرو سایپا و همچنین گارانتی بدنه سایپا نیز بهره‌مند شد. این خدمات، شامل 4 گروه زیر است: 

1- پوشش خسارت پایه شامل: حادثه کلی، حادثه جزیی، آتش‌سوزی، سرقت کلی.

2- پوشش سرقت درجا شامل: سرقت درجا تمامی قطعات فابریک خودرو.

3- پوشش بلایای طبیعی شامل: صاعقع، بهمن، شکستن درخت، رانش زمین، گردباد، تگرگ و طوفان، سیل و زلزله.

4- سایر موارد تحت پوشش شامل: شکست شیشه بر اثر حادثه، مواد شیمیایی، حمل رایگان خودروی خسارت دیده به نزدیکترین نمایندگی.

در جدول زیر، می‌توانید خدمات بیمه‌ای و گارانتی بدنه در سه سطح مختلف (پایه، اکونومی و کامل) را با استفاده از کارت طلایی سایپا، مقایسه و مشاهده کنید.

مقایسه کارت طلایی سایپا با بیمه بدنه

تخفیف عدم استفاده از بیمه کارت طلایی

در صورتیکه از خدمات کلیه سطوح کارت طلایی سایپا، استفاده نکنید، مشمول «تخفیف عدم استفاده» می‌شوید که بصورت زیر محاسبه می‌شود:

 • یک سال عدم استفاده از گارانتی بدنه و سایر بیمه ها: 25% تخفیف.
 • دو سال عدم استفاده از گارانتی بدنه: 40% تخفیف.
 • سه سال عدم استفاده از گارانتی بدنه: 55% تخفیف.
 • چهار سال عدم استفاده از گارانتی بدنه: 70% تخفیف.

جریمه استفاده از بیمه کارت طلایی خودرو

در صورتیکه 3 بار یا بیشتر، از خدمات گارانتی بدنه خودرو سایپا استفاده کنید، مشمول «جریمه استفاده بیش از حد» می‌شوید. نرخ این جریمه، معادل 25% است.

تعمیر خودرو با کارت طلایی سایپا

در تصادفات و حوادثی که برای خودروی‌تان رخ می‌دهد، اگر کارشناس شرکت امداد خودرو سایپا، تشخیص داده که میزان خسارت وارد شده به خودرو، کمتر از 70% ارزش روز خودرو، مشمول قوانین «حوادث جزیی» می‌شوید. یعنی شما را به نمایندگی مجاز سایپا معرفی می‌کند تا از خدمات کارت طلایی استفاده کنید.

تعویض خودرو با کارت طلایی سایپا

اما اگر خسارت وارد شده، بیشتر از 70% ارزش خودرو باشد، مشمول قوانین «حوادث کلی» می‌شوید. یعنی می‌توانید با رعایت موارد زیر، برای تعویض خودرو اقدام کنید:

1- سرویس گارانتی بدنه برای خودروی حادثه‌دیده، باطل می‌شود.

2- مالک خودرو باید برای ابطال سند خودروی حادثه‌دیده، اقدام کند.

3- در صورتیکه به هر دلیلی، امکان واگذاری خودروی جایگزین، از همان برند یا همان مدل یا همان سال تولید، وجود نداشته باشد، سایپا می‌تواند به تناسب خسارت وارد شده، خودروی دیگری را در اختیار مشتری قرار دهد. در این صورت، مابه‌التفاوت قیمت روز خودرو (به دلیل تغییر نوع یا سال ساخت خودرو) باید توسط مشتری پرداخت شود.

4- ارزش لاشه خودروی حادثه‌دیده، از سقف تعهدات پرداخت خسارت، کسر می‌شود.

5- سند خودروی جایگزین، فقط و فقط به نام مالک خودروی حادثه‌دیده ثبت می‌شود.

فرانشیز بیمه بدنه در کارت طلایی سایپا

منظور از فرانشیز، بخش یا درصدی از هزینه خسارت است که در زمان بروز حادثه، باید توسط مشتری پرداخت شود. برای دارندگان کارت طلایی سایپا، فرانشیز بیمه بدنه، بصورت زیر محاسبه می‌گردد:

فرانشیز بیمه بدنه در کارت طلایی سایپا

درباره جدول فوق، ذکر چندین نکته الزامی است:

1- اگر خودرو به طور کامل سرقت شده باشد، می‌گوییم «سرقت کلی» رخ داده است و می‌توان با رعایت قوانین، خودروی جایگزین را دریافت کرد.

2- اگر قطعات فابریک شرکتی مانند رینگ، لاستیک، رادیو پخش، آینه‌ها و ... سرقت شده باشند، می‌گوییم «سرقت جزیی» رخ داده است. همچنین اگر به واسطه سرقت جزیی، آسیب یا صدماتی با سایر قطعات خودرو وارد شود، آن قطعات نیز تحت پوشش کارت طلایی سایپا هستند.

ثبت نام کارت طلایی سایپا

در هنگام خرید خودروهای صفر کیلومتر و نوشماره سایپا، کارت طلایی سایپا نیز قابل انتخاب است. اما دارندگان خودروهای کارکرده، برای دریافت خدمات تحت پوشش و همچنین جهت ثبت نام کارت طلایی سایپا، باید به نمایندگی‌های مجاز سایپا مراجعه کنند.

استعلام کارت طلایی سایپا

برای استعلام کارت طلایی سایپا و جهت اطلاع از آخرین استعلام قیمت کارت طلایی خودرو، باید به نمایندگی‌های مجاز گروه سایپا در سراسر کشور مراجعه کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مرکز امور مشتریان سایپا به شماره تلفن 096550 در تماس باشید.


اشتراک امداد سایپا

اخبار شرکت امداد خودرو سایپا، شماره امداد سایپا، تلفن امداد خودرو حامی سایپا، شماره یدک کش سایپا به همراه دانلود اپلیکیشن سایپا خودرو را در مقاله امداد خودرو سایپا مطالعه کنید.

استعلام گارانتی سایپا

آخرین اخبار زمان گارانتی سایپا، استعلام گارانتی سایپا، خرید گارانتی خودرو سایپا، معرفی گارانتی پایه سایپا، معرفی گارانتی اکونومی سایپا (گارانتی اقتصادی) و معرفی گارانتی کامل سایپا را در مقاله گارانتی خودرو سایپا مطالعه کنید.

دفترچه راهنما سایپا

برای دانلود دفترچه راهنما خودرو، دفترچه محصولات سایپا و کتابچه راهنمای انواع خودروهای بازار ایران، مقاله دانلود دفترچه خودرو را مشاهده کنید.

شرایط فروش سایپا

برای اطلاع از آخرین اخبار فروش شرکت سایپا و جهت مشاهده جدیدترین طرح پیش فروش سایپا، طرح فروش نقدی سایپا، طرح فروش فوق العاده سایپا و طرح فروش اقساطی سایپا، مقاله ثبت نام سایپا را مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران